WALKING MEDICINE

Chceš začít psát novou kapitolu svého života? Zažij sílu přechodového rituálu, který Tě navždy změní!

Budeš kráčet svým běžným každodenním životem a na "pozadí" se bude odehrávat toto dobrodružství. Přeješ si do svého života přivítat něco nového? Žít jinak? Cítit se jinak? Tato cesta Tě vyzve, abys vykročil/a tomuto přání vstříc a řekl/a mu své ANO. Walking Medicine Tě provede tak, aby se Tvé rozhodnutí stalo Tvou každodenní realitou.

Cestou odložíš to, co Ti brání žít svobodně

Půjdeš svým běžným životem a současně se budeš pravidelně potkávat se svým průvodcem. Díky tomu se staneš pomyslným poutníkem - bdělým pozorovatelem Tvého životního příběhu, na který budeš koukat s odstupem a nadhledem. Dostaneš tak příležitost vidět své vlastní stíny, přestat s nimi bojovat a učinit z nich své spojence.

Co to znamená?

Prohlédneš příběhy o sobě, kterým jsi uvěřil/a, ale ve své podstatě nejsou pravdivé. Pod jejich tíhou tak nekráčíš životem lehce, ale táhneš je s sebou jako nepohodlný batoh. Proto symbolicky vyndáme z tohoto batohu vše, co nemusíš nést dál a dobře se o to postaráme. Díky tomu získáš příležitost vnímat svou nynější realitu z hlubší perspektivy a pohlédnout na sebe sama i okolní svět novýma očima.

Tato cesta je tu pro Tebe, pokud:

točíš se v začarovaném kruhu, ať už se jedná o jakoukoliv životní oblast

potřebuješ zažít změnu na více úrovních svého života

cítíš častou nespokojenost a chceš udělat krok novým směrem

chceš zažít dobrodružství i když máš mnoho povinností a závazků

máš pocit, že Ti život neustále hází klacky pod nohy

cítíš neustálou únavu a toužíš po větším nadšení a chuti do života

chceš posílit uvědomování sebe sama, svých emocí, přání, tužeb a vizí

chceš žít naplňující vztahy

máš pocit, že nemůžeš svobodně dýchat

NEŽ ROZTÁHNEŠ SVÁ KŘÍDLA - POTŘEBUJE UMŘÍT VŠE, CO UŽ NEJSI.

Co Tě čeká?

5 měsíců na společné cestě. Budeme se setkávat jednou týdně online a 2x se setkáme i osobně v náručí přírody. Na začátku si stanovíš svůj záměr/přání pro tuto cestu. Každý týden půjdeme po stopách jednoho tématu, které Tě vyzve být bdělým pozorovatelem ke svému každodennímu prožívání. Cestu nebudeš znát dopředu, vše se před Tebou bude odkrývat krok za krokem. Vstoupit na tuto cestu znamená říci ANO dobrodružství i svému dalšímu vývoji. 

INDIVIDUÁLNÍ PODPORA

Před cestou Tě čeká individuální vstupní call, při kterém zmapujeme Tvůj osobní příběh a pojmenujeme záměr, se kterým na cestu vstupuješ. Poté se vydáme společně na cestu, kdy se budeme každý týden setkávat online. Na konci cesty absolvuješ výstupní call, díky kterému se ohlédneme za celou cestou a ukotvíme to, co Ti cesta přinesla a kam povedou Tvé další kroky.

TÝDENNÍ KROKY

Každý týden učiníš významný krok na Tvé cestě - vždy dostaneš krátké zadaní a materiály k tomu, abys mohla dále a hlouběji pohlédnout na témata, která se Ti v životě právě ukazují jako důležité. Průvodce Ti v tom bude oporou a vždy posvítíte na ty správná a potřebná místa. 

VEDENÉ NAHRÁVKY

Pro lepší uchopení a efektivitu celého procesu budeš pravidelně získávat vedené nahrávky, díky kterým budeš navštěvovat svůj vnitřní svět prožívání. Nejdříve potřebuje být vnitřní, aby mohlo být vnější. Prožitek prohlubuje veškeré poznání, usazuje v těle a povede Tě k hlubšímu pochopení všeho, co se Ti během cesty odkrývá.

2 SETKÁNÍ V NÁRUČÍ PŘÍRODY

Pro plný prožitek ze společné cesty se potkáme i 2x naživo. Zažiješ program připravený přímo pro Tebe na základě Tvých potřeb a témat, která se Ti budou během cesty otevírat.  Termíny a místo se vždy ladí dle individuálních potřeb a možností.


Ochutnej kousek z cesty

V průběhu cesty budeš pravidelně poslouchat krátké nahrávky, které umocní celý Tvůj prožitek. Jednoduše, jasně, efektivně. Stáhni a vyzkoušej si jednu z nich, abys poznal/a, zda je cesta pro Tebe.

Každý krok na Této cestě je odpovědí

Tahle dobrodružná výprava do světa Tvého vnitřního prožívání se stane přesně tou medicínou, jakou právě teď potřebuješ. Na začátku si stanovíš svůj záměr (přání) a každý krok na Této cestě bude odpovědí k naplnění tohoto záměru. Cesta Tě povede tak, aby se sjednotily všechny vrstvy Tvého JÁ - vědomé myšlenky i podvědomá přesvědčení, Tvůj emocionální svět i fyzická realita. Nejprve se potřebuje změnit vnitřní perspektiva, aby se následně mohl změnit i Tvůj vnější svět.

Jakékoliv Tvé trable a nedořešené životní záležitosti se pro nás stanou vstupní branou k Tvému vědomí a důležitým materiálem pro naplnění Tvého záměru. Přestaneš se svou běžnou realitou bojovat a věnuješ dostatek prostoru, abys pohlédl/a do Tváře tomu, co si intenzivně žádá o Tvoji pozornost. Ať už to jsou Tvé nespokojenosti, divoké emoce, zdravotní nebo vztahové problémy, pocit prázdnoty a ztráta smysluplnosti života, zaseknutí, vyhoření,... Každý krok na této cestě, každá nepříjemná i krásná životní událost nám ukáže ten spravný směr, abys mohl/a ŽÍT ve své vlastní životní flow.

UZNÁVAT MINULOST

Žijeme stále dokola neuzavřené životní události a proto pohlédneme na to, co se Ti v životě neustále opakuje dokola a také na to, co Ti "brání" se posunout tam, kde bys chtěl/a ve svém životě být.

BÝT POZOROVATELEM

Cesta ven z bludného kruhu vede skrze Tvé vlastní vědomí - tím se mění i pravidla celé hry. A proto se budeš opakovaně propojovat s tímto místem - Tvou bdělou pozorností, která nám posvítí na další kroky Tvé cesty.

VSTUPOVAT DO NOVÉHO

Díky Tvé bdělé pozornosti budeš mít příležitost volit si pro sebe "to nové", ať už to v kontextu Tvého životního příběhu znamená cokoliv. Tím se před Tebou bude utvářet úplně nová životní cesta.

Co na této cestě získáš?

Pochopíš, že naše vlastní nespokojenost nese důležité poselství na cestě léčení těla, mysli i ducha

Prožiješ svou vlastní transformaci a vyjdeš na konci posílen/a o tuto zkušenost

Osvojíš si efektivní nástroje, které Ti pomohou se jednoduše orientovat ve Tvém vnitřním prožívání

Zažiješ autentická sdílení, díky kterým Ti mohou přijít mnohá uvědomění

Obnovíš hlubší kontakt se sebou, svým okolím i se svou vlastní přirozeností 

Posílíš schopnost řídit se svými instinkty, intuicí a cítěním

Naučíš se své životní výzvy potkávat s větším nadhledem a lehkostí

Ukotvíš se ve své vlastní přirozenosti a radosti ze života

Podpoříš svou odvahu žít velkolepě ve svém běžném životě 

Ale tato cesta Ti toho nabízí mnohem víc...

Tohle není ledajaká cesta. Když se rozhodneš vstoupit na Walking Medicine, říkáš tím ano i své vlastní vnitřní transformaci. Pronikneš ke své vlastní esenci a umožníš jí růst a rozkvétat - přesně tak, jak nás to matka příroda učí v každé květině a v každém stromu. Dovolíš si plně prožít změnu vnímání sebe sama a své běžné reality.

Abychom využili plný potenciál, tak spolu půjdeme dlouhodobě. Bude to 5 intenzivních měsíců, kdy budeme mít příležitost reflektovat Tvé obavy, strachy, výzvy a zkoušky... ale také společně oslavovat úspěchy, posuny a vnitřní změny, které Tě potkají nejen na této cestě, ale i na Tvé cestě v běžném životě.

Díky tomu plně vstoupíš do prožitku a budeš vnímat svůj život jako jedno velké dobrodružství. Budeš kráčet životem lehce a s nadhledem. Tvé životní výzvy se pro Tebe stanou zábavnou hrou a dovolíš si nasměrovat svůj život tam, kde se budeš cítit spokojeně, vyživeně a smysluplně.

S kým?

Šárka Šperková

"Příběh, který s vámi chci sdílet začíná v roce 2014. Tenkrát jsem zažila svůj první přechodový rituál hledání vize a můj život už nikdy nebyl stejný. Poprvé v životě jsem totiž pocítila hlubokou smysluplnost, spojení s přírodou a prožitek "čistého vědomí". A od té doby se začalo velmi rychle proměňovat mé vnímání sebe sama i okolní reality. Když jsem pak o dva roky později poprvé viděla na živo přednášku Stanislava Grofa, změnila jsem směr a šla studovat psychologii na VŠ.

Po úspěšném přijetí na psychologii se můj život překopal vzhůru nohama - rozhodla jsem se skončit s volejbalem, který jsem závodně hrála od dětství, opustila jsem studium ekonomie, rozešla se s přítelem a vyrazila na svou první dálkovou pouť. která se stala mým přechodovým rituálem "do dospělosti". Síle a funkci přechodových rituálů jsem se následně věnovala i v rámci své závěrečné bakalářské práce.

Během studia psychologie jsem ale také zažívala veliké rozčarování a hlubokou psychospirituální krizi. Na otázky, které se mi tehdy objevovaly, jsem dokázala najít odpovědi pouze díky vlastnímu zájmu o studium transpersonální psychologie. To vyústilo absolvováním výcviku pro práci s rozšířenými stavy vědomí a rituály pod společenstvím Kayumari. Prožila jsem si tak na vlastní kůži mnoho rituálů původních národů a učila se o jejich posvátné roli na cestě k vlastnímu léčení a zralosti. Porozumění o moudrosti individuálních i skupinových procesů, archetypů a léčení psyché jsem také prohloubila studiem Biosyntézy a ročního výcviku Procesové práce.

Na pozadí toho všeho se ale odehrával ještě jeden významný příběh. Cesta mého vlastního návratu k přirozenosti a smysluplnosti bytí. Po této cestě jsem prožívala hluboká léčení, uvědomění a transformaci z mladé dívky do zralé ženy, manželky, matky a průvodkyně. Pochopila jsem, jak důležité je obnovování funkce vědomé přítomnosti a prozkoumávání zákonitostí našeho těla a psyché, které je neodmyslitelně propojené s přírodou a jejími cykly. Mým životním přáním je navracet sílu vědomí každému z nás tak, abychom kráčeli životem lehce, radostně a s pocitem smysluplnosti."

ROZHOVOR o mé cestě a přechodových rituálech:

Napsali o spolupráci se mnou

Anna R.

"Šárka mě provázela ve velmi náročném období plném stresu, ukončování starých a nefunkčních vzorců a transformace sebe samé. Díky jejímu vedení jsem dokázala na situace ve svém životě pohlédnout s větší lehkostí, klidem a sílou. Zásadní pro mě byl také pocit bezpečí a pochopení. Díky technikám, které mi Šárka doporučila, jsem byla schopna svá témata (a emoce s nimi spojené) jemně a laskavě zpracovat. Cesta se Šárkou pro mě byla velmi léčivá a obohacující. Byl to velmi důležitý krok na mé cestě v budování nových návyků a přesvědčení."

Gabriela G.

"Šárka má veliký dar naslouchat bez hodnocení, přijímat a podporovat beze slov i s nimi. Šíří kolem sebe hřejivý pocit bezpečí; svou práci dělá z nitra a s hlubokým přesvědčením. Ať je bouře, jaká chce, Šárka je ztělesněním klidu a moudra. Moc ráda se k ní vracím."

Míša D.

"Do rituálu jsem vstupovala, protože jsem cítila, že vztah, který s partnerem žijeme je výjimečný a že si zaslouží uznání a větší míru pozornosti. V rámci rituálu jsem se potkávala se spoustou emocí, počínaje nervozitou, přes vděčnost, radost, vášeň, ale i strach, smutek a naštvání. Ze všeho nejvíc to pro mě byl čas blízkosti, vědomého prožívání a pozornosti. Rituál zviditelnil nevědomé procesy, které jsou/mohou být součástí vztahu a díky tomu urychlil jejich projevení… díky jejich zavnímání, uvidění a prožití jsme je mohli společně pojmenovat, uznat a nyní s nimi pracujeme vědomě. Nejsou pro nás překážkou, ale naopak signálem a nástrojem pro náš společný růst v partnerství."

Marek H.

"Z mé spolupráce se Šárkou si pamatuju několik výrazných vjemů. Když mě provázela, tak jsem cítil, že mě skutečně vnímá. Ne jako dalšího člověka v řadě, ale přímo mě, v přítomnosti a do hloubky. Cítil jsem, že tam je pro mě a prostor, který vytvářela byl jemný i pevný. Její vedení bylo velmi citlivé, ale zároveň jsem si byl vědom toho, že mě vedla k pravdě, které bych sám mohl uhýbat."

Ella Hana Š.

"Povídat si se Šárkou je jako sedět naproti někomu důvěrně známému, i když se znáte pouhých pár hodin. Slyší vás, vnímá, vidí, celou svojí bytostí. Má nádherný dar pojmenovat, co je za slovy a za myšlenkami, vnímá podstatu, ale z jiného úhlu, než vy. V její společnosti se dozvídám něco nového o sobě, uklidňuje mě, nebo povzbuzuje, když to potřebuji. Každé jedno sdílení, kterým mě provází, je pro mě darem."

ŽIJ SVŮJ PŘÍBĚH V LEHKOSTI

Tato cesta Ti nabízí rozhodnutí udělat významný životní krok, díky kterému si budeš svůj život užívat s lehkostí a nadhledem. Nejde o to, že už nikdy nebudeš řešit nějaké nepříjemnosti. Ale o to, že vše budeš vnímat z jiné perspektivy a díky tomu budeš proplouvat svými výzvami i radostmi v jednoduchosti a s nadhledem.

Tvůj život se pro Tebe stane zábavnou hrou - dobrodružstvím, které Tě bude bavit pozorovat a zažívat. Osvojíš si důležité vnitřní postoje a efektivní nástroje, které Ti budou užitku v Tvém každodenním fungování. Přestaneš se motat ve stále stejných životních prožitcích a otevřeš se úplně novému vnímání reality. 

Tak co, jsi připravena udělat tlustou čáru a začít psát novou kapitolu svého života?

Jsi součástí proudu života, stačí jen nasednout a nechat se unášet.

Hodnota programu

  • 5 měsíců, které Tě provedou změnami
  • materiály a nahrávky, které podpoří Tvůj prožitek
  • 5 měsíců individuální podpory pro naplnění Tvého záměru
  • 2x jednodenní setkání v přírodě a vedení rituálu
  • mnoho a mnoho nevyčíslitelných překvapení a uvědomění :-)

za cenu 29.000 kč/5 měsíců*
a nebo 5.900 kč/měsíčně
*

*Můžeš zvolit, zda chceš částku uhradit celou dopředu a nebo ji platit na měsíční bázi.


A JEŠTĚ NĚCO NAVÍC:

Součástí naší cesty budou i překvapení ve formě dárků, které Ti budou v nečekaný čas přicházet poštou domů. Díky tomu budeš moci plně vnímat podporu, kterou Ti tato cesta nabízí a současně Ti budou připomínat, že na Tvém záměru opravdu záleži. :-)

Tento rok mám kapacitu pro 8 dobdrodruhů (zbývají 4 místa)

Praktické informace

Začátek si stanovíme na základě telefonické domluvy. Průběh cesty je cca na 5 měsíců ode dne prvního online callu. Online setkání budou dále probíhat přes platformu Google Meet 1x za týden, jejich trvání bude 1,5 hodiny. Vhodný den pro online setkání si stanovíme na základě společné domluvy.

Místo s termín pro setkání naživo v přírodě stanovíme v průběhu cesty, dle Tvých potřeb a preferencí. 

Cesta se před Tebou bude odvíjet postupně. Proto vždy získáš informace jen k dalšímu kroku. V průběhu Ti budu pravidelně sdílet krátké materiály a nahrávky.


DŮLEŽITÉ: Tato služba nenahrazuje terapii pod odborným dohledem. V případě, že jsi v jakékoliv formě psychologické či psychiatrické péče, zkonzultuj prosím účast v tomto programu se svým odborným terapeutem/lékařem. 


Jak se přihlásit?

Níže na stránce najdeš formulář. Stačí ho vyplnit a já se Ti na jeho základě ozvu. V telefonátu zodpovím Tvé veškeré dotazy, řeknu Ti další informace a zároveň si vzájemně potvrdíme, zda nám společná cesta dává smysl. Samozřejmě je i možné si na své konečně rozhodnutí nechat pár dnů čas. 

Ještě nemáš jasno a s přihlášením váháš? I tak je možné formulář odeslat a v telefonátu se pobavíme o tom, zda nám společná cesta dává smysl.

Časté dotazy

Ještě jsem nikdy nic takového neabsolvovala a bojím se, že to bude moc...

...moc náročný, ulítlý, ezo,...? Jaké je to Tvoje moc? Je možné, že Tě tato cesta vyzve za hrany Tvého komfortu a toho, co je pro Tebe "normální". A právě o to jde - budeš mít příležitost zkoumat sebe v tom, jak to na Tebe působí. Pravidelně budeš mít příležitost komunikovat o tom, jak se v celém programu cítíš a zda bys potřeboval/a něco upravit tak, aby Ti to více sedělo. Předem se můžeme pobavit o Tvém strachu a o tom, jak to vnímám ze svého úhlu pohledu.

Jak si mám představit práci se záměrem? 

Záměrem je, abys byla účastná na veškerém programu, protože na sebe navazuje. V případě že se v Tvém životě bude dít něco důležitého a budeš potřebovat nějakým způsobem inidividuálně cestu přizpůsobit, vždy udělám maximum proto, abys měla možnost zažít a čerpat z cesty co nejvíce. V ideálním případě budeme vždy všechny přítomné na živých setkáních a online callech. Materiály na doma můžeš procházet dle svých potřeb - nebudu kontrolovat správně splněné domácí úkoly. :-)

Bojím se změn

Strach ze změny je nám lidem do velké míry přirozený. A přesto je změna jedinou jistotou, kterou v životě máme. Proto Tě tento program vyzve, abys pohlédla změně přímo do tváře a v bezpečném prostředí se otevřela jejímu kouzlu.

Jaké má Šárka kompetence k vedení takového programu? 

Vystudovala jsem bakalářskou psychologii a strávila více jak 300 hodin sebezkušenosti v rámce terapeutických přístupů Procesové práce, Biosyntézy a Tanečně pohybové terapie. Absolvovala jsem dvouletý výcvik v rámci práce s rituály a změněnými stavy vědomí pod společenstvím Kayumari. Neustále se vzdělávám na poli osobního rozvoje, práci s dechem i tělem pro udržování harmonie v těle. Přesto tento program vychází z mých vlastních zkušeností, mého vlastního napojení na přírodu a je aktem mé vlastní tvorby, skrze kterou zvu i další ženy k naplňování jejich vlastního potenciálu a spokojenému životu. Tento program nenahrazuje psychoterapeutickou péči pod odborným dohledem.

Abychom si to shrnuli...

Vykročíš na vzrušující cestu skrze své vlastní vnitřní prožívání a řekneš ANO své potřebné transformaci. Stanovíš si pro tuto cestu svůj záměr a řekneš mu své plné ANO. A pak už jen budeš pozorovat, co se v Tvém běžném životě děje, náhle dává do pohybu a mění. Díky podpoře průvodce budeš moci vše reflektovat a plně tak Jsi připraven/a? Pak už jen stačí udělat první krok a nechat věci, ať se stanou tím nejlepším způsobem!

Chceš říct "ANO" a vykročit na cestu Walking Medicine?

Po vyplnění formuláře se Ti ozvu s podrobnějšími informacemi a zodpovím Tvé případné dotazy
↓↓↓

Odesláním tohoto formuláře souhlasíš se zpracováním osobních údajů dle GDPR.