WALKING MEDICINE

Chceš začít psát novou kapitolu svého života? Zažij s námi dobrodružství, které Tě navždy změní!

Vydej se na prožitkovou cestu v kruhu žen, která slouží jako přechodový rituál, díky kterému vstoupíš do úplně nové kapitoly svého života. Společně budeme kráčet ve vzájemné podpoře na pozadí naší "běžné" každodenní reality. 

 • Co potřebuješ ukončit?
 • V čem potřebuješ podpořit?
 • Kudy chceš opravdu kráčet dál? 

To jsou otázky, na které budeme hledat upřímné odpovědi. Ať už se nacházíš v životě kdekoliv, budeš vyzvána k opravdové a ryzí pravdivosti sama k sobě a tuto pravdivost budeš sdílet i ve společném kruhu. Odhalíš svou sílu i zranitelnost. Budeš viděna, slyšena a uznána ve všech svých tvářích. Získáš zpět svou vlastní svobodu a posílíš zapomenuté schopnosti. Uděláš významný životní krok a tato cesta Tě podpoří, aby vedl tím správným směrem!

Tato cesta je tu pro Tebe, pokud:

jsi zaseklá v začarovaném kruhu, ať už se jedná o jakoukoliv životní oblast

potřebuješ zažít změnu na více úrovních svého života

jsi v životě nespokojená a chceš udělat krok novým směrem

chceš zažít sílu upřímného ženského společenství a podpory

si přeješ žít ve větší lehkosti a radosti ze života

je Ti blízké propojení s přírodou a máš chuť jej prohlubovat

chceš posílit uvědomování sebe sama, svých přání, tužeb a vizí

chceš žít naplňující vztahy

chceš zažít dobrodružství, které Tě zároveň podpoří i v Tvém běžném životě

Cestou odložíme vše, co nám brání žít svobodně

Staneme se pomyslnými poutnicemi, které kráčí cestou jako hrdinky, řídí se srdcem a koukají na svět i na svůj život s odstupem a nadhledem.  Po cestě každá z nás dostane příležitost uvidět své vlastní stíny, přestat s nimi bojovat a učinit z nich své spojence. Co to znamená? Prohlédneme příběhy o sobě, kterým jsme uvěřily, ale ve své podstatě nejsou pravdivé. Pod jejich tíhou tak nekráčíme životem lehce, ale táhneme je s sebou jako nepohodlný batoh. Proto symbolicky vyndáme z tohoto batohu vše, co nemusíme nést dál a dobře se o to postaráme. Díky tomu získáme příležitost vnímat naši realitu z nové perspektivy a pohlédnout na sebe sama i okolní svět novýma očima.

A proto Ti tato cesta dobře poslouží i pokud:

se cítíš "zaseklá na místě" a nevíš, jak svůj život znovu rozproudit

jsi uvězněná ve svém vztahu, práci, domově,..

prožíváš závist vůči jiným ženám - závidíš jim jejich možnosti, partnera, podnikání,...

necítíš se v ženských kolektivech bezpečně

chceš zažít dobrodružství i když máš mnoho povinností a závazků

jsi unavená a chybí Ti síla a nadšení do života

se cítíš ve svém životě neustále zahlcená

máš pocit, že nemůžeš svobodně dýchat

nevíš, jaké jsou Tvé přání, sny a vize

Fotografie: Markéta Petříčková
Fotografie: Markéta Petříčková

Co nás čeká?

5 měsíců na společné cestě. Budeme se setkávat online i osobně. Na začátku si stanovíš svůj záměr/přání pro tuto cestu. Každý týden půjdeme po stopách jednoho tématu, které Tě vyzve být bdělá ke svému každodennímu prožívání. Díky tomu dojdeš k mnohým uvědoměním, které posléze budeš moci sdílet ve společném kruhu. Cestu nebudeš znát dopředu, vše se před Tebou bude odkrývat krok za krokem. Vstoupit na tuto cestu znamená říci ANO dobrodružství i svému dalšímu vývoji. V průběhu budeme sdílet díky uzavřené online skupině, každý týden se setkáme na 2hod skupinovém councilu a 5x se setkáme i osobně na celý den v přírodě.

INDIVIDUÁLNÍ PODPORA

Před cestou Tě čeká individuální vstupní call, při kterém zmapujeme Tvůj osobní příběh a pojmenujeme záměr, se kterým na cestu vstupuješ. Během cesty budu k dispozici v individuální podpoře, když to budeš potřebovat. Na konci cesty absolvuješ výstupní call, díky kterému se ohlédneme za celou cestou a ukotvíme to, co Ti cesta přinesla a kam povedou Tvé další kroky.

TÝDENNÍ TÉMATA

Každý týden nás čeká jedno konkrétní téma (jako např. bezpečí, rovnováha, rozum, intuice, tělo, emoce,...). Témata se před Tebou budou odkrývat postupně - vždy k nim obdržíš krátké materiály a zadání, díky kterému můžeš být bdělá k tomuto tématu ve svém běžném životě. Přinesou Ti mnohé odpovědi a vyzvou Tě k tomu, abys pohlédla do koutů Tvého života, kam se běžně možná moc nekoukáš.

SPOLEČNÁ CESTA 

Díky cestě budeš přicházet na mnohá uvědomění, vhledy a zároveň můžeš občas i tápat. Každý týden se sejdeme online ke společnému sdílení a uchopení našich zkušeností a procesů. Po celou dobu cesty bude k dispozici také uzavřená FB skupina, ve které můžeme v průběhu sdílet vše potřebné. Na této cestě kráčíme každá sama za sebe ale i jako skupina, která se navzájem inspiruje, podporuje a roste společně.

5 SETKÁNÍ V NÁRUČÍ PŘÍRODY

Pro plný prožitek ze společné cesty se budeme setkávat i naživo. Čeká nás 5 jednodenních setkání v přírodě. Na těchto setkáních budeme obnovovat propojení s přírodou, živly a využijeme sílu rituálů pro podporu našich aktuálních témat. Tyto setkání nám dají nahlédnout hluboko do našeho nitra i přirozenosti. Termíny nalezneš níže na stránce v sekci organizační informace.

Walking medicine: cesta jako medicína

Tahle dobrodružná výprava do světa Tvého prožívání se může stát přesně tou medicínou, jakou právě teď potřebuješ. Před cestou zmapujeme Tvůj život, v čem se cítíš spokojená a kde je tomu naopak. Budeš vědět, odkud vyrážíš. 

A JAKÁ JE CÍLOVÁ DESTINACE?

Walking medicine je tu proto, aby Tě podpořila na Tvé jedinečné cestě. Zve Tě aby sis plně vychutnávala své vlohy a kvality. Abys žila naplno svou krásu a divokost. Abys žila méně podle kompromisů, rozhodovala se nezávisle a získala tak zpět svobodu a oživila svou kreativitu.

Každá žena kráčí svou cestou a klíče k ní zná jedině ona. A proto půjdeme 5 měsíců ve společném kruhu pod mým vedením a budeme každá prozkoumávat svůj vnitřní svět, jeho zákonitosti a záludná místa. Postupně budeme uvolňovat vlastní vnitřní tlak na to, jaké bychom měly být a místo toho se budeme prostě jen "stávat více samy sebou". V tichosti i ve sdílení, online i offline, v přírodě i v práci, v partnerství, ve vztazích a ve všech dalších oblastech našich životů.

Společně a v bezpečném kruhu si navzájem budeme odkrývat naši autenticitu. Dovolíme si každá vidět samu sebe v pravdivém světle, sdílet tuto pravdu v kruhu žen a dovolit si cítit se podporována v každé situaci. Budeme tak navzájem posvátnými svědky vnitřního světa každé z nás. Díky tomu získáme příležitost obnovit své vlastní zdroje a opravdovou vnitřní sílu. Sílu ženského společenství, sílu života v pravdě, sílu naší vlastní autenticity.

Co na této cestě získáš?

Prožiješ svou vlastní transformaci a vyjdeš na konci posílena o tuto zkušenost

Pochopíš, že naše vlastní nespokojenost nese důležité poselství na cestě léčení těla, mysli i ducha

Osvojíš si efektivní nástroje, které Ti pomohou se jednoduše orientovat ve Tvém vnitřním prožívání

Poznáš nové ženy a spojí vás společná cesta, vzájemná podpora i porozumění

Zažiješ autentická sdílení, díky kterým Ti mohou přijít důležitá uvědomění, vhledy i inspirace

Prožiješ si sílu upřímného ženského společenství a bezpodmínečné podpory

Obnovíš hlubší kontakt se sebou, s přírodou, i se svou vlastní přirozeností 

Posílíš schopnost řídit se svými instinkty, intuicí a cítěním

Naučíš se své životní výzvy potkávat s větším nadhledem a lehkostí

Ukotvíš se ve své vlastní přirozenosti a radosti ze života

Podpoříš svou odvahu žít velkolepě i ve svém běžném životě 

Ale tato cesta Ti toho nabízí mnohem víc...

Tohle není ledajaká cesta. Když se rozhodneš vstoupit na Walking Medicine, říkáš tím ano i své vlastní vnitřní transformaci. Pronikneš ke své vlastní esenci a umožníš jí růst a rozkvétat - přesně tak, jak nás to matka příroda učí v každé květině a v každém stromu. Dovolíš si plně prožít změnu vnímání sebe sama a své běžné reality.

Za roky své praxe jsem pochopila, že upřímné pohlédnutí do našeho vlastního nitra je akt, který vyžaduje velkou odvahu a otevřené srdce. Proto půjdeme společně a vytvoříme si bezpečný a důvěrný kruh. Naučíme se bezprostředně poznávat původní instinkty a vytvářet si pocit bezpečí i ve svém běžném životě. Mnohokrát pohlédneme do svého vlastního nitra a z toho co tam nalezneme učiníme dobrou medicínu pro sebe i pro druhé ženy. Využijeme tak přístup k individuální i kolektivní moudrosti.

A abychom využily plný potenciál, tak spolu půjdeme dlouhodobě. Bude to 5 intenzivních měsíců, kdy budeme mít příležitost sdílet a reflektovat naše obavy, strachy, výzvy a zkoušky... ale také společně oslavovat úspěchy, posuny a vnitřní změny, které nás potkají nejen na této cestě, ale i na naší cestě v běžném životě.

S kým?

Šárka Šperková

"Příběh, který s vámi chci sdílet začíná v roce 2014. Tenkrát jsem zažila svůj první přechodový rituál hledání vize. Najednou můj život už nikdy nebyl stejný. Poprvé v životě jsem totiž cítila svou vlastní vnitřní sílu - takový ten pocit, že mám život ve svých rukou. A od té doby se začalo velmi rychle proměňovat mé vnímání sebe sama i okolní reality. Když jsem pak o dva roky později poprvé viděla na živo přednášku Stanislava Groffa, uvědomila jsem si, že mým dalším životním směřováním by mělo být studium psychologie.

Po úspěšném přijetí na psychologii se můj život překopal vzhůru nohama - rozhodla jsem se skončit s volejbalem, který jsem závodně hrála od dětství, opustila jsem studium ekonomie, rozešla se s přítelem a vyrazila na svou první dálkovou pouť. která se stala mým přechodovým rituálem "do dospělosti". Síle a funkci přechodových rituálů jsem se následně věnovala i v rámci své závěrečné bakalářské práce.

Během studia psychologie jsem ale také zažívala veliké rozčarování a velmi silnou psychospirituální krizi. Na otázky, které se mi tehdy objevovaly, jsem dokázala najít odpovědi pouze díky vlastnímu zájmu o studium transpersonální psychologie. To vyústilo absolvováním výcviku pro práci s rozšířenými stavy vědomí a rituály pod společenstvím Kayumari. Prožila jsem si tak na vlastní kůži mnoho rituálů původních národů a učila se o jejich posvátné roli na cestě k vlastnímu léčení a zralosti. Porozumění o moudrosti individuálních i skupinových procesů jsem také prohloubila studiem Biosyntézy a ročního výcviku Procesové práce.

Na pozadí toho všeho se ale odehrával ještě jeden významný příběh. Cesta mého vlastního návratu k ženskému zdraví, plodnosti, cykličnosti a spokojenosti. Po této cestě jsem prožívala hluboká léčení, uvědomění a transformaci z mladé dívky do zralé ženy, manželky a matky. Pochopila jsem, jak důležité je obnovování ženské moudrosti a prozkoumávání ženské psyché, která je neodmyslitelně propojená s přírodou a jejími cykly. Prožila jsem, jak léčivé je propustit vlastní divokost, uzřít své stíny a dovolit si být transformována skrze životní zkoušky, které přirozeně přicházejí. Našla jsem tak svůj osobní zdroj ženské síly, o který se mohu opřít vždy, když potřebuji. A tento pocit přeji zažívat každé ženě."

ROZHOVOR o mé cestě a přechodových rituálech:

Napsali o spolupráci se mnou

Anna R.

"Šárka mě provázela ve velmi náročném období plném stresu, ukončování starých a nefunkčních vzorců a transformace sebe samé. Díky jejímu vedení jsem dokázala na situace ve svém životě pohlédnout s větší lehkostí, klidem a sílou. Zásadní pro mě byl také pocit bezpečí a pochopení. Díky technikám, které mi Šárka doporučila, jsem byla schopna svá témata (a emoce s nimi spojené) jemně a laskavě zpracovat. Cesta se Šárkou pro mě byla velmi léčivá a obohacující. Byl to velmi důležitý krok na mé cestě v budování nových návyků a přesvědčení."

Gabriela G.

"Šárka má veliký dar naslouchat bez hodnocení, přijímat a podporovat beze slov i s nimi. Šíří kolem sebe hřejivý pocit bezpečí; svou práci dělá z nitra a s hlubokým přesvědčením. Ať je bouře, jaká chce, Šárka je ztělesněním klidu a moudra. Moc ráda se k ní vracím."

Míša D.

"Do rituálu jsem vstupovala, protože jsem cítila, že vztah, který s partnerem žijeme je výjimečný a že si zaslouží uznání a větší míru pozornosti. V rámci rituálu jsem se potkávala se spoustou emocí, počínaje nervozitou, přes vděčnost, radost, vášeň, ale i strach, smutek a naštvání. Ze všeho nejvíc to pro mě byl čas blízkosti, vědomého prožívání a pozornosti. Rituál zviditelnil nevědomé procesy, které jsou/mohou být součástí vztahu a díky tomu urychlil jejich projevení… díky jejich zavnímání, uvidění a prožití jsme je mohli společně pojmenovat, uznat a nyní s nimi pracujeme vědomě. Nejsou pro nás překážkou, ale naopak signálem a nástrojem pro náš společný růst v partnerství."

Marek H.

"Z mé spolupráce se Šárkou si pamatuju několik výrazných vjemů. Když mě provázela, tak jsem cítil, že mě skutečně vnímá. Ne jako dalšího člověka v řadě, ale přímo mě, v přítomnosti a do hloubky. Cítil jsem, že tam je pro mě a prostor, který vytvářela byl jemný i pevný. Její vedení bylo velmi citlivé, ale zároveň jsem si byl vědom toho, že mě vedla k pravdě, které bych sám mohl uhýbat."

Ella Hana Š.

"Povídat si se Šárkou je jako sedět naproti někomu důvěrně známému, i když se znáte pouhých pár hodin. Slyší vás, vnímá, vidí, celou svojí bytostí. Má nádherný dar pojmenovat, co je za slovy a za myšlenkami, vnímá podstatu, ale z jiného úhlu, než vy. V její společnosti se dozvídám něco nového o sobě, uklidňuje mě, nebo povzbuzuje, když to potřebuji. Každé jedno sdílení, kterým mě provází, je pro mě darem."

VYDEJ SE NA CESTU A VSTUP DO NOVÉHO

Tato cesta Ti nabízí rozhodnutí udělat významný životní krok. Po cestě budeš vystavena mnoha zkouškám, které Tě vyzvou k Tvé vlastní vnitřní transformaci. Dovolíš si zanechat za sebou mračna prachu zdánlivě nekonečné vnější aktivity a v tichu se budeš věnovat svému vnitřnímu světu. Budeš opakovaně odkládat nefunkční vzorce a toxické vztahy, dáš do pořádku svůj myšlenkový svět, postaráš se o své tělo a naučíš se naplňovat své vlastní potřeby. Pohlédneš do tváře přicházejícím emocím a prozkoumáš svá nejhlubší tajemství. Spřátelíš se s tím, co na sobě nemáš ráda a znovu si osvojíš své jedinečné nadaní a silné stránky.

Z této cesty vyjdeš jako znovuzrozená. Posilněna o veškerou moudrost, která se před Tebou bude odkrývat tak, jako se před Tebou bude odrývat bohatství Tvého vnitřního světa. Odpovědi, které v sobě nalezneš se Ti stanou pravdivým kompasem na Tvé jedinečné cestě životem. 

Tak co, jsi připravena udělat tlustou čáru a začít psát novou kapitolu svého života?

Hodnota programu

 • 5 měsíců, které Tě provedou Tvým vnitřním světem
 • 5 měsíců individuální podpory pro udržování Tvého záměru
 • vstupní a výstupní rozhovor
 • sdílení formou councilů a účast na skupinovém procesu
 • 5 jednodenní setkání v přírodě, vedení rituálů
 • mnoho a mnoho nevyčíslitelných překvapení a uvědomění :-)

za cenu 22.000 kč/5 měsíců*
a nebo 4.600 kč/měsíčně
*

*Sama si můžeš zvolit, zda chceš částku uhradit celou dopředu a nebo ji platit na měsíční bázi.


A JEŠTĚ NĚCO NAVÍC:

Součástí naší cesty budou i překvapení ve formě dárků, které Ti budou v nečekaný čas přicházet poštou domů. Díky tomu budeš moci plně vnímat podporu, kterou Ti tato cesta nabízí a současně Ti budou připomínat, že je důležité se na takovéto dobrodružné cestě opečovávat :-)

Kapacita je omezena pro 8 žen (zbývají 4 místa)

Praktické informace

únor 2024 - červen 2024

Začínáme v únoru, kdy 2.2. 2024 proběhne první společné online setkání. Končit budeme v průběhu června 2024. Online setkání budou probíhat přes platformu ZOOM 1x za týden a jejich trvání bude cca 2 hodiny (dle dohody ve skupině stanovíme vyhovují den v týdnu).

Jednodenní setkání proběhnou v níže uvedených termínech (lokalita bude vždy upřesněna):

 • 24.2.2024 
 • 23.3.2024
 • 27.4.2024
 • 25.5.2024
 • 15.6.2024

Cesta se před Tebou bude odvíjet postupně. Proto vždy získáš informace jen k dalšímu kroku. V průběhu Ti budu pravidelně sdílet krátké materiály k pročtení s tématy, vůči kterým budeme aktuálně směřovat pozornost. Toto vše můžeš procházet v pohodlí svého domova a pozorovat i během svého běžného života. V průběhu budeš mí přístup do uzavřené FB skupiny, kde bude prostor pro sdílení, dotazy a vzájemnou inspiraci.


DŮLEŽITÉ: Tato služba nenahrazuje terapii pod odborným dohledem. V případě, že jsi v jakékoliv formě psychologické či psychiatrické péče, zkonzultuj prosím účast v tomto programu se svým odborným terapeutem/lékařem. 


Jak se přihlásit?

Níže na stránce najdeš formulář. Stačí ho vyplnit a já se Ti na jeho základě ozvu. V telefonátu zodpovím Tvé veškeré dotazy, řeknu Ti další informace a zároveň si vzájemně potvrdíme, zda nám společná cesta dává smysl. Samozřejmě je i možné si na své konečně rozhodnutí nechat pár dnů čas. 

Ještě nemáš jasno a s přihlášením váháš? I tak je možné formulář odeslat a v telefonátu se pobavíme o tom, zda nám společná cesta dává smysl.

Časté dotazy

Ještě jsem nikdy nic takového neabsolvovala a bojím se, že to bude moc...

...moc ženský, náročný, ulítlý, ezo,...? Jaké je to Tvoje moc? Je možné, že Tě tato cesta vyzve za hrany Tvého komfortu a toho, co je pro Tebe "normální". A právě o to jde - budeš mít příležitost zkoumat samu sebe v tom, jak to na Tebe působí. Pravidelně budeš mít příležitost komunikovat o tom, jak se v celém programu cítíš a zda bys potřebovala něco upravit tak, aby Ti to více sedělo. Předem se můžeme pobavit o Tvém strachu a o tom, jak to vnímám ze svého úhlu pohledu.

Musím absolvovat vše, co je naplánované? 

Záměrem je, abys byla účastná na veškerém programu, protože na sebe navazuje. V případě že se v Tvém životě bude dít něco důležitého a budeš potřebovat nějakým způsobem inidividuálně cestu přizpůsobit, vždy udělám maximum proto, abys měla možnost zažít a čerpat z cesty co nejvíce. V ideálním případě budeme vždy všechny přítomné na živých setkáních a online callech. Materiály na doma můžeš procházet dle svých potřeb - nebudu kontrolovat správně splněné domácí úkoly. :-)

Co když budu nejstarší/nejmladší?

Občas se objeví i tato obava. Věk je něco, co opravdu neřešíme a často se na našich akcí potkávají různé generace. Jsou to vždy velmi obohacující setkání a sdílení napříč generacemi.

Bojím se změn

Strach ze změny je nám lidem do velké míry přirozený. A přesto je změna jedinou jistotou, kterou v životě máme. Proto Tě tento program vyzve, abys pohlédla změně přímo do tváře a v bezpečném prostředí se otevřela jejímu kouzlu.

Jaké má Šárka kompetence k vedení takového programu? 

Vystudovala jsem bakalářskou psychologii a strávila více jak 300 hodin sebezkušenosti v rámce terapeutických přístupů Procesové práce, Biosyntézy a Tanečně pohybové terapie. Absolvovala jsem dvouletý výcvik v rámci práce s rituály a změněnými stavy vědomí pod společenstvím Kayumari. Neustále se vzdělávám na poli osobního rozvoje, práci s dechem i tělem pro udržování harmonie v těle. Přesto tento program vychází z mých vlastních zkušeností, mého vlastního napojení na přírodu a je aktem mé vlastní tvorby, skrze kterou zvu i další ženy k naplňování jejich vlastního potenciálu a spokojenému životu. Tento program nenahrazuje psychoterapeutickou péči pod odborným dohledem.

Abychom si to shrnuli...

Vykročíš na vzrušující cestu skrze své vlastní vnitřní prožívání a řekneš ANO své potřebné transformaci. Stanovíš si pro tuto cestu svůj záměr a společný kruh Tě podpoří v jeho naplnění. Naučíš se dobře orientovat ve svém niterném světě a prohlédneš mnohé iluze a stíny, které Ti brání žít život podle Tvé vlastní pravdy a přirozenosti. Budeš bdělá ke každému kroku na této cestě a dostaneš příležitost pozorovat, jak se v průběhu mění Tvá běžná realita. To vše zažiješ v podpoře ženského společenství, které se Ti stane studnicí moudrosti i důležitou oporou. Z této cesty vyjdeš jako znovuzrozená - začneš naplno žít zbrusu novou kapitolu svého života. Jsi připravena? Pak už jen stačí udělat první krok a nechat věci, ať se stanou tím nejlepším způsobem!

Chceš říct "ANO" a vykročit na cestu Walking Medicine?

Po vyplnění formuláře se Ti ozvu s podrobnějšími informacemi a zodpovím Tvé případné dotazy
↓↓↓

Odesláním tohoto formuláře souhlasíš se zpracováním osobních údajů dle GDPR.