Propojujeme bytí v přírodě a sebepoznání 

Koncem zimy 2019 jsem se seznámil s Liborem Mattušem a už na první schůzce jsme se domluvili, že naše cesty propojíme. Tenkrát jsem se živil jako outdoorový průvodce pro brněnský Expedition Club a Libor jako lektor otužování a dechových technik. Propojení bylo jednoduché, a tak jsme na konci března 2019 vyráželi s první skupinou odvážlivců do Rychlebských hor, kde jsme se kromě 6denního putování učili i biohackingu a dalším seberozvojovým technikám. Dvě výpravy v tomto duchu položily základní kameny dalšímu směřování. 

Od té doby si Putování začalo žít svým vlastním životem a já s ním, přibývaly spolupráce a nové typy akcí. Významným setkáním pro mě bylo s Víťou Novotným, který stojí za projektem Smysluplné rozhovory. Oba jsme duší poutníci, a tak začalo dobrodružství, které trvá dodnes.

V roce 2020 pořádáme dvě akce v přírodě i s Marou Hladíkem, který do nich vkládá své know how z oblasti tanečně-pohybové terapie. Ve stejném roce se spojuji i s Tomášem Wortnerem a propojujeme putování s jeho metodou osobního rozvoje PlayFight. I toto spojení "Putování s PlayFightem" trvá dodnes.

Celou tu dobu je na pozadí všeho dění má žena Šárka. Přichází z terapeutického prostředí a do Putování vkládá možnost individuální přechodové cesty s průvodcem a společně tvoříme online Cestu Ticha, která je podporou pro běžný život každému, kdo si v něm přeje být bdělý a zkoumat ho z nových perspektiv. 

Dlouho jsem snil o tom, aby Putování pořádalo i akce do zahraničí a k mé velké radosti v létě 2022 dozrál čas i pro ně. Pod záštitou ~sebepoznání skrze cestu pořádáme zahraniční výpravy dodávkou a pro mě jsou symbolem propojení "starého a nového světa".

Hloubka, přirozenost, pravdivost, setkání 

Čas s Putováním je pro mě zlomový. Dává mi odvahu tvořit ze sebe, realizovat se a propojovat světy. Baví mě hledat rovnováhu mezi dobrodružstvím a vnitřním prožíváním, tvořit bezpečný prostor pro setkání ve skupině a zvát lidi k bdělosti vůči svému životnímu příběhu, přirozenosti a jednoduchosti. Vyrazit s námi znamená říci "ano" dobrodružství i svému dalšímu vývoji.

~  Za Putování Ondřej Šperka

VÍCE O KAŽDÉM Z NÁS


Ondřej Šperka

Email: ondrej.sperka1@gmail.com

Telefon: +420 608 525 412

Facebook

Už je to pár let, co jsme s kamarádem stáli u silnice a vyráželi na dvouměsíční dobrodružství, během kterého jsme prostopovali celé Rusko až do Mongolska. Tenkrát jsem ještě netušil, že se mi právě otevírá nová životní etapa. Cest v podobném duchu přibývalo, a i díky těmto zkušenostem jsem začal pracovat jako průvodce pro brněnský Expedition Club. Značnou část roku jsem trávil v různých končinách na světě a staral se o lidi. Tato spolupráce pro mě byla velkou inspirací a v roce 2019 podpořila i vznik prvního Putování. A to byl další velký krok. Otevřel se mi tím prostor vyrážet s lidmi za dobrodružstvím a sytit se nejen společnými prožitky, ale i upřímným sdílením svých vnitřních procesů v bezpečném prostoru skupiny. A to mě naprosto naplňuje a jsem šťastný, že to můžu dělat.

Při práci se skupinami v sobě kultivuji víru, důvěru v proces a praktické nástroje. Dávám sílu obyčejnosti a jednoduchosti.

Šárka Šperková

Email: sarka.sperkova@gmail.com

Telefon: +420 728 175 969

Přechodová cesta se Šárkou

Facebook

Jsem fascinována lidskou přirozeností a hledáním cest k vnitřní celistvosti a svobodě. I proto jsem se vždy vydávala na poutní i další cesty světem, abych nakonec nalezla domov sama v sobě a vydala se tak na cestu objevování vnitřního světa. Formální vzdělání mi poskytlo bakalářské studium Psychologie na FSS, MU. Vždy mě ale fascinovala rozmanitost poznání a přístupů k lidské psychice i tělu. Dodnes experimentuji a poznávám různé přístupy, které se v mé práci propojují.

Aktuálně jsem frekventantkou v psychoterapeutickém výcviku v proces orientované psychologii, dálě čerpám z Biosyntézy, Tenečně-pohybové terapie, ale i z učení domorodých kultur a zkoumání rozšířených stavů vědomí (výcvik StarGate). Věřím v lidskou samoléčebnou schopnost a moudrost ukrytou ve spojení s přírodou. Má práce s lidmi vyvěrá z respektu k individuálním životním příběhům a nalézání dobrých nástrojů pro hledání integrity a zdrojů, které nám mohou dobře sloužit v běžném životě.

Vítek Novotný

Email: novotny.vitek@gmail.com

Telefon: +420 602 221 029

Smysluplné rozhovory

Facebook

Od malička mě baví poslouchat příběhy. V roce 2017 jsem založil projekt Smysluplné rozhovory, jehož vizí je vracet více hloubky do našich konverzací i vztahů. Pořádáme pravidelná setkání v různých městech v Česku a pro ty, kteří chtějí osvěžit povídání se svými blízkými a kamarády jsme vydali konverzační karty, díky kterým můžeme lépe poznat lidi ve svém okolí.

Otázky mě provázejí celým životem. V současné době procházím integrativním psychoterapeutickým výcvikem, v minulosti jsem absolvoval výcviky v koučování a vzdělávání dospělých. Jako lektora mě naplňuje provázet lidi tématy komunikace, otužování a dýchání.

Další důležitou složkou mého života je pohyb a zájem o to, jak funguje lidské tělo. Od malička jsem byl vedený ke sportům. Očarovaly mě především ty bojové. Přes 13 let jsem na národní i mezinárodní úrovni zápasil v karate. Poté jsem přešel na thajský box a brazilské jiu-jitsu. Věnuji se i józe, (zimnímu) plavání a cvičení s kettlebellem. Do hloubky se zajímám o dechová cvičení a meditaci. Pravidelně praktikuji Wim Hof Metodu, techniky z Pranajámy a freedivingu. V roce 2018 jsem se stal oficiálním instruktorem metody Oxygen Advantage.

Svůj volný čas se snažím trávit co nejvíce v přírodě. Nejraději mám pěší treky, kdy si všechno potřebné nesu na zádech a spím pod hvězdami.

Tomáš Wortner

Email: wortner.t@gmail.com

Telefon: +420 731 501 809

Osobní web

PlayFight

Facebook

Moje hlavní domény jsou osobní rozvoj, divadlo a vědomý pohyb (jóga, AcroYoga, kontaktní improvizace, bojová umění). Vedu mužské kruhy a skupiny. Založil jsem PlayFight, u nás snad nejvýznamnější pohybově sebe-rozvojová platforma, kde se lidé učí vědomě pracovat s tělem a emocemi v bezpečném společenství. 

Jako lektor a facilitátor jsem vedl v ČR i zahraničí desítky pohybových, divadelních a sebe-rozvojových workshopů pro profesionály i veřejnost. Jako své poslání vnímám podporu lidí v nacházení a plnění si opravdových vizí a snů. Kladu důraz na uvědomění těla a mysli, zdraví, autentická lidská společenství a radost.

Jako umělec jdu po nekončící tvůrčí cestě. Zajímá mě odvážné a upřímné umělecké vyjádření. Baví mě spolupráce, soustředění a radost v tvorbě.