Jsme zastávkou na Tvé cestě, kde máš možnost načerpat inspiraci, objevovat vlastní sílu a zažít pocity lidského setkání i kontaktu s přírodou. Máme za sebou 5 let práce, desítky akcí a stovky účastníků, kteří do toho šli s námi!

Iveta Balgová: "Nejvíc jsem se bála jestli si sednu s ostatními lidmi... Po návratu domů jsem se cítila silnější, víc jistá sama v sobě..."

Bára Škařupová o Silvestru 2023: "Ukotvila jsem se v sebedůvěře... Z akce čerpám klid, do kterého se vracím i v běžném životě."

Honza Brabec: "Skrze sdílení jsem se inspiroval od ostatních a nahlas si formuloval, co mi cesta přináší..."


Michal Rozlívka:
"Na Mallorcu jsem se vydal protože cítím, že se chci v životě posunout dál a najít své vlastní "já"... Měl jsem spoustu "AHA" momentů..."

Petra Zahradníková
o pouti v Bílých Karpatech

"Pro pouť jsem se rozhodla v náhlém, až neuváženém impulsu. Až do odjezdu jsem byla ze svého kroku nesvá, pět dní s cizími lidmi, v lese, nebude seberozvoj pro mě příliš neuchopitelný? Byla jsem připravená utéct ;). Ale neutekla jsem, naopak. Pobyt v přírodě mi přinesl zklidnění. Ondřejův přístup byl velmi vnímavý a pohodový. Společná cesta z cizích lidí utvořila společníky... bylo to pět dní v nepopsatelné pohodě. A do života se mi pouť postupně propisuje, klidnou, silnou, uklidňují změnou...."

Hanča Koubíková
o putování na Mallorce

"Na putování po Mallorce, jsem se vydala na základě splnění snu - putovat po neznámé zemi a poprvé absolvovat cestu letadlem. Proto moji největší obavou bylo samozřejmě nejen letiště a letadlo, ale také 8 cizích lidí, s kterými budu trávit 10 dní. Nakonec se ani jedna z obav nenaplnila a poznala jsem 8 skvělých kamarádů, kteří se navzájem respektovali, podporovali a pomáhali si. Za těch 10 dní, se z nás stala skvělá parta, kde jsem se cítila velice bezpečně a to i za podpory průvodců Ondry a Vojty. Během cesty, jsem zažila několik událostí, které mi pomohli pochopit nejen sebe, ale i lidi, které v životě potkávám a nebát si říkat o pomoc, pokud ji potřebuji. Díky této cestě, se učím věci v běžném životě zvládat s větší lehkostí, nadhledem a laskavostí k sama sobě. Nakonec, bych tuto pouť, ale i jinou, doporučila všem, kteří chtějí poznat něco nového, mimo svůj běžný život a zažít nevšední zážitky."

Standa Froula
o výpravě do Bosny a Hercegoviny

"Putování do zahraničí s partou cizích lidí a očekáváním sdílet své pocity a myšlenky? Pro introverta to zní jako noční můra. Ovšem putování s Ondrou byl naprostý opak. Strávili jsme týden plný přírody, měst, památek, malebných hor, krásné noční oblohy a nemožnosti platit kartou (inside joke). Vytvořili jsme si bezpečné prostředí, ve kterém jsme poznávali perly z Bosny a Hercegoviny, lidi kolem a také sami sebe. Program jsme flexibilně upravovali podle aktuálních potřeb. Atmosféra byla uvolněná a přátelská. Vřele doporučuji."


Anna R.
o individuální spolupráci se Šárkou

"Šárka mě provázela ve velmi náročném období plném stresu, ukončování starých a nefunkčních vzorců a transformace sebe samé. Díky jejímu vedení jsem dokázala na situace ve svém životě pohlédnout s větší lehkostí, klidem a sílou. Zásadní pro mě byl také pocit bezpečí a pochopení. Díky technikám, které mi Šárka doporučila, jsem byla schopna svá témata (a emoce s nimi spojené) jemně a laskavě zpracovat. Cesta se Šárkou pro mě byla velmi léčivá a obohacující. Byl to velmi důležitý krok na mé cestě v budování nových návyků a přesvědčení."

Terka Vlčková
o výpravě na Balkán

"Putování s Ondrou je jako on sám. Klidné, chápavé, nic nesoudící. Opravdu. Takhle bezpečně a přijatě v celé své podstatě jsem se nikdy necítila. Putování mi vplulo do cesty přesně v tu pravou chvíli, kdy jsem si potřebovala ujasnit, jak dál - pracovně ale i v osobním životě. A mohu říct, že to bylo přesně to, co má duše už dlouho potřebovala. Celý týden perfektně naplánovaný a přesto vždy s prostorem pro vyhovění potřebám každého člena "posádky". Ta svoboda, prožité dobrodružství a poznání, jak chutná vnitřní zklidnění, to už mi nikdo nevezme. Stále se v myšlenkách k celé cestě vracím. Ondro, ze srdce Ti děkuji."

Johny Šamánek
o online putování

"Šperkovi a jejich poslání jsem se zájmem sledoval roky. S přítelkyní jsme prožívali omezení, která nás nepouštěla na akce venku. V březnu 2021 přišla možnost putovat on-line. Neváhali jsme a dostali víc inspirace než jsme si dokázali představit. Šperkovi mají čistý a hluboký záměr. Ten přitahuje krásné lidi a ti vytváří bezpečné prostředí - pro vše, co má být slyšeno, prožito a léčeno. Ve skupině se odehrál poctivý zázrak: původně jsme měli "putovat" 4 týdny. Teď jsou to 4 měsíce a stále se scházíme, podporujeme a sdílíme. Děkuji za tuto zkušenost."

Alex Křížová
o výpravě do Bosny a Hercegoviny

"Cesta si mě vyhledala při ukončení pracovního poměru a rozhodnutí pracovat tzv. na vlastní nohu. Záměrem tedy bylo alespoň částečné vypnutí a možná přenastavení myšlení ze zaměstnance ve "sama sobě si pánem". Putování Bosnou nakonec obrovsky předčilo má očekávání. Mezi ostatními souputníky jsem se díky Ondrově nastavení a provázení cítila velice rychle jako doma. Nepřenositelný zážitek společného, ale zároveň svého vnitřního prožívání je ve mě ještě teď a nejspíš ještě dlouho zůstane. Cesta mi nejen umožnila za velice krátkou dobu vypnout a vyčistit hlavu, ale také mne připravila na následující kroky v podnikání. Během tohoto týdne jsem v sobě byla schopna najít klid, který mi nyní pomáhá nejen v pracovních záležitostech, ale ve všech aspektech života. Cítím se ukotveněji sama v sobě. Díky za to. A těším se na další..."

Gábi Kynclová
o podzimním setkání a potní chýši

"Byla to pro mě nová zkušenost. Po chýši byly pocity dost smíšené. S dalším a dalším dnem, které přicházejí, mohu říct, že to bylo hodně naplňující, otevírající, uvědomující, sžívajicí. Každý den mi dává nové příležitosti, kdy můžu být v pohodě, i když jsem v nepohodě... Ještě jednou velké díky rodině Šperků a hostitelce Míše ze Staré Říše."

Petra Janečková
o výpravě na Balkán

"Týden byla jedna pestrá mozaika všeho možného, zažili jsme hory, vodu, oheň, komfort i nepohodlí a přišel nejeden AHA moment. Byl to týden poznávání nejen místní kultury, krajiny, ale i sebe-poznání, svých hranic, limitů, programů. Ondrovo vedení, ať na tůře, městem či jemné vedení při sdílení mi dávalo pocit bezpečí, prostor soustředit se na sebe a tím více si uvědomovat svůj vnitřní svět a jeho nastavení. A co jsem si odvezla? Klid. Tím nemám na mysli, že mě nic nevytočí:) ale už tolik nespěchám, když chci odpočívat, tak odpočívám a klidně bez pocitu viny se válím celý víkend. Jsem více u sebe, zaměřená na své pocity. Více se ptám sama sebe, co já skutečně chci a kde už jednám z nějakého programů či pocitu viny, když nevyhovím."

Lucie Matějková
o pouti v Bílých Karpatech

"Pouť mi pomohla zvýraznit cestu k sobě samé. Otevřela mi obzory a ukázala mi lidi kolem, kteří sdílí podobné naladění. Bylo to inspirativní, těžké, obohacující a děsně milé :). Vždy jsem se cítila podpořená a byla jsem až překvapená, jak skvělí lidi dokážou být. Cesta pro mě byla také zásadní v tom, že jsem si uvědomila jak moc bych potřebovala si víc vážit svého těla a starat se o něj lépe."

Lukáš Kupský
o Silvestru 2022

"Akce byla moc fajn, velice jsem si ji užil. Místo příjemné, dobrá sestava účastníků, skvělé vedení a bezpečný prostor, takže jsem se mohl bez ostychu otevřít, být sám sebou a akci si bez omezení užít plnými doušky. Program byl velice nápaditý a plný zajímavých myšlenek a otázek. Hned jsem do něj s chutí vklouznul a odměna stála za to. Nejen že jsem prožil několik úžasných dní, ale přišly mi i zajímavé odpovědi."

Martin Masák
o individuální spolupráci s Ondrou

"Setkání s Ondrou mi přinášejí povzbuzení do spokojenějšího žití. Podpora odvažovat se žít tak, aby mi bylo příjemně na duši i těle. Cítit, že na to mám právo. Ondra bedlivě naslouchá, pomáhá zklidnit, dostat se k sobě. Přináší svou inspiraci a zároveň mou nechává zářit. Cítím z něj laskavost, spolupráci, bezpečí, ... díky Ti."

Míša Vrbacká
o Silvestru 2022

"Pětidenní pobyt na krásné chalupě na Vysočině byl úžasným přechodovým rituálem. Přelom roku pro mě získal naprosto nový rozměr. Díky jednotlivým aktivitám jsem se ponořila do sebe a zjistila, kdo jsem vlastně v předchozím roce byla, co jsem žila a jak jsem se cítila. Uvědomila jsem si, co mi slouží a co naopak už nechci dále žít. Momenty v potní chýši pro mě byly posvátné (moje první chýše a rozhodně stála za to). Z chýše jsem vyšla jako znovuzrozená připravena na nové začátky. Vytvořila jsem si vize do dalšího roku a spolu s ostatními jsme vědomě vykročili vstříc všemu novému. Děkuji za tento krásný zážitek. Cítím velkou vděčnost. Věřím, že z uvědomění, které jsem získala budu čerpat ještě dlouho. Kdo ví, třeba až do příštího Silvestra pod vedením těchto skvělých lidí."


Alex Kinkalová
o pouti v Bílých Karpatech

"Cesta do Bílých Karpat pro mě byla i poutí sama k sobě a proto, že jsme na ni byli i spolu s mým mužem, ukazovaly se nám i dary a témata v našem vztahu. Bytí v přírodě, v lůně matky Země bylo velmi laskavé, vlídné a i když nás první dny provázel déšť a v noci mi byla zima, poprvé jsem nesla větší zátěž na zádech, vnímala i témata, která mi nebyla zprvu vůbec příjemná, bylo to prostě jiné, byl to výstup z komfortní zóny, který mi pomohl vnímat zase věci z jiného pohledu, než doposud. Sdílení večer u ohně bylo pro mě hodně o napojení se vzájemně, procházku myšlenkami a zážitky z každého jednoho dne a zároveň i prostor pro vnímání toho, jaké myšlenky a zážitky měl můj muž i lidé, kteří mi byli každý den bližší i když jsem je před cestou neznala. I po několika dnech vnímám, jak témata, které mi pomohla cesta zvědomit pracují v naší každodenní realitě. Děkuji Ondrovi za laskavou podporu a naslouchání a úžasné bytosti Ayle za její přítomnost a lásku, kterou mi dávala každé ráno svým velikým psím políbením."

Aneta Nesvorná
o Putování s PlayFightem

"Když se vzdáte skoro veškerého komfortu běžného života, začínají se dít věci. Získáte prožitky, které si za peníze nemůžete koupit. Potkáte lidi, které byste jindy třeba nepotkali. To, co zažijete na putováních si budete pamatovat do konce života, budou to ty nej momenty, na které budete vzpomínat stále dokola. Děkuji každému členu naší skupiny, každý z Vašich příběhů se mě niterně dotkl. A že mohlo vzniknout skutečné přátelství.

Děkuji Ondrovi, že klid jeho povahy, se přenesl na mě, když bylo potřeba. Že jsem měla opravdový pocit vedení bez strachu, kdy, kam a jak půjdeme. Že jsem mohla v bezpečí být vidět a slyšet. Že každý večer (i přes chlad a déšť) byl naší jistotou oheň a silné sdílení u něj. Děkuji za jeho pocity a pohledy, které mi přinesly jinou a občas stejnou perspektivu. A taky mu děkuji za to, že jsem mohla poznat úžasnou fenku Aylu a prožívat skrz její cítění.

Tomášovi děkuji, za divokost energie, kterou nejen díky Playfightu, mohl pocítit až do morku kostí každý z nás. Že jsme skrz naskrz celé putování měli každý čas, zažít svojí Play ale i Fight část. Děkuji za ujištění, že každý pocit má v prožívání reality místo.

Z putování si odnesete mnohem víc, než byste kdy mysleli. Věci začnete vidět jinak a vize a sny se zformují do reality. A proto, že nás celým putováním provázela voda, nešlo jinak než go with the flow."

Marek Hladík
o individuální spolupráci s Ondrou

"Konzultace s Ondrou mi přinesla hluboký vhled do jednoho z mých vnitřních mechanismů, který mě dělil od svobodného a radostného bytí a tvoření. Očekával jsem, že se budeme věnovat tomu, jak je nastavená má pracovní oblast ve vnějším světě, ale zavedlo nás to do světa vnitřního, a vnímám, že tento objev bude mít velký dopad na mou další cestu. Vnímám, že Ondra má dar pomoci lidem vytvořit pevnou základnu pro jejich život, která jim umožní zažít opravdovou spokojenost a seberealizaci."

Monika Křenková
o Silvestru 2021

"Letos jsem si řekla, že projdu do kalendářního roku 2022 vědomě a že se tím procesem nechám provést. Důvěru jsem vložila do rukou Ondry, Šárky a Víti a nemohla jsem udělat lepší rozhodnutí. Nádherných pět dní na příjemném místě jsem si užívala proplouvání skvěle připraveným programem silvestrovské akce - Cesta do nového roku."

Ivča Rakúsová
o výpravě do Bosny a Hercegoviny

"Program byl skvěle poskládaný, je v něm od každého trochu. Ať už se jedná o nezaměnitelnou atmosféru balkánských měst, nádherné výhledy a následnou bolest nohou po výšlapu na Vito nebo šumění vln na chorvatském pobřeží. Kromě radosti z cestování si však z výpravy odnáším mnohem víc. Vyrazili jsme jako skupina devíti odlišných lidí, ale díky sdílení v kruhu jsme měli možnost poznat naše osobní příběhy a zároveň reflektovat i sami sebe. Právě toto mi přišlo nesmírně obohacující, protože jsme nebyli jenom anonymní turisté, kteří si vyrazili na zájezd do Bosny. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě Ondra - zkušený průvodce i zodpovědný řidič s neobvyklou schopností naslouchat a ptát se na ty správné otázky."

Petr Žítek
o Putování s PlayFightem

"Šlapeš na vrcholky hor, necháváš se uchvátit čarokrásnými výhledy a cpeš se borůvkami, až zfialovíš. Místo sprchy objevuješ kouzlo zapomenutých jezírek a vodopádů. To vše ve společnosti tichého a malebného lesa a party skvělých lidí. Znáš je sice sotva pár minut, ale už jim klidně vyzvoníš i ta největší tajemství. Právě takové jsou cesty připravené Ondřejem - stmelil by nejspíš i Rusko s Ukrajinou, udělal by dobrodruha i ze Stephena Hawkinga a dokázal by odhalit něco hlubokého i takovému pragmatikovi, jako je Zeman! Vřele doporučuji!"

Míša Dobešová
o Putování za tichem

"Šperkovi mě provázeli netradičním a originálním Putováním za tichem. Stalo se mi velkou inspirací v každodenním životě - práce s denními záměry, pozorností, všímavostí a společným sdílením. Prostor, který Šperkovi vytváří je prostorem léčivým, ve kterém každý může růst svým vlastním směrem a tempem. Je to čistá esence bytí tady a teď, přirozené plynutí v bezpečí, přijetí a lásce."

Katka Martínková
o Putování s PlayFightem

"Z Putování s Playfightem jsem se vrátila domů vyživená, zpřítomněná a nadšená. Krásně zafungovala kombinace léta, Bílých Karpat, batohu na zádech, spaní ve stanu a skvěle drženého prostoru, který Ondra a Tomáš vytvořili. Ranní ladící pohybové rozcvičky mě příjemně probouzely, PlayFight workshopy pod stromy, v hlíně, mi dodávaly energii a radost z kontaktu s přírodou, lidmi a se sebou a večerní sdílení u ohně krásně celý den uzavíralo. Užila jsem si lehkost, hloubku, blízkost a doteď mě ten zážitek hřeje u srdce."

Vojta Přikryl
o spolupráci s Ondrou

"V Ondrově přítomnosti se dějí velké věci. Především oceňuji jeho schopnost vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém může každý objevovat svůj vlastní potenciál a zároveň veškeré vnitřní prožívání sdílet s ostatními. Věřím, že to ve výsledku posunuje celou skupinu."

Martin Masák
o Putování s PlayFightem

"Na Putování se mi líbilo funkční propojení Toma a Ondry. Vytvářeli prostor pro tmelení kolektivu a autentické vyjadřování. Poznal jsem, jak je obohacující putovat sám za sebe a zároveň pospolu do jednoho cíle. Témata co otevíral PlayFight, putování pomáhalo integrovat a také naopak. Přirozenost přírody a přátelská atmosféra mi pomohli otevřít skryté síly a cit. Bylo to hodně o spolupráci, komunikaci, odvaze, vnímavosti k sobě a ostatním. Motivovalo mě to později vyrazit na krátkou tůru o samotě. A přijdou i další. Děkuji."

Katka Štěrbová
o Putování: Chlad, dech a Smysluplné rozhovory

"Díky Putování s Ondrou a Víťou jsem našla svůj zdroj energie. Ten Zdroj, na který jsem díky nasazení v práci i v rodinném životě, zapomněla. A zapomněla znamená vyhoření, deprese a nakonec i strašidelná nemoc. Na kopečcích tajemných Bílých Karpat jsem si uvědomila, jak je příroda magická a léčivá. Uprostřed party fajn lidí se otevřelo nejedno silné téma a to i přesto, že jsme se vůbec neznali. Ondra je moudrá duše, vede respektem a pokorou. Totální nabíječkou bylo koupání v ledové vodě za podpory Víti. Díky němu se dnes každý den namočím do zahradní kádě i s vrstvou ledu a cítím se pak jako znovuzrozená. Ze srdce díky."

Barča Dufková

o Putování: Chlad, dech a Smysluplné rozhovory

"Absolvovala jsem Putování s Ondřejem a Vítkem, kterým patří jeden obrovský dík. Pro mne osobně to bylo poprvé, co jsem si nesla "domov" na zádech a z fyzické stránky to bylo úplně v pohodě. Na začátku jsem neměla skoro žádné očekávání a o to silnější zážitek to byl. Ráda bych především vyzdvihla práci kluků, kteří to zorganizovali a starali se o nás. Ondřej je skvělý organizátor, který se nacítil na energii skupiny a je na něm znát, že má mnoho cest za sebou. Vítek s námi na druhou stranu sdílel své široké znalosti ohledně lidského těla, chladu a mnoho dalšího. Osobně si hodně vážím večerů u ohně, kdy nám Vítek představil svůj projekt Smysluplné rozhovory a my tak sdíleli sami sebe a naše emoce, díky čemuž jsme se jako skupina hodně semknuli. Zkráceně: Jdeš nádhernou krajinou, občas skočíš do vody, usínáš pod hvězdami a kolem máš skvělé lidi."

Filip Řezníček

o Putování: Chlad, dech a Smysluplné rozhovory

"Do přírody se vydávám poměrně často sám a bylo pro mě velmi příjemnou změnou zde strávit několik dní ve skupině. Většinu ostatních "poutníků" jsem před akcí neznal, ale díky tomu, že putování přineslo pohodovou atmosféru a bezpečný prostor pro sdílení, bylo příjemné s ostatními lidmi hovořit o věcech, které se při běžných setkáních nedostanou na povrch. O stmelení naší skupiny dokládá i buchta, kterou jsme společnými silami upekli v chalupě poslední večer putování. Celkově akci vnímám jako velmi autentické setkání v malebné přírodě, zároveň se mi líbilo propojení fyzické (putování, chlad, dech) a mentální (smysluplné rozhovory) roviny. Kromě příjemného pocitu a nových dechových technik si z akce odnáším také nová přátelství s lidmi, které jsem měl možnost díky společné cestě poznat více do hloubky."

Honza Mareš

o Putování s chladem a dechem

"Užívat si za hranicí svého komfortu? Putovat v chladném, škaredém a deštivém počasí na těžko několik dní a přesto si to náramně užít? Noví lidi, nové dovednosti, krásná příroda? Tak přesně tohle pro mě zpětně znamená akce Putování. Díky kombinaci rozcvičky, dýchání dle Wim Hofovy metody a otužování má člověk mnohem více energie a dobrou náladu, ale nejenom to. Z postupného zvykání nohou ve studeném potoce jsme se díky Liborovi a Ondrovi dostali za pár dnů k plavání ve studeném jezeře, které jsme si náramně užívali. Jsem rád, že mi to vydrželo a ledová sprcha po ránu mi dodá energii pro daný den. Rovněž Wim Hofova metoda mi pomáhá např. při běhání, stačí si zacvičit předtím, než jde člověk ven a z 2-3 km dneska bez problému udýchám 10 km. Stejně tak když je náročný den a dostaví se stres, zacvičím si a stres je pryč. Kluci díky."

Irča Kajerová

o Putování: Chlad, dech a Smysluplné rozhovory

"Tohle Putování pro mě byla výzva a dlouho jsem váhala, jestli jet, jestli to zvládnu. Jsem moc ráda, že mi Ondra dodal odvahu! Byla to jedním slovem paráda. Od prvního momentu panovala naprosto laskavá a uvolněná atmosféra. Kluci, Ondra s Víťou, nás provedli krásnou českou krajinou. Díky Vítkovým Smysluplným rozhovorům večer u ohně se skupina opravdu rychle spojila a všichni jsme měli pocit, že se známe roky. Díky těmto rozhovorům jsem pro sebe našla odpovědi na témata, nad kterými jsem dlouho přemýšlela. Moc se mi líbilo pojetí ranní rozcvičky, otužování a Wim Hof metoda. Pěkně postupně, jednoduše, nemusela jsem si nic zapisovat a doteď si všechno pamatuji. To mě také motivovalo v rozcvičce, Wim Hof metodě a otužování pokračovat dál. Těším se na další ročník."

Adam Gabriel
o individuální spolupráci s Ondrou

"Při sdílení mého světa jsem poznal, že respekt a naprosté přijetí vůči druhé osobě je Ondřejovou přirozenou cestou jak jednat. Jako klient jsem se při spolupráci vždy cítil být mu rovným, někým kdo "má" hlas. Vřele doporučuji."

Markéta Horáková
o Putování s autentickým pohybem

"Na Putování jsem získala nové přátele, zdravější pohled na svět, na samu sebe, na své možnosti a své hranice. Tento úžasně naplňující výlet dal mému životu čerstvý směr. Kluci jsou příjemní, upřímní, autentičtí, nikoho nehodnotí. Jen naslouchají a tak přirozeně vám pomohou otevřít témata ve Vás samých, ale ani víc ani míň, než vy sami sobě dovolíte. Je to výlet, u kterého jsem si také potvrdila, jakou má spojení s přírodou obrovskou moc a energii. Všem bych s čistým svědomím doporučila tyto dny strávené na horách a nelituju ani halíře. Putování s autentickým pohybem má velký smysl a přesah a jde z mého pohledu hodně o práci se svou přirozeností."

Honza Víša

o Putování s chladem a dechem

"Nevím, jestli je to tím, že už přichází jaro, nebo tím, že jsem po ránu začal praktikovat Liborovu rozcvičku, dýchání dle Wim Hofovy metody a ledovou sprchu, ale cítím se teď plný energie, dokonce i po návratu z práce, a to už je co říct. Společně s tím se dostavila i trvale dobrá nálada. Také jsem po měsíci zase vyběhl, a nejenom, že jsem zkrátil o půl minuty čas potřebný na oběhnutí okruhu, ale ještě jsem k tomu potřeboval o 2 zastávky méně. Takže mockrát díky, že jste mě tak pěkně na této akci postrčili a znovu mě motivovali něco dělat."

Vojta Přikryl

o Putování s chladem a dechem

"Strávil jsem 3 hodiny téměř nahý uprostřed zasněžených hor. Zní to šíleně? Pro mě to byla neuvěřitelně zajímavá a překvapivě příjemná zkušenost. Ale to předbíhám, tohle bylo až super vyvrcholení skvělého týdne stráveném v krásné přírodě české kotliny. Nejdříve to byl zvláštní pocit - sbalit si vše do batohu, vypnout telefon a opustit komfort města. Tělo se tomu bránilo, jakoby mi říkalo "co blbneš, tohle nemáš zapotřebí". Nicméně už po pár hodinách v lese (a hlavně po prvním přespání "pod širákem") jsem se cítil naprosto perfektně. K tomu super kolektiv, skvělé vedení ze strany Ondry a Libora, zajímavý "seberozvojový" program , sdíleních životních zkušeností v rámci skupiny,... Opravdu jsem na chvíli cítil, že je najednou v mém životě vše správně. A i když návrat do reality byl těžký, dodnes na tuto akci velmi rád vzpomínám a vím, že mě obohatila. Rozhodně daleko víc než sledování "seberozvojových" YouTube videí z pohodlí svého domova."

Katka Cigášová
o Putování s autentickým pohybem a Putování: Chlad, dech a Smysluplné rozhovory

"Pěších putování mám za sebou již několik, letos jsem si však poprvé vyzkoušela skupinové putování tohoto typu, a to rovnou dvakrát. Mým prvním zážitkem bylo "Putování s autentickým pohybem (průvodci Ondra Šperka a Marek Hladík) a měsíc na to se jednalo o putování s názvem "Chlad, dech a Smysluplné rozhovory" (průvodci Ondřej Šperka a Vítek Novotný). Na obou cestách jsem se dostala zase o něco více k sobě a napojila jsem se na své vnitřní zdroje. Na první z nich jsem cítila velmi intenzivní propojení s přírodou a přicházela si na rozřešení svých osobních témat. Na druhém z nich jsem zase o něco více překonala limity své mysli a prohloubila práci s dechem. V obou dvou případech jsem získala cenné inspirace a návody na praktická cvičení, která přenáším do každodenního života. Všichni tři průvodci byli navíc velmi autentičtí a nesmírně vnímaví k potřebám skupiny i jejich individuálních členů. Jejich ochota odhalovat své vlastní niterné zážitky ve mně budila pocit důvěry a napomáhala mi k vlastnímu odkrývání. Inspirativní pro mě byli také ostatní účastníci putování, od každého jsem se mohla něco naučit a zároveň čerpat ze síly skupiny. Bez problémů bych našla ještě spoustu pozitivních přínosů z těchto putování. Myslím si však, že má zkušenost je z velké části slovy nepředatelná, a proto nejlépe uděláte, když získáte zkušenost svou vlastní."

Chceš odebírat náš newsletter?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíš se zpracováním osobních údajů dle GDPR.


Kam dál?