Naše akce jsou zastávkou, kde každý může být sám sebou, plně se projevit bez hodnocení okolí, zkoumat svůj vlastní potenciál a zažít pocity lidského setkání a kontaktu s přírodou.

Katka Martínková

"Z Putování s Playfightem jsem se vrátila domů vyživená, zpřítomněná a nadšená. Krásně zafungovala kombinace léta, Bílých Karpat, batohu na zádech, spaní ve stanu a skvěle drženého prostoru, který Ondra a Tomáš vytvořili. Ranní ladící pohybové rozcvičky mě příjemně probouzely, PlayFight workshopy pod stromy, v hlíně, mi dodávaly energii a radost z kontaktu s přírodou, lidmi a se sebou a večerní sdílení u ohně krásně celý den uzavíralo. Užila jsem si lehkost, hloubku, blízkost a doteď mě ten zážitek hřeje u srdce."

Johny Trávníček

"Šperkovi a jejich poslání jsem se zájmem sledoval roky. S přítelkyní jsme prožívali omezení, která nás nepouštěla na akce venku. V březnu 2021 přišla možnost putovat on-line. Neváhali jsme a dostali víc inspirace než jsme si dokázali představit. Šperkovi mají čistý a hluboký záměr. Ten přitahuje krásné lidi a ti vytváří bezpečné prostředí - pro vše, co má být slyšeno, prožito a léčeno. Ve skupině se odehrál poctivý zázrak: původně jsme měli "putovat" 4 týdny. Teď jsou to 4 měsíce a stále se scházíme, podporujeme a sdílíme. Děkuji za tuto zkušenost."

Katka Štěrbová

"Díky Putování s Ondrou a Víťou jsem našla svůj zdroj energie. Ten Zdroj, na který jsem díky nasazení v práci i v rodinném životě, zapomněla. A zapomněla znamená vyhoření, deprese a nakonec i strašidelná nemoc. Na kopečcích tajemných Bílých Karpat jsem si uvědomila, jak je příroda magická a léčivá. Uprostřed party fajn lidí se otevřelo nejedno silné téma a to i přesto, že jsme se vůbec neznali. Ondra je moudrá duše, vede respektem a pokorou. Totální nabíječkou bylo koupání v ledové vodě za podpory Víti. Díky němu se dnes každý den namočím do zahradní kádě i s vrstvou ledu a cítím se pak jako znovuzrozená.  Ze srdce díky."

Martin Masák

"Na Putování se mi líbilo funkční propojení Toma a Ondry. Vytvářeli prostor pro tmelení kolektivu a autentické vyjadřování. Poznal jsem, jak je obohacující putovat sám za sebe a zároveň pospolu do jednoho cíle. Témata co otevíral PlayFight, putování pomáhalo integrovat a také naopak. Přirozenost přírody a přátelská atmosféra mi pomohli otevřít skryté síly a cit. Bylo to hodně o spolupráci, komunikaci, odvaze, vnímavosti k sobě a ostatním. Motivovalo mě to později vyrazit na krátkou tůru o samotě. A přijdou i další. Děkuji."


Barča Dufková

"Absolvovala jsem Putování s Ondřejem a Vítkem, kterým patří jeden obrovský dík. Pro mne osobně to bylo poprvé, co jsem si nesla "domov" na zádech a z fyzické stránky to bylo úplně v pohodě. Na začátku jsem neměla skoro žádné očekávání a o to silnější zážitek to byl. Ráda bych především vyzdvihla práci kluků, kteří to zorganizovali a starali se o nás. Ondřej je skvělý organizátor, který se nacítil na energii skupiny a je na něm znát, že má mnoho cest za sebou. Vítek s námi na druhou stranu sdílel své široké znalosti ohledně lidského těla, chladu a mnoho dalšího. Osobně si hodně vážím večerů u ohně, kdy nám Vítek představil svůj projekt Smysluplné rozhovory a my tak sdíleli sami sebe a naše emoce, díky čemuž jsme se jako skupina hodně semknuli. Zkráceně: Jdeš nádhernou krajinou, občas skočíš do vody, usínáš pod hvězdami a kolem máš skvělé lidi."

Filip Řezníček

"Do přírody se vydávám poměrně často sám a bylo pro mě velmi příjemnou změnou zde strávit několik dní ve skupině. Většinu ostatních "poutníků" jsem před akcí neznal, ale díky tomu, že putování přineslo pohodovou atmosféru a bezpečný prostor pro sdílení, bylo příjemné s ostatními lidmi hovořit o věcech, které se při běžných setkáních nedostanou na povrch. O stmelení naší skupiny dokládá i buchta, kterou jsme společnými silami upekli v chalupě poslední večer putování. Celkově akci vnímám jako velmi autentické setkání v malebné přírodě, zároveň se mi líbilo propojení fyzické (putování, chlad, dech) a mentální (smysluplné rozhovory) roviny. Kromě příjemného pocitu a nových dechových technik si z akce odnáším také nová přátelství s lidmi, které jsem měl možnost díky společné cestě poznat více do hloubky."

Honza Mareš

"Užívat si za hranicí svého komfortu? Putovat v chladném, škaredém a deštivém počasí na těžko několik dní a přesto si to náramně užít? Noví lidi, nové dovednosti, krásná příroda? Tak přesně tohle pro mě zpětně znamená akce Putování. Díky kombinaci rozcvičky, dýchání dle Wim Hofovy metody a otužování má člověk mnohem více energie a dobrou náladu, ale nejenom to. Z postupného zvykání nohou ve studeném potoce jsme se díky Liborovi a Ondrovi dostali za pár dnů k plavání ve studeném jezeře, které jsme si náramně užívali. Jsem rád, že mi to vydrželo a ledová sprcha po ránu mi dodá energii pro daný den. Rovněž Wim Hofova metoda mi pomáhá např. při běhání, stačí si zacvičit předtím, než jde člověk ven a z 2-3 km dneska bez problému udýchám 10 km. Stejně tak když je náročný den a dostaví se stres, zacvičím si a stres je pryč. Kluci díky."

Irča Kajerová

"Tohle Putování pro mě byla výzva a dlouho jsem váhala, jestli jet, jestli to zvládnu. Jsem moc ráda, že mi Ondra dodal odvahu! Byla to jedním slovem paráda. Od prvního momentu panovala naprosto laskavá a uvolněná atmosféra. Kluci, Ondra s Víťou, nás provedli krásnou českou krajinou. Díky Vítkovým Smysluplným rozhovorům večer u ohně se skupina opravdu rychle spojila a všichni jsme měli pocit, že se známe roky. Díky těmto rozhovorům jsem pro sebe našla odpovědi na témata, nad kterými jsem dlouho přemýšlela. Moc se mi líbilo pojetí ranní rozcvičky, otužování a Wim Hof metoda. Pěkně postupně, jednoduše, nemusela jsem si nic zapisovat a doteď si všechno pamatuji. To mě také motivovalo v rozcvičce, Wim Hof metodě a otužování pokračovat dál. Těším se na další ročník."

Markéta Horáková

"Na Putování jsem získala nové přátele, zdravější pohled na svět, na samu sebe, na své možnosti a hranice. Tento úžasně naplňující výlet dal mému životu čerstvý směr. Kluci jsou příjemní, upřímní, autentičtí, nikoho nehodnotí. Jen naslouchají a tak přirozeně vám pomohou otevřít témata ve Vás samých, ale ani víc ani míň, než vy sami sobě dovolíte. Je to výlet, u kterého jsem si také potvrdila, jakou má spojení s přírodou obrovskou moc a energii. Všem bych s čistým svědomím doporučila tyto dny strávené na horách a nelituju ani halíře. Putování s autentickým pohybem má velký smysl a přesah a jde z mého pohledu hodně o práci se svou přirozeností."

Honza Víša

"Nevím, jestli je to tím, že už přichází jaro, nebo tím, že jsem po ránu začal praktikovat Liborovu rozcvičku, dýchání dle Wim Hofovy metody a ledovou sprchu, ale cítím se teď plný energie, dokonce i po návratu z práce, a to už je co říct. Společně s tím se dostavila i trvale dobrá nálada. Také jsem po měsíci zase vyběhl, a nejenom, že jsem zkrátil o půl minuty čas potřebný na oběhnutí okruhu, ale ještě jsem k tomu potřeboval o 2 zastávky méně. Takže mockrát díky, že jste mě tak pěkně na této akci postrčili a znovu mě motivovali něco dělat."

Vojta Přikryl

"Strávil jsem 3 hodiny téměř nahý uprostřed zasněžených hor. Zní to šíleně? Pro mě to byla neuvěřitelně zajímavá a překvapivě příjemná zkušenost. Ale to předbíhám, tohle bylo až super vyvrcholení skvělého týdne stráveném v krásné přírodě české kotliny. Nejdříve to byl zvláštní pocit - sbalit si vše do batohu, vypnout telefon a opustit komfort města. Tělo se tomu bránilo, jakoby mi říkalo "co blbneš, tohle nemáš zapotřebí". Nicméně už po pár hodinách v lese (a hlavně po prvním přespání "pod širákem") jsem se cítil naprosto perfektně. K tomu super kolektiv, skvělé vedení ze strany Ondry a Libora, zajímavý "seberozvojový" program , sdíleních životních zkušeností v rámci skupiny,... Opravdu jsem na chvíli cítil, že je najednou v mém životě vše správně. A i když návrat do reality byl těžký, dodnes na tuto akci velmi rád vzpomínám a vím, že mě obohatila. Rozhodně daleko víc než sledování "seberozvojových" YouTube videí z pohodlí svého domova."

Katka Cigášová

"Pěších putování mám za sebou již několik, letos jsem si však poprvé vyzkoušela skupinové putování tohoto typu, a to rovnou dvakrát. Mým prvním zážitkem bylo "Putování s autentickým pohybem (průvodci Ondra Šperka a Marek Hladík) a měsíc na to se jednalo o putování s názvem "Chlad, dech a Smysluplné rozhovory" (průvodci Ondřej Šperka a Vítek Novotný). Na obou cestách jsem se dostala zase o něco více k sobě a napojila jsem se na své vnitřní zdroje. Na první z nich jsem cítila velmi intenzivní propojení s přírodou a přicházela si na rozřešení svých osobních témat. Na druhém z nich jsem zase o něco více překonala limity své mysli a prohloubila práci s dechem. V obou dvou případech jsem získala cenné inspirace a návody na praktická cvičení, která přenáším do každodenního života. Všichni tři průvodci byli navíc velmi autentičtí a nesmírně vnímaví k potřebám skupiny i jejich individuálních členů. Jejich ochota odhalovat své vlastní niterné zážitky ve mně budila pocit důvěry a napomáhala mi k vlastnímu odkrývání. Inspirativní pro mě byli také ostatní účastníci putování, od každého jsem se mohla něco naučit a zároveň čerpat ze síly skupiny. Bez problémů bych našla ještě spoustu pozitivních přínosů z těchto putování. Myslím si však, že má zkušenost je z velké části slovy nepředatelná, a proto nejlépe uděláte, když získáte zkušenost svou vlastní."