Láká Tě okořenit si život o velké dobrodružství? Chceš poznat hory, města, přírodu i kulturu v Rumunsku? Vydej se na cestu a pohlédni i hlouběji do sebe

Cesta je velká událost, je to vystoupení z běžné rutiny a otevření se novým obzorům. Vyrazit na ni je příležitost vnést do svého života svěží vítr. Cesta nám může pomoci uzavřít něco starého a také se během ní může objevit něco, na co jsme už dávno zapomněli. V rámci našich výprav využíváme plný potenciál takového dobrodružství a stavíme do rovnováhy zážitek a své vlastní prožívání. Dáváme prostor tomu, co cesta otevírá v našem vnitřním světe, sdílíme v bezpečném kruhu s ostatními a poznáváme svět, druhé i sami sebe.

TATO CESTA JE TU PRO TEBE POKUD:

 • máš chuť poznat Rumunsko - podívat se do hor, navštívit města i místní slovenskou vesnici, ochutnat zdejší kuchyni, poznat kulturu, vykoupat se v jezeře, navštívit ledovcovou jeskyni,...
 • láká Tě zažít dobrodružství i hlubší kontakt sám/sama se sebou
 • máš chuť vzdálit se svým běžným dnům a podívat se na vše s odstupem a nadhledem
 • chceš poznat nové lidi a otevřeně s nimi mluvit
 • přeješ si být součástí skupiny, ve které se můžeš naplno projevit, poznávat, rozvíjet, i inspirovat
 • chceš se v životě posunout dál - něco ukončit a nebo naopak nově začít
 • toužíš znovu probudit své sny, vize a plány
 • máš potřebu si odpočinout, zpomalit a dopřát si čas pro sebe

Co navštívíme a zažijeme?

Rumunsko není jen hrad slavného Drákuly. Je to země vzdálená pouhé stovky kilometrů a mnoha historickými momenty, které jsou přímo spojené s naší historii nebo je přinejmenším připomínají. Společně se vydáme na místa s nádechem historie i mystiky, projdeme se po vrcholcích nejvyššího pohoří a ochladíme se v ledovcové jeskyni. Na cestě ochutnáme i něco z místní kuchyně, uvidíme nespočet malebných vesniček a budeme platit, za mě, jedněmi z nejhezčích bankovek Evropy.

Sarmizegetusa přezdívané také jako "rumunské Machu Picchu" (pozůstatky Dácké pevnosti z přelomu letopočtu)

město Sibiň (Sibiu), jedno z nejstarších rumunských měst

vyhaslý vulkán Racos, krajina "jiného světa"

tajemná jeskyně Singa Veche, mystické místo s tisíciletou historií

výlet do hor v Transylvánských Alpách

opevněný kostel Harman nedaleko města Brašov (pozůstatky konfliktů s Osmanskou říší)

historické město Brašov

ledovcová jeskyně Scarisoara, jedna z největších krasovcových jeskyní (považována za jeden z přírodních divů Rumunska)

slovensko-rumunská vesnička Gemelčička, místo, kde se "zastavil čas" a domluvíme se česky

odpočinek a koupání u řeky Tarnava

spaní v přírodě, i u místních v ubytování

cesta 9místnou dodávkou

Ale cesta se bude odehrávat i uvnitř nás

Vložíš si do ní svůj vlastní záměr/přání

"Co si přeji, aby mi tato cesta ukázala? V čem chci, aby mě právě teď podpořila?"

Tato výprava je i příležitost skrze perspektivu cesty pohlédnout na to, co se Ti v životě právě teď děje a získat v tom větší jasnost a klid.

Zažiješ autentická sdílení ve skupině

Příběhy druhých nás můžou inspirovat i podpořit a stejně tak náš vlastní příběh může obohatit ostatní. Během cesty budeme pravidelně dělat sdílecí kruhy, při kterých budeš mít možnost mluvit sám/sama za sebe, reflektovat svůj záměr, sdílet své zážitky i prožívání, naslouchat druhým a je naprosto v pořádku i nemluvit. Sdílení jsou klíčovým bodem naší cesty. I díky nim Ti můžou přijít důležitá uvědomění, inspirace a pocit sounáležitosti s ostatními.

Dopřeješ si čas pro sebe

Naladit se na sebe, nechat sednout své myšlenky a plány a celkově se dobře vyživit časem pro sebe je důležitou součástí naší cesty. Dáme si čas usadit se na nových místech i v sobě, zpomalit, přemýšlet a nebo jen tak být. 

Ochutnávka fotek

Autor fotek z Gemelčičky: David "Havran" Spáčil

Proč vyrazit?

Objevíš krásy Rumunska - hory, města, přírodu, ale i kulturu a místní kuchyni

Zažiješ dobrodružnou výpravu na Balkáně, i hlubší kontakt sám/sama se sebou

Vzdálíš se svým běžným dnům a podíváš se na vše s odstupem a nadhledem

Získáš větší jasnost a klid v tom, co se Ti v životě právě teď děje

Poznáš nové lidi a spojí vás společná cesta i zážitky

Zažiješ autentická sdílení ve skupině, díky kterým Ti mohou přijít důležitá uvědomění, vhledy i inspirace

Budeš v prostředí, ve kterém se můžeš uvolnit a "být plně sám/sama sebou" - bez hodnocení a nevyžádaných rad od okolí

Posílíš schopnost řídit se svou vlastní intuicí a cítěním

Dopřeješ si čas pro sebe a pro odpočinek

Vystoupíš ze své komfortní zóny a oživíš své sny, vize a plány

Ale tato cesta Ti toho nabízí mnohem víc...

Jaké by pro Tebe bylo na chvíli pustit všechny role, které ve svém životě běžně zastáváš? Od všeho poodstoupit a věnovat si čas, který tu bude pouze pro Tebe? Dopřát si takovou PAUZU V ŽIVOTĚ.

Za roky naší činnosti víme, že právě v tomto bodě se rodí velké změny a do života přicházejí věci, lidé, události,... které si asi jen tak nenaplánuješ. A právě k této odvaze ~ vykročit mimo zajeté koleje a dost možná i svoji komfortní zónu ~ Tě tato cesta zve. Vydáš se za unikátním zážitkem sebe, přírody, cesty a upřímného společenství. Společenství, kde se Ti dostane naslouchání, podpory a vzájemné inspirace. Budeš pozorný/á ke všem svým krokům na této cestě a i díky sdílecím kruhům se za nimi můžeš ohlédnout a reflektovat je. Právě to má velký potenciál pro nová uvědomění a posun v životě.

Nejde o "anonymní cestování", během výpravy se dobře poznáš s ostatními lidmi. Na našich akcích se setkávají lidé podobného naladění, vznikají přátelství a nová propojení, která jsou založena na otevřenosti, laskavosti a vzájemné úctě. Ovšem nečekej pouze velké hloubky, lehkost a udělat si srandu sami ze sebe nám rozhodně není cizí!

Tak co, láká Tě dát si v životě pauzu a otevřít se kouzlu cesty?

S kým?

Tomáš Zobač

"Naslouchání a prozkoumávání příběhů druhých mě začalo zajímat už na střední škole. Tehdy jsem poprvé zjistil, jak silná je síla lidských příběhů. To bylo také to, co mě přivedlo k mému studiu mezinárodních vztahů, protože i ony jsou nabité příběhy, i když se často klade důraz spíše na důsledky a politické aspekty. To postupně přešlo v zájem o historii, zejména o antický svět, který mě fascinuje dodnes. A protože v antické době bylo centrum kultury v okolí středozemního moře, přivedlo mě to k cestování. A to i díky mému kamarádovi, archeologovi, s kterým jsem procestoval většinu Evropy a objevoval fascinující pozůstatky naší minulosti.

Vlastně bylo to díky cestování, kdy jsem se postupně začal uvědomovat, že se rád ponořuji do přírody a v ní nacházím svou oázu klidu a inspirace. Přírodou může být horská louka, kde můžu v dálce obdivovat vrcholky hor nebo tiše šumící potok, který vybízí k rozjímání. Nejcennějším kouskem přírody je pro mě moje zahrada, která je pro mě jakýmsi spojením s cyklem přírody, kde mohu pozorovat růst a proměny den po dni. A právě tyto momenty strávené s přírodou mě naplňují a dávají mému životu pocit klidu a harmonie. Jsou to chvíle, kdy se cítím opravdu živý a propojený s tím nejzákladnějším v sobě i ve světě kolem mě."

Iveta Balgová: "Nejvíc jsem se bála jestli si sednu s ostatními lidmi... Po návratu domů jsem se cítila silnější, víc jistá sama v sobě..."

Honza Brabec: "Skrze sdílení jsem se inspiroval od ostatních a nahlas si formuloval, co mi cesta přináší..."


Napsali o společné cestě

Standa Froula

"Putování do zahraničí s partou cizích lidí a očekáváním sdílet své pocity a myšlenky? Pro introverta to zní jako noční můra. Ovšem toto putování byl naprostý opak. Strávili jsme týden plný přírody, měst, památek, malebných hor, krásné noční oblohy a nemožnosti platit kartou (inside joke). Vytvořili jsme si bezpečné prostředí, ve kterém jsme poznávali perly z Bosny a Hercegoviny, lidi kolem a také sami sebe. Program jsme flexibilně upravovali podle aktuálních potřeb. Atmosféra byla uvolněná a přátelská. Vřele doporučuji."


Terka Vlčková

"Takhle bezpečně a přijatě v celé své podstatě jsem se nikdy necítila. Putování mi vplulo do cesty přesně v tu pravou chvíli, kdy jsem si potřebovala ujasnit, jak dál - pracovně ale i v osobním životě. A mohu říct, že to bylo přesně to, co má duše už dlouho potřebovala. Celý týden perfektně naplánovaný a přesto vždy s prostorem pro vyhovění potřebám každého člena "posádky". Ta svoboda, prožité dobrodružství a poznání, jak chutná vnitřní zklidnění, to už mi nikdo nevezme. Stále se v myšlenkách k celé cestě vracím. Ze srdce děkuji."

Petra Janečková

"Týden byla jedna pestrá mozaika všeho možného, zažili jsme hory, vodu, oheň, komfort i nepohodlí a přišel nejeden AHA moment. Byl to týden poznávání nejen místní kultury, krajiny, ale i sebe-poznání, svých hranic, limitů, programů. Vedení, ať na tůře, městem či jemné vedení při sdílení mi dávalo pocit bezpečí, prostor soustředit se na sebe a tím více si uvědomovat svůj vnitřní svět a jeho nastavení. A co jsem si odvezla? Klid. Tím nemám na mysli, že mě nic nevytočí:) ale už tolik nespěchám, když chci odpočívat, tak odpočívám a klidně bez pocitu viny se válím celý víkend. Jsem více u sebe, zaměřená na své pocity. Více se ptám sama sebe, co já skutečně chci a kde už jednám z nějakého programů či pocitu viny, když nevyhovím."

Ivča Rakúsová

"Program byl skvěle poskládaný, je v něm od každého trochu. Ať už se jedná o nezaměnitelnou atmosféru balkánských měst, nádherné výhledy a následnou bolest nohou po výšlapu na Vito nebo šumění vln na chorvatském pobřeží. Kromě radosti z cestování si však z výpravy odnáším mnohem víc. Vyrazili jsme jako skupina devíti odlišných lidí, ale díky sdílení v kruhu jsme měli možnost poznat naše osobní příběhy a zároveň reflektovat i sami sebe. Právě toto mi přišlo nesmírně obohacující, protože jsme nebyli jenom anonymní turisté, kteří si vyrazili na zájezd do Bosny."


Alex Kříživá

"Cesta si mě vyhledala při ukončení pracovního poměru a rozhodnutí pracovat tzv. na vlastní nohu. Záměrem tedy bylo alespoň částečné vypnutí a možná přenastavení myšlení ze zaměstnance ve "sama sobě si pánem". Putování Bosnou nakonec obrovsky předčilo má očekávání. Mezi ostatními souputníky jsem se díky provázení cítila velice rychle jako doma. Nepřenositelný zážitek společného, ale zároveň svého vnitřního prožívání je ve mě ještě teď a nejspíš ještě dlouho zůstane. Cesta mi nejen umožnila za velice krátkou dobu vypnout a vyčistit hlavu, ale také mne připravila na následující kroky v podnikání. Během tohoto týdne jsem v sobě byla schopna najít klid, který mi nyní pomáhá nejen v pracovních záležitostech, ale ve všech aspektech života. Cítím se ukotveněji sama v sobě. Díky za to. A těším se na další..."

CESTA JAKO RESTART

Vydáš se na dobrodružnou výpravu na Balkán, při které objevíš krásy a dominanty Černé Hory - národní parky Durmitor, Biogradská Gora i Lovćen, města Cetinje a Kotor, kaňon řeky Tara, jezera, moře, i místní kuchyni a kulturu. Ovšem spoustu toho se bude dít "ZA" - za všemi těmito zážitky a místy. Přicházíš totiž se svým unikátním životní příběhem a tuto cestu můžeš využít v jejím plném potenciálu tak, aby Tě obohatila a podpořila pro Tvůj běžný život a další směřování. Tato cesta není pouhým výletem, ale může se stát důležitým bodem v Tvém životě. Dává Ti příležitost podívat se na sebe nově a říci "ANO" dobrodružství i svému dalšímu vývoji. 

Může se Ti udát důležité uvědomění, můžeš zažít hluboké setkání, ukončit jednu etapu a vkročit do nové, získat vizi pro další směřování, odpočinout si, zrelaxovat,... a nebo se cestou objeví to, v co jsi už možná ani nedoufal/a. Každý z nás to bude mít jinak a i v tom je krása a pestrost tohoto dobrodružství, do kterého vstupujeme každý sám za sebe a zároveň i jako skupina, ve které se navzájem podporujeme a rosteme společně.

Láká Tě přidat se k nám? 

Hodnota akce

 • organizační činnost před akcí a během ní
 • podpora v rámci vybavení a příprav na cestu
 • naše know-how ohledně cesty a práce se skupinou
 • průvodcovská činnost
 • facilitace kruhů a skupinového procesu
 • doprovázení a podpora pro Tvůj vnitřní svět
 • pronájem 9místné dodávky a náklady na dopravu
 • 3 noci v místním ubytování
 • DPH a poplatky cestovní kanceláři
 • cesta v početně malé skupině

TOTO JE CENA ČERNÉ HORY, ZATÍM NECHÁVÁM TUTO, ALE JEŠTĚ TO SPOLU DOLADÍME, TO BYCH TEĎ NEŘEŠIL

za cenu 17.900 kč*
(10% sleva pro účastníky našich akcí)

*V ceně není zahrnuto jídlo, pojištění a vstupy.
**Částku lze financovat z fondu FKSP i jiných bonusů od zaměstnavatele.


JEŠTĚ NĚCO NAVÍC:

K využití plného potenciálu této výpravy Ti navíc nabízím i podporu pro stanovení si svého záměru/přání pro tuto cestu. Dávám možnost si spolu před akcí zavolat, projasnit si to, kde se aktuálně v životě nacházíš a zároveň si i stanovit to, co od této cesty potřebuješ a v čem Tě právě teď může dobře podpořit.

Kapacita je omezena pro 8 účastníků

Praktické informace

1. termín:
12. - 18. srpna 2024
2. termín:
9. - 15. září 2024

Počasí

V tomto období bývají v Rumunsku podobné a spíše i o něco vyšší teploty než u nás v ČR. Srážek tu v tomto čase bývá méně.

Náročnost

Jedná se o fyzicky méně náročnou výpravu, výlety v přírodě budou "nalehko". 

Ubytování a jídlo

3 noci máme zajištěno ubytování u místních, zbylé noci budeme spát ve vlastních stanech v přírodě (auto bude vždy poblíž). Jídlo nás čeká buď v místních restauracích a případně každý den bude možnost cokoliv dokoupit v obchodě.

Vybavení

Vezmeme si vlastní stany, letní spacák, karimatku a kdo si chce v přírodě i vařit, tak se může hodit vařič a plynová bomba (v naší FB skupině je možnost poptat/nabídnout místo ve stanu a případně se i s někým domluvit na sdílení vařiče).

Doklady a peníze

Pro cestování do Rumunska stačí občanka. Platí se tu rumunskými lei, ceny jsou podobné a nebo trochu menší než u nás.

Legislativa

Tato výprava je legislativně zaštítěna cestovní kanceláří We travel the world s.r.o., se sídlem na adrese gen. Píky 300/12a, Řepčín, 779 00 Olomouc, identifikační číslo 08351864.

Jak se přihlásit?

Níže na stránce najdeš formulář. Stačí ho vyplnit a já se Ti na jeho základě ozvu. V telefonátu zodpovím Tvé veškeré dotazy, řeknu Ti další informace a zároveň si vzájemně potvrdíme, zda nám společná cesta dává smysl.

Ještě nemáš jasno a s přihlášením váháš? I tak je možné formulář odeslat a v telefonátu se pobavíme o tom, zda nám společná cesta dává smysl.

Stručný harmonogram

PONDĚLÍ
Naši cestu začneme v Brně, a to v 9 hodin ráno. Po společném úvodu a prvním sdílení se vydáme cestu. Přejezd nám zabere přibližně 7 a půl hodiny, na jehož konci budeme v malebném rumunském městě Deva. Během této doby se můžeme těšit na pohledy na krajinu a na pár zastávek na občerstvení a odpočinek. Po příjezdu do města Deva se zabydlíme na domluveném ubytování a večer můžeme společně strávit prozkoumáváním okolí nebo odpočinkem.

ÚTERÝ
Ráno se vydáme objevovat pozůstatky Dácké pevnosti Sarmizegetusa, fascinujícího místa, které je stále aktivním archeologickým nalezištěm. Poté zamíříme do středověkého města Sibiň (Sibiu), kde si nakoupíme potřebné zásoby na další den a zároveň si prohlédneme malebné centrum města. Po prohlídce Sibiňe se vydáme směrem do hor - k masivu Transfagarasan, který je přezdíván Rumunskými Alpami. Noc strávíme ve stanech ve volné přírodě u úpatí masivu.

STŘEDA
Po probuzení se vydáme po světoznámé dálnici Transfagarasan, na jejíž konci začneme náš výstup do hor. S ohledem na nadmořskou výšku 2 300 m.n.m si vezmeme něco navíc na oblečení, abychom byli připraveni na chladnější podmínky. Během našeho výstupu budeme mít jedinečnou příležitost obdivovat nádherný pohled do krajiny pod námi. 

Odpoledne se přesuneme do tajemné jeskyně Singa Veche, což je mystické místo s tisíciletou historií. Tato jeskyně je považována za místo plného legend a tajemství. Náš den zakončíme ve světoznámém městě Brašov, které se stane naším domovem na další dvě noci.

ČTVRTEK
Dopoledne trochu zvolníme a dopřejme si čas na vlastní program, abychom nabrali síly na další etapu naší cesty. Odpoledne se chystáme na fascinující výlet do vyhaslého vulkánu nedaleko města Racos, jehož okolí nás přenese do jiného světa. Kousek od vulkánu Racos se nachází Bazaltské sloupy, které sdílí stejný původ jako naše Panská Skála a jejichž staří se odhaduje na 1 milion let.

PÁTEK
Ráno se vydáme do opevněného kostela Harman, který se nachází nedaleko malebného Brašova. Tento kostel je živoucím svědectvím historie, zanechaným z dob konfliktů s Osmany (Turky). Po návštěvě kostela si uděláme krátkou zastávku ve městě Sighisoara, kde si nakoupíme zásoby. Poté sjedeme k řece Tarnava, kde si dopřejeme odpočinek v příjemném okolí přírody. Kdo bude chtít, tak tady je ideální příležitost vykoupat se :-)

Po poledním odpočinku se vydáme do krasovcových hor, nazývaných Bihor, které jsou známé svou divokou krásou, což nám poskytne jedinečnou možnost strávit večer v náruči horské krajiny.

SOBOTA
Po sbalení stanů se vydáme směrem ke fascinující Scarisoara, jedné z největších krasovcových jeskyní. Tato jeskyně skrývá mimo jiných krás i ledovec. Je vhodné mít s sebou nějaké dodatečné oblečení, abychom se udrželi v teple a plně si užili tento unikátní zážitek. 

Po prozkoumání tajemství Scarisoara se vydáme na naše poslední místo této výpravy. Cílem je rumunsko-slovenská vesnička Gemelčička, kde budeme mít příležitost setkat se s místními obyvateli, se kterými nás spojuje stejný jazyk. Takže budeme mít příležitost se jich zeptat na místní život a i tím na chvíli "ochutnáme" místo, které jakoby nezapadalo do 21. století. 

NEDĚLE
Vyrazíme brzy ráno, abychom okolo 13 hodiny byli zpět v Brně.

Abychom si to shrnuli...

Zažiješ 7denní dobrodružství v Rumunsku - poznáš krásu zdejší přírody i kultury, ochutnáš místní kuchyni, vykoupeš se v řece i v jezeře, projdeš se po místních horách, navštívíš místní slovenskou vesnici, podíváš se do ledovcové jeskyně,... A taky se koukneš dovnitř do sebe, zažiješ autentická sdílení ve skupině, stanovíš si svůj vlastní záměr/přání pro tuto cestu a propojíš se s novými lidmi v hloubce, podpoře, i inspiraci. Jsi připraven/a? Pak už jen stačí udělat první krok a nechat věci, ať se stanou tím nejlepším způsobem!

Máš chuť vyrazit za tímto dobrodružstvím s námi?

Po vyplnění formuláře se Ti ozvu s podrobnějšími informacemi a zodpovím Tvé případné dotazy
↓↓↓

Odesláním tohoto formuláře souhlasíš se zpracováním osobních údajů dle GDPR.