Chceš začít psát novou kapitolu svého života? Zažít dobrodružství, které Tě navždy změní? Vydej se s námi putovat na prosluněnou Mallorcu a už nikdy nebude nic stejné

Španělský ostrov Mallorca není jen "all inclusice hotel a pláž". Ale oplývá i nádhernou přímořskou přírodou, která je v období našeho jara a podzimu ideální k pěšímu putování. Ze západu na východ zde vede stezka GR221, která nabízí krásu a rozmanitost místní přírody - moře, skály, hory, přímořská městečka,... A právě touto stezkou se vydáme na našem putování. Ovšem naše cesta nepovede pouze tudy, ale současně i vnitřní krajinou každého z nás.

Putování na Mallorce je příležitost vykročit ze zajetých kolejí běžných dnů a vnést do svého života svěží vítr. Zažít restart sebe sama a pohlédnou hlouběji dovnitř. "Kdo jsem? Kde je mé místo? Co potřebuji?" Cesta nás povede vnější i vnitřní krajinou, pomůže nám uzavřít minulost a navede nás k novému začátku. Zažehne jiskru snům, přáním a ryzí přirozenosti každého z nás. Budeme kráčet každý sám za sebe, ale i jako skupina, která se navzájem podporuje a společně tvoří bezpečný prostor pro setkání v hloubce, pravdivosti, lehkosti i radosti.

TATO CESTA JE TU PRO TEBE POKUD:

 • se potřebuješ vzdálit civilizaci, i všem rolím a povinnostem běžného života
 • chceš si prožít změnu a posunout se v životě dál - něco ukončit a nebo naopak začít nově
 • láká Tě v sobě zažehnout jiskru a oživit své sny, vize a plány
 • přeješ si jít k podstatě toho, kým opravdu jsi
 • chceš poznat nové lidi a otevřeně s nimi mluvit
 • láká Tě být součástí skupiny, ve které se můžeš naplno projevit, poznávat, rozvíjet, i inspirovat
 • potřebuješ si odpočinout, zpomalit, dopřát si nadhled a čas pro sebe
 • láká Tě svobodně putovat prosluněnou Mallorcou a být součástí tamní přírody

Cesta se bude odehrávat venku, ale i uvnitř nás

Staneme se poutníky, kteří kráčí krajinou, řídí se srdcem a koukají na svět i na svůj život s odstupem a nadhledem. Chůze přírodou nám pomůže vnímat hloubku i lehkost a nahlédnout k podstatě věcí, které se nám v životě i na cestě právě teď odehrávají.

Do cesty si vložíš svůj vlastní záměr/přání

"Co si přeji, aby mi tato cesta ukázala? V čem chci, aby mě právě teď podpořila?"

Vydat se putování je i příležitost skrze perspektivu cesty pohlédnout na to, co se Ti v životě právě teď děje a získat v tom větší jasnost i klid.

Každý den půjdeš s jedním tématem

Každým dnem nás bude provázet i jedno téma, které Tě zavede do hloubky sebe sama a pomůže Ti odkrýt pravdu, kterou uvnitř sebe nosíš. Tou pravdou je Tvá ryzí přirozenost, tou pravdou jsi Ty v naprosté opravdovosti. Díky tomu, zmapujeme důležité oblasti v našem životě a i to nás podpoří v jasnosti a klidu. Denní téma završíme vždy večer při sdílení.

Zažiješ autentická sdílení ve skupině

Příběhy druhých nás můžou inspirovat i podpořit a stejně tak náš vlastní příběh může obohatit ostatní. Během cesty budeme pravidelně dělat sdílecí kruhy, při kterých budeš mít možnost mluvit sám/sama za sebe, reflektovat svůj záměr, sdílet své zážitky i prožívání, naslouchat druhým a je naprosto v pořádku i nemluvit. Sdílení jsou dalším klíčovým bodem naší cesty. I díky nim Ti můžou přijít důležitá uvědomění, inspirace a pocit sounáležitosti s ostatními.

Dopřeješ si vyživující čas pro sebe

Naladit se na sebe, nechat sednout své myšlenky a plány a celkově se dobře vyživit časem pro sebe je důležitou součástí této cesty. Dáme si čas usadit se na nových místech i v sobě, zpomalit, ztišit se, přemýšlet a nebo jen tak být. Podpoří nás v tom chůze, příroda, i drobné aktivity v průběhu cesty.

Vyrazit na tuto cestu je i pomyslný akt, kterým dáváš sebe na první místo. To je důležitý výchozí bod, díky kterému můžeš načerpat novou energii a vyživit vztah sám/sama se sebou.

Nemáš zkušenosti s vícedenním putováním v přírodě?

To není překážkou. Rádi Ti pomůžeme s vybavením a praktickou přípravou před cestou, i v jejím průběhu. Při chůzi nejdeme na výkon, každý si volí tempo, jaké mu vyhovuje.

Ochutnávka fotek

Co díky cestě získáš?

Zažiješ, že Mallorca není jen "all inclusice hotel a pláž". Půjdeš krásnou přímořskou krajinou podél severního pobřeží, horami i přímořskými městečky,...

Vzdálíš se svým běžným dnům i rolím, věnuješ si čas a odpočineš si

Vystoupíš ze své komfortní zóny a uvědomíš si, co je pro Tebe opravdu podstatné a co potřebuješ

Očistíš se od nánosů minulosti a propustíš to, co Ti už neslouží

Půjdeš k podstatě toho, kým opravdu jsi a navrátíš sílu svému vlastnímu životnímu příběhu

Posílíš schopnost řídit se svou vlastní intuicí a cítěním

Získáš větší jasnost a klid v tom, co se Ti v životě právě teď děje

Znovu oživíš své opravdové sny, vize a plány

Budeš v prostředí, ve kterém se můžeš uvolnit a "být plně sám/sama sebou" - bez hodnocení a nevyžádaných rad od okolí

Poznáš nové lidi a spojí vás společná cesta i zážitky

Zažiješ autentická sdílení ve skupině, díky kterým Ti mohou přijít důležitá uvědomění, vhledy i inspirace

Necháš cestu, aby Tě změnila a do svého běžného života se vrátíš nově

Ale tato cesta Ti toho nabízí mnohem víc...

Jaké by pro Tebe bylo na chvíli pustit všechny role, které ve svém životě běžně zastáváš? Od všeho poodstoupit a věnovat si čas, který tu bude pouze pro Tebe? Dopřát si takovou PAUZU V ŽIVOTĚ.

Za roky naší činnosti víme, že právě v tomto bodě se rodí velké změny a do života přicházejí věci, lidé, události,... které si asi jen tak nenaplánuješ. A právě k této odvaze ~ vykročit mimo zajeté koleje a dost možná i svoji komfortní zónu ~ Tě tato cesta zve. Vydáš se za unikátním zážitkem sebe, přírody, cesty a upřímného společenství. Pohlédneš na sebe tak, jak jsi to už dlouho neudělal/a a vydáš se hlouběji a hlouběji dovnitř svého nitra. "Kým se tam uvnitř cítíš být?" Cesta Tě povede odhodit masky a být k sobě naprosto upřímný/á. Každý krok Tě bude vyzývat uchopit zpět svoji vlastní sílu, nadechnout se lehkosti bytí a znovu probudit své sny, vize a plány!

Vyrážíme každý sám za sebe a zároveň i jako skupina, ve které se navzájem podporujeme a rosteme společně. Během výpravy se dobře poznáš s ostatními lidmi. Na našich akcích se setkávají lidé podobného naladění, vznikají přátelství a nová propojení, která jsou založena na otevřenosti, laskavosti a vzájemné úctě. Ovšem nečekej pouze velké hloubky, lehkost a udělat si srandu sami ze sebe nám rozhodně není cizí!

Tak co, láká Tě dát si v životě pauzu a otevřít se kouzlu cesty?

Proč vyrazit s námi?

Vyrážíme v malých skupinách, i díky tomu si zakládáme na individuálním přístupu ke každému jednotlivci i skupině jako celku

Od okamžiku Tvého přihlášení na akci pečujeme o to, aby ses s námi cítil/a bezpečně a jsme otevření jakékoliv komunikaci. Dost možná Tě totiž tato akce zavede i mimo Tvoji komfortní zónu - a v tom jsme připraveni Tě podpořit 

Dáváme váhu Tvému vnitřnímu světu a tvoříme prostředí, ve kterém se můžeš naplno projevit. Díky tomu tato výprava nebude jen další výlet, ale může se stát zásadním bodem v Tvém životě

Každá naše akce se dotýká přírody. Za roky naší činnosti vidíme, že kontakt s přirozeným prostředím podporuje prožívání opravdovosti života a podporuje i přirozenost, radost a lehkost v každém z nás

Nejsme suchaři! Byť se to na první pohled nemusí zdát, tak neznáme nikoho, kdo by se na našich akcí alespoň jednou od srdce nezasmál. Přátelská a uvolněná atmosféra je gró, na kterém stavíme

Tato akce bude mít dopad na Tvůj běžný život. Lidé po návratu domů často sdílí pocity spokojenosti, naplnění, klidu a větší jistoty sami v sobě

Máme se o co opřít - fungujeme od roku 2019 a dnes už za sebou máme desítky akcí v Česku i zahraničí a stovky účastníků, kteří do toho šli s námi! Jdeš do toho taky?

Kdo bude Tvůj průvodce?

Ondřej Šperka

"Příběh, který s vámi chci sdílet začíná v roce 2014. Tenkrát jsem vyrazil na první velkou zahraniční cestu a po pár týdnech na Islandu jsem se domů vrátil jiný. Otevřel se mi svět cestování a já se do něj zakousl. Stopoval jsem, chodil po horách, plnil si sny i výzvy, objevoval nové destinace, o svých cestách veřejně přednášel a postupně jsem se začal živit jako průvodce. Provázel jsem lidi v Grónsku, v Africe, v Asii, ale i u nás v Evropě. Ovšem i přes všechnu tu velkolepost tohoto období jsem stále cítil, že to ještě není "to ono", ještě jsem to nebyl plně já. Tenkrát jsem světu ještě neuměl ukázat část sebe, díky které jsem si na cestách odžíval svá aktuální životní témata a poznával sám sebe.

To se změnilo na jaře 2019 s příchodem a založením projektu Putování, které propojuje obě části jedné mince a staví do rovnováhy vnější zážitek a vlastní prožívání. Putování mi dalo odvahu kráčet cestou vlastní seberealizace, propojovat světy a značnou část roku trávit v přírodě a na cestě. Dnes už tolik neprahnu po nových destinacích a zdolávání vrcholů, naplňuje mě upřímné setkání s dalšími lidmi, společný růst a sdílení prožitků z cesty i života. Mám radost, že v tomto duchu jsou dnes za námi už desítky akcí a stovky účastníků.

Jsem táta, manžel, průvodce,... a taky obyčejný člověk, který krok za krokem putuje životem. Baví mě hledat rovnováhu mezi dobrodružstvím a vnitřním prožíváním, dávám sílu skupině, věřím že všechny odpovědi se nalézají v přítomnosti a hluboko v sobě cítím touhu po pravdivosti a přirozenosti. Vidím ve věcech naději a věřím v plnou realizaci každého z nás. Rád pokládám otázky a odpovědi nalézám za slovy. Skupiny i jednotlivce provázím s hloubkou, lehkostí, laskavostí a humorem."

Reference účastníků


Michal Rozlívka:
"Na Mallorcu jsem se vydal protože cítím, že se chci v životě posunout dál a najít své vlastní "já"... Měl jsem spoustu "AHA" momentů..."


Iveta Balgová:
"Před cestou jsem se nejvíc bála jestli si sednu s ostatními lidmi... Po návratu domů jsem se cítila silnější, víc jistá sama v sobě..."

Hanča Koubíková

"Na putování po Mallorce, jsem se vydala na základě splnění snu - putovat po neznámé zemi a poprvé absolvovat cestu letadlem. Proto moji největší obavou bylo samozřejmě nejen letiště a letadlo, ale také 8 cizích lidí, s kterými budu trávit 10 dní. Nakonec se ani jedna z obav nenaplnila a poznala jsem 8 skvělých kamarádů, kteří se navzájem respektovali, podporovali a pomáhali si. Za těch 10 dní, se z nás stala skvělá parta, kde jsem se cítila velice bezpečně a to i za podpory průvodců Ondry a Vojty. Během cesty, jsem zažila několik událostí, které mi pomohli pochopit nejen sebe, ale i lidi, které v životě potkávám a nebát si říkat o pomoc, pokud ji potřebuji. Díky této cestě, se učím věci v běžném životě zvládat s větší lehkostí, nadhledem a laskavostí k sama sobě. Nakonec, bych tuto pouť, ale i jinou, doporučila všem, kteří chtějí poznat něco nového, mimo svůj běžný život a zažít nevšední zážitky."

Terka Vlčková

"Putování s Ondrou je jako on sám. Klidné, chápavé, nic nesoudící. Opravdu. Takhle bezpečně a přijatě v celé své podstatě jsem se nikdy necítila. Putování mi vplulo do cesty přesně v tu pravou chvíli, kdy jsem si potřebovala ujasnit, jak dál - pracovně ale i v osobním životě. A mohu říct, že to bylo přesně to, co má duše už dlouho potřebovala. Celý týden perfektně naplánovaný a přesto vždy s prostorem pro vyhovění potřebám každého člena "posádky". Ta svoboda, prožité dobrodružství a poznání, jak chutná vnitřní zklidnění, to už mi nikdo nevezme. Stále se v myšlenkách k celé cestě vracím. Ondro, ze srdce Ti děkuji."

Jiří Nedorost

"Pro mne to byla první větší akce vůbec v mém životě a zároveň začátek mého nového života, kde si jdu za tím, co opravdu chci. Takže vlastně jediný strach byl, že nás někdo vyžene v noci z lesa. Nestalo se. Ondřej je skvělý, veselý průvodce, který naslouchá a umí poradit, jeho péče o nás všechny byla všudypřítomná. Jeho hravost doslova prolezla nás všechny, až jsme všichni vylezli na prastarý buk. Zase se mi potvrdilo, že díky kruhům člověk často slyší odpovědi na své otázky z příběhů druhých. To je úžasný nástroj v rukou toho pravého. Odnáším si radost, spokojenost, ale i vděčnost za poznání krásných lidí. Těším se na další dobrodružství s Putováním."

Lucie Matějková

"Pouť mi pomohla zvýraznit cestu k sobě samé. Otevřela mi obzory a ukázala mi lidi kolem, kteří sdílí podobné naladění. Bylo to inspirativní, těžké, obohacující a děsně milé :). Vždy jsem se cítila podpořená a byla jsem až překvapená, jak skvělí lidi dokážou být. Cesta pro mě byla také zásadní v tom, že jsem si uvědomila jak moc bych potřebovala si víc vážit svého těla a starat se o něj lépe."

Katka Štěrbová

"Díky Putování jsem našla svůj zdroj energie. Ten Zdroj, na který jsem díky nasazení v práci i v rodinném životě, zapomněla. A zapomněla znamená vyhoření, deprese a nakonec i strašidelná nemoc. Na kopečcích tajemných Bílých Karpat jsem si uvědomila, jak je příroda magická a léčivá. Uprostřed party fajn lidí se otevřelo nejedno silné téma a to i přesto, že jsme se vůbec neznali. Ondra je moudrá duše, vede respektem a pokorou. Ze srdce díky."

Petra Zahraníková

"Pro pouť jsem se rozhodla v náhlém, až neuváženém impulsu. Až do odjezdu jsem byla ze svého kroku nesvá, pět dní s cizími lidmi, v lese, nebude seberozvoj pro mě příliš neuchopitelný? Byla jsem připravená utéct ;). Ale neutekla jsem, naopak. Pobyt v přírodě mi přinesl zklidnění. Ondřejův přístup byl velmi vnímavý a pohodový. Společná cesta z cizích lidí utvořila společníky... bylo to pět dní v nepopsatelné pohodě. A do života se mi pouť postupně propisuje, klidnou, silnou, uklidňují změnou..."

Filip Řezníček

"Většinu ostatních "poutníků" jsem před akcí neznal, ale díky tomu, že putování přineslo pohodovou atmosféru a bezpečný prostor pro sdílení, bylo příjemné s ostatními lidmi hovořit o věcech, které se při běžných setkáních nedostanou na povrch. O stmelení naší skupiny dokládá i buchta, kterou jsme společnými silami upekli v chalupě poslední večer putování. Celkově akci vnímám jako velmi autentické setkání v malebné přírodě. Kromě příjemného pocitu si z akce odnáším také nová přátelství s lidmi, které jsem měl možnost díky společné cestě poznat více do hloubky."

Petr Žítek

"Šlapeš na vrcholky hor, necháváš se uchvátit čarokrásnými výhledy a cpeš se borůvkami, až zfialovíš. Místo sprchy objevuješ kouzlo zapomenutých jezírek a vodopádů. To vše ve společnosti tichého a malebného lesa a party skvělých lidí. Znáš je sice sotva pár minut, ale už jim klidně vyzvoníš i ta největší tajemství. Právě takové jsou cesty připravené Ondřejem - stmelil by nejspíš i Rusko s Ukrajinou, udělal by dobrodruha i ze Stephena Hawkinga a dokázal by odhalit něco hlubokého i takovému pragmatikovi, jako je Zeman! Vřele doporučuji!"

Alex Křížová

"Cesta si mě vyhledala při ukončení pracovního poměru a rozhodnutí pracovat tzv. na vlastní nohu. Záměrem tedy bylo alespoň částečné vypnutí a možná přenastavení myšlení ze zaměstnance ve "sama sobě si pánem". Putování nakonec obrovsky předčilo má očekávání. Mezi ostatními souputníky jsem se díky Ondrově nastavení a provázení cítila velice rychle jako doma. Nepřenositelný zážitek společného, ale zároveň svého vnitřního prožívání je ve mě ještě teď a nejspíš ještě dlouho zůstane. Cesta mi nejen umožnila za velice krátkou dobu vypnout a vyčistit hlavu, ale také mne připravila na následující kroky v podnikání. Během tohoto týdne jsem v sobě byla schopna najít klid, který mi nyní pomáhá nejen v pracovních záležitostech, ale ve všech aspektech života. Cítím se ukotveněji sama v sobě. Díky za to. A těším se na další..."

Vojta Přikryl

"V Ondrově přítomnosti se dějí velké věci. Především oceňuji jeho schopnost vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém může každý objevovat svůj vlastní potenciál a zároveň veškeré vnitřní prožívání sdílet s ostatními. Věřím, že to ve výsledku posunuje celou skupinu."

Martin Masák

"Setkání s Ondrou mi přinášejí povzbuzení do spokojenějšího žití. Podpora odvažovat se žít tak, aby mi bylo příjemně na duši i těle. Cítit, že na to mám právo. Ondra bedlivě naslouchá, pomáhá zklidnit, dostat se k sobě. Přináší svou inspiraci a zároveň mou nechává zářit. Cítím z něj laskavost, spolupráci, bezpečí, ... díky Ti."

DOBRODRUŽSTVÍ DUŠE

Vydáš se na dobrodružnou výpravu, při které objevíš krásy a dominanty prosluněné Mallorci - moře, řeky, jezera, skály, přímořská městečka. Vydáš se stezkou podél moře a zároveň budeš PLNĚ v přírodě - budeš v ní spát, putovat, potit se, smát se, přemýšlet, otevřeně mluvit s ostatními,... Ovšem spoustu toho se bude dít "ZA" všemi těmito zážitky a místy. Přicházíš totiž se svým unikátním životní příběhem a tuto cestu můžeš využít v jejím plném potenciálu tak, aby Tě obohatila a podpořila pro Tvůj běžný život a další směřování. Tato výprava Ti dává příležitost podívat se na sebe nově a říci "ANO" dobrodružství i svému dalšímu vývoji. 

Zažiješ dobrodružství, které Tě povede hluboko dovnitř, dotkne se Tvé duše a zeptá se jí: "Proč jsi tady? Pro co jsi ochoten/a žít?" Vydat se na něj znamená nespokojit se s málem, ale je to rozhodnutí žít a plně se oddat svým nejtajnějším přáním, snům a tužbám. Tímto rozhodnutím životu říkáš "ANO, MŮŽU" - můžu žít naplno, plně v souladu sám/sama se sebou a přijímám veškerou odpovědnost za vše, co se mi v životě děje.

"Pouhým mrknutím oka" - tak přesně tím je tato cesta v kontextu celého Tvého životního příběhu. Ovšem i ten nejméně patrný moment může zasadit semínko velkým změnám a životu žitém ve spokojenosti a souladu. A právě k tomu jsi touto cestou vyzýván/a - hrdě se postavit za svůj životní příběh a užívat si tu jízdu!

Láká Tě putovat s námi? 

Hodnota akce

 • organizační činnost před akcí a během ní
 • podpora v rámci vybavení a příprav na cestu
 • naše know-how ohledně cesty a práce se skupinou
 • průvodcovská činnost
 • facilitace kruhů, aktivit a skupinového procesu
 • doprovázení a podpora pro Tvůj vnitřní svět
 • cesta v početně malé skupině
 • daně a poplatky

za cenu 16.500 kč*

*V ceně není zahrnuta letenka (cca 6.000 kč)


BONUS NAVÍC:

Součástí naší cesty budou i dvě online setkání - úvodní a integrační. První proběhne 14 dnů před cestou - díky němu se na ni dobře naladíme a propojíme se jako skupina. Druhé setkání proběhne 14 dnů po našem návratu a bude už patřit k integrační části naší cesty. Pomůže nám se za putováním uceleně ohlédnout a vzít si z něj dary, které můžou být velkým obohacením pro náš každodenní život.

... A DRUHÝ BONUS:

K využití plného potenciálu této výpravy Ti navíc nabízíme i podporu pro stanovení si svého záměru/přání pro tuto cestu. Je tu pro Tebe možnost si s námi před akcí zavolat (40minutový online hovor), projasnit si to, kde se aktuálně v životě nacházíš a díky tomu si i definovat záměr/přání pro tuto cestu - to, v čem Tě putování může právě teď podpořit a obohatit pro Tvůj běžný život.

Kapacita je omezena pro 10 účastníků

Praktické informace

TERMÍN:24. října - 2. listopadu 2024*
(1 den státní svátek)
průvodce: Ondřej Šperkazbývá 6 míst

*Termín se může o 1-2 dny lišit na základě letenek.

Letenky

Dopravu si zajišťuje každý sám, ale samozřejmě Ti s najitím letenek rádi pomůžeme a poradíme. Budeme je kupovat jakmile se poskládá celá skupina, ovšem maximálně 30 dnů před odletem. Není problém si koupit delší a přiletět na Mallorcu dřív a nebo naopak zůstat déle. Letět se dá z Vídně nebo Prahy.

Počasí

V těchto termínech jsou na Mallorce ideální podmínky k putování. Přes den jsou teploty příjemné kolem 15 - 20°C (v květnu i 25°C). Co se týče noci, tak to záleží na nadmořské výšce, ve které budeme zrovna spát. Ve vyšších polohách může být v noci i kolem nuly.

Vybavení

Základem bude dobrý spacák s komfortní teplotou kolem nuly (ideálně -3°C). Je možnost spát ve stanu, pod tarpem a nebo pod širým nebem. Zabalíme se tak, abychom šli co nejvíce nalehko. Po přihlášení Ti pošlu dokument s podrobnějšími informacemi a doporučeným vybavením. S veškerou praktickou přípravou před akcí i během ni Ti rád pomůžu.

Jídlo a voda

Téměř každý den bude protínat civilizaci, kde bez problémů dokoupíme zásoby a načepujeme vodu (ta bude každý den). Díky pravidelnému dokupování zásob nemusíme nést příliš jídla, to nám dost odlehčí batohy :-)

Fyzická náročnost a trasa

Celý trek má v nejdelší variantě přibližně 120 km. Máme v plánu mít 8 "putovacích" dnů - to vychází na cca 15km denně pohodovým tempem. Ovšem cesta je cíl a tedy tu není žádný nárok - nemusíme dojít celý trek. Nemáš-li zkušenosti s takovouto cestou, tak to není překážkou. Tvoji fyzickou zdatnost spolu probereme a zároveň Ti pomůžeme s veškerou přípravou.

Trasa vede přes: Sant Elm - Estellencs - Banyalbufar - Esporles - Valldemosa - Sóller - Pollença - Port de Pollença

Doklady a peníze

Mallorca je součástí Španělska a tedy i EU. Na letišti nám tedy stačí občanka. Platí se tu eury. 

Jak se přihlásit?

Níže na stránce najdeš jednoduchý formulář - stačí ho vyplnit a my se Ti na jeho základě ozveme. V telefonátu zodpovíme Tvé veškeré dotazy a řekneme Ti další informace k cestě.

Ještě nemáš jasno a s přihlášením váháš? I tak je možné formulář odeslat a v telefonátu se pobavíme o tom, zda nám společná cesta dává smysl.

Časté dotazy a obavy

Bojím se, že na to fyzicky nemám

Toho se lidé obávají často. Tvoji fyzičku spolu předem "zkonzultujeme" a vyhodnotíme, zda je k výpravě adekvátní. Na začátku každého putování dopředu říkám, ať si každý zvolí tempo chůze jaké mu vyhovuje. Není třeba se omezovat ostatními, ani zrychlovat, ani zpomalovat. Na našich výpravách nejdeme výkon, nikam nespěcháme a vždy na sebe po nějakém úseku čekáme. Více než o počet kilometrů nám jde o prožitek z chůze a "pocit na cestě". Jdeme jako skupina a zároveň si každý z nás volí tempo, jaké mu vyhovuje.

Jací lidé jezdí na vaše akce?

Jací tam budou další účastníci? Budeme si všichni navzájem rozumět? Nebude tam někdo, kdo mi nesedne? I to je častý dotaz a obava.

Důležitá hodnota pro nás je otevřenost - v každém člověku vidíme unikátní příběh a potkáme-li se na akci otevření vůči sobě navzájem, tak vznikají nádherná a obohacující setkání. Těch už jsou za námi desítky :-)

I proto si s každým přihlášeným na naši akci předem voláme a v telefonátu mimo jiné zkoumáme i to, zda si navzájem sedneme. 

Ještě jsem takto nespal/a v přírodě

Pravděpodobně to tedy bude výstup z komfortní zóny, ale nebudeš na to sám/sama. Toto putování je dost možná ideální příležitost si to poprvé vyzkoušet. Může to být pro Tebe velká věc. Já i skupina Tě v tom podpoříme a na vše se společně připravíme.

Co když tam budu nejstarší/nejmladší?

Nejmladší účastník naší akce měl cca 19 let a nejstarší něco kolem 55 let. Věk je něco, co opravdu neřešíme a často se na našich akcí potkávají různé generace. Jsou to vždy velmi obohacující setkání.

Jak MOC to bude "seberozvojové"?

Asi hned na první pohled vidíš, že nám nejde "pouze" o cestování. Toužíme vidět všechny barvy, cítit všechny vůně a slyšet všechny příběhy. A v tom to asi je. Na akci se potkáme jako různí lidé, různých profesí a s různými životními příběhy. Obohacení a společný růst vidíme ve vzájemném sdílení, kde nejsou nevyžádané rady, hodnocení, ani "návody na život". Každý den se potkáváme v kruhu, kde má každý možnost mluvit za sebe a pak předat slovo dál. V ničem na sebe netlačíme, vše v laskavosti plyne. Potkáme-li se s něčím těžkým, tak vždy je o tom možnost komunikovat a pokud je to potřeba, tak je i nabídnuta pomocná ruka. Stavíme na autenticitě, pravdivosti, humoru, dobrodružství a vzájemné důvěře. "Seberozvoj/sebepoznání" vidíme ve vytvoření prostředí, ve kterém se můžeš naplno projevit, objevovat, inspirovat a cítit se bezpečně. Za roky naší činnosti víme, že právě tady se rodí velké změny a do života přicházejí věci, události, lidé,... které si asi jen tak nenaplánuješ.

Abychom si to shrnuli...

Zažiješ dobrodružství, během kterého budeš svobodně putovat přímořskou krajinou, koupat se v moři, spát ve stanu i pod hvězdami, otevřeně a upřímně komunikovat s ostatními, sdílet v kruhu, smát se i mlčet,... A také nahlédneš hluboko do sebe, propojíš se s přírodou a zažehneš plamínek svých snů, vizí a přání. Podpoří Tě v tom i skupina lidí, se kterými vás spojí společná cesta. Jsi připraven/a? Pak už jen stačí udělat první krok a nechat věci, ať se stanou tím nejlepším způsobem!

Máš chuť vyrazit na Mallorcu s námi?

Vyplň tento formulář a brzy se Ti ozveme s podrobnějšími informacemi a zodpovíme Tvé veškeré dotazy
↓↓↓

Odesláním tohoto formuláře souhlasíš se zpracováním osobních údajů dle GDPR.