Láká Tě zažít dobrodružství, které Tě navždy změní? Vydej se s námi putovat na prosluněnou Mallorcu a pohlédni hlouběji ke své vlastní podstatě

Španělský ostrov Mallorca není jen "all inclusice hotel a pláž". Ale oplývá i nádhernou přímořskou přírodou, která je v období našeho jara a podzimu ideální k pěšímu putování. Ze západu na východ zde vede stezka GR221, která nabízí krásu a rozmanitost místní přírody - moře, skály, hory, přímořská městečka,... A právě touto stezkou se vydáme na našem putování. Ovšem naše cesta nepovede pouze tudy, ale současně i vnitřní krajinou každého z nás.

Putování na Mallorce je příležitost vykročit ze zajetých kolejí běžných dnů a vnést do svého života svěží vítr. Zažít restart a zároveň pohlédnou hlouběji do sebe. "Kdo jsem? Kde je mé místo? Co potřebuji?" Cesta nás povede vnější i vnitřní krajinou a pomůže nám uzavřít minulost a navede nás k novému začátku. Zažehne jiskru snům, přáním a ryzí přirozenosti každého z nás. Budeme kráčet každý sám za sebe, ale i jako skupina, která se navzájem podporuje a společně tvoří bezpečný prostor pro setkání v hloubce, pravdivosti, lehkosti i radosti.

TATO CESTA JE TU PRO TEBE POKUD: 

 • máš chuť vzdálit se civilizaci i všem rolím a povinnostem běžného života
 • potřebuješ si odpočinout, zpomalit a dopřát si nadhled i čas pro sebe
 • chceš si prožít změnu - něco ukončit a nebo naopak nově začít
 • láká Tě jít k podstatě toho, kým opravdu jsi
 • přeješ si v sobě zažehnout jiskru a oživit své sny, vize a plány
 • chceš být součástí prostředí, ve kterém se můžeš plně projevit, poznávat i rozvíjet
 • přeješ si poznat nové lidi, se kterými můžeš otevřeně mluvit a společně kráčet ve vzájemné inspiraci a podpoře
 • láká Tě svobodně putovat prosluněnou Mallorcou a být součástí tamní přírody

Cesta se bude odehrávat venku, ale i uvnitř nás

Staneme se poutníky, kteří kráčí krajinou, řídí se srdcem a koukají na svět i na svůj život s odstupem a nadhledem. Chůze přírodou nám pomůže vnímat hloubku i lehkost a nahlédnout k podstatě věcí, které se nám v životě i na cestě právě teď odehrávají.

Do putovaní si vložíš svůj vlastní záměr/přání

"Co si přeji, aby mi tato cesta ukázala? V čem chci, aby mě právě teď podpořila?"

Vydat se putování je i příležitost skrze perspektivu cesty pohlédnout na to, co se Ti v životě právě teď děje a získat v tom větší jasnost i klid.

Denní témata a čas pro sebe

Každý den se zaměříme na jedno téma, které nás povede do hloubky sebe sama a pomůže odkrýt odpovědi, které jsou uvnitř nás. Budeme s ním kráčet i kontemplovat a zároveň zůstaneme pozorní vůči tomu, jak k nám cesta promlouvá. 

Během putování si dáme čas usadit se na nových místech i v sobě, zpomalit, ztišit se, přemýšlet a nebo jen tak být.

Zažiješ autentická sdílení

Příběhy druhých nás můžou inspirovat i podpořit a stejně tak náš vlastní příběh může obohatit ostatní. Během cesty budeme dělat sdílecí kruhy, při kterých budeš mít možnost mluvit sám/sama za sebe, reflektovat svůj záměr, sdílet své zážitky i prožívání, naslouchat druhým a je v pořádku i nemluvit. 

Nemáš zkušenosti s vícedenním putováním v přírodě?

To není překážkou. Rád Ti pomůžu s vybavením a praktickou přípravou před cestou, i v jejím průběhu. Při chůzi nejdeme na výkon, každý si volí tempo, jaké mu vyhovuje :-)

Proč vyrazit?

Zažiješ, že Mallorca není jen "all inclusice hotel a pláž". Půjdeš krásnou přímořskou krajinou podél severního pobřeží, horami i přímořskými městečky,...

Vzdálíš se svým běžným dnům a věnuješ si čas pro sebe a svůj vlastní vývoj

Vystoupíš ze své komfortní zóny a uvědomíš si, co je pro Tebe podstatné a co potřebuješ

Očistíš se od starých nánosů a propustíš to, co Ti už neslouží

Půjdeš k podstatě toho, kým opravdu jsi a prožiješ si to o samotě i ve skupině

Posílíš schopnost řídit se svou vlastní intuicí a cítěním

Získáš větší jasnost a klid v tom, co se Ti v životě právě teď děje i indície k dalšímu směřování

Oživíš své opravdové sny, vize a plány

Zažiješ autentická sdílení ve skupině, díky kterým Ti mohou přijít důležitá uvědomění, vhledy i inspirace

Poznáš nové lidi a spojí vás společná cesta

Necháš cestu, aby Tě změnila a do svého běžného života se vrátíš nově

S kým?

Ondřej Šperka

"Příběh, který s vámi chci sdílet začíná v roce 2014. Tenkrát jsem vyrazil na první velkou zahraniční cestu a po pár týdnech na Islandu jsem se domů vrátil jiný. Otevřel se mi svět cestování a já se do něj zakousl. Stopoval jsem, chodil po horách, plnil si sny i výzvy, objevoval nové destinace, o svých cestách přednášel a postupně jsem se začal živit jako průvodce. Ovšem i přes veškerou velkolepost tohoto období jsem stále cítil, že to ještě není "to ono", ještě jsem to nebyl plně já. Tenkrát jsem světu ještě neuměl ukázat část sebe, díky které jsem si na cestách odžíval svá aktuální životní témata a poznával sám sebe. 

To se změnilo na jaře 2019 s příchodem projektu Putování, které propojuje dvě části jedné mince a staví do rovnováhy vnější zážitek a vlastní prožívání. Putování mi dalo odvahu kráčet cestou vlastní seberealizace, propojovat světy a značnou část roku trávit v přírodě a na cestě. Dnes už tolik neprahnu po nových destinacích a zdolávání vrcholů, ale spíše po prožitku z cesty, upřímném setkání s dalšími lidmi a společném růstu. V tomto duchu jsou za námi desítky akcí a stovky účastníků.

Jsem táta, manžel, lektor, průvodce, a taky obyčejný člověk, který krok za krokem putuje životem. Baví mě hledat rovnováhu mezi dobrodružstvím a vnitřním prožíváním, dávám sílu skupině, věřím že všechny odpovědi se nalézají v přítomnosti a hluboko v sobě cítím touhu po pravdivosti a přirozenosti. Vidím ve věcech naději a věřím v plnou realizaci každého z nás. Rád pokládám otázky a odpovědi nalézám za slovy. V tomto duchu provádím skupiny i jednotlivce v krajinách vnitřních i vnějších."

Napsali o společné cestě

Martin Masák

"Setkání s Ondrou mi přinášejí povzbuzení do spokojenějšího žití. Podpora odvažovat se žít tak, aby mi bylo příjemně na duši i těle. Cítit, že na to mám právo. Ondra bedlivě naslouchá, pomáhá zklidnit, dostat se k sobě. Přináší svou inspiraci a zároveň mou nechává zářit. Cítím z něj laskavost, spolupráci, bezpečí, ... díky Ti."

Lucie Matějková

"Pouť mi pomohla zvýraznit cestu k sobě samé. Otevřela mi obzory a ukázala mi lidi kolem, kteří sdílí podobné naladění. Bylo to inspirativní, těžké, obohacující a děsně milé :). Vždy jsem se cítila podpořená a byla jsem až překvapená, jak skvělí lidi dokážou být. Cesta pro mě byla také zásadní v tom, že jsem si uvědomila jak moc bych potřebovala si víc vážit svého těla a starat se o něj lépe."

Katka Štěrbová

"Díky Putování jsem našla svůj zdroj energie. Ten Zdroj, na který jsem díky nasazení v práci i v rodinném životě, zapomněla. A zapomněla znamená vyhoření, deprese a nakonec i strašidelná nemoc. Na kopečcích tajemných Bílých Karpat jsem si uvědomila, jak je příroda magická a léčivá. Uprostřed party fajn lidí se otevřelo nejedno silné téma a to i přesto, že jsme se vůbec neznali. Ondra je moudrá duše, vede respektem a pokorou. Ze srdce díky."

Petra Zahraníková

"Pro pouť jsem se rozhodla v náhlém, až neuváženém impulsu. Až do odjezdu jsem byla ze svého kroku nesvá, pět dní s cizími lidmi, v lese, nebude seberozvoj pro mě příliš neuchopitelný? Byla jsem připravená utéct ;). Ale neutekla jsem, naopak. Pobyt v přírodě mi přinesl zklidnění. Ondřejův přístup byl velmi vnímavý a pohodový. Společná cesta z cizích lidí utvořila společníky... bylo to pět dní v nepopsatelné pohodě. A do života se mi pouť postupně propisuje, klidnou, silnou, uklidňují změnou..."

Ivča Rakúsová

"Program byl skvěle poskládaný, je v něm od každého trochu. Ať už se jedná o nezaměnitelnou atmosféru balkánských měst, nádherné výhledy a následnou bolest nohou po výšlapu na Vito nebo šumění vln na chorvatském pobřeží. Kromě radosti z cestování si však z výpravy odnáším mnohem víc. Vyrazili jsme jako skupina devíti odlišných lidí, ale díky sdílení v kruhu jsme měli možnost poznat naše osobní příběhy a zároveň reflektovat i sami sebe. Právě toto mi přišlo nesmírně obohacující, protože jsme nebyli jenom anonymní turisté, kteří si vyrazili na zájezd do Bosny. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě Ondra - zkušený průvodce i zodpovědný řidič s neobvyklou schopností naslouchat a ptát se na ty správné otázky."

Standa Froula

"Putování do zahraničí s partou cizích lidí a očekáváním sdílet své pocity a myšlenky? Pro introverta to zní jako noční můra. Ovšem putování s Ondrou byl naprostý opak. Strávili jsme týden plný přírody, měst, památek, malebných hor, krásné noční oblohy a nemožnosti platit kartou (inside joke). Vytvořili jsme si bezpečné prostředí, ve kterém jsme poznávali perly z Bosny a Hercegoviny, lidi kolem a také sami sebe. Program jsme flexibilně upravovali podle aktuálních potřeb. Atmosféra byla uvolněná a přátelská. Vřele doporučuji."

Filip Řezníček

"Většinu ostatních "poutníků" jsem před akcí neznal, ale díky tomu, že putování přineslo pohodovou atmosféru a bezpečný prostor pro sdílení, bylo příjemné s ostatními lidmi hovořit o věcech, které se při běžných setkáních nedostanou na povrch. O stmelení naší skupiny dokládá i buchta, kterou jsme společnými silami upekli v chalupě poslední večer putování. Celkově akci vnímám jako velmi autentické setkání v malebné přírodě. Kromě příjemného pocitu si z akce odnáším také nová přátelství s lidmi, které jsem měl možnost díky společné cestě poznat více do hloubky."

Petr Žítek

"Šlapeš na vrcholky hor, necháváš se uchvátit čarokrásnými výhledy a cpeš se borůvkami, až zfialovíš. Místo sprchy objevuješ kouzlo zapomenutých jezírek a vodopádů. To vše ve společnosti tichého a malebného lesa a party skvělých lidí. Znáš je sice sotva pár minut, ale už jim klidně vyzvoníš i ta největší tajemství. Právě takové jsou cesty připravené Ondřejem - stmelil by nejspíš i Rusko s Ukrajinou, udělal by dobrodruha i ze Stephena Hawkinga a dokázal by odhalit něco hlubokého i takovému pragmatikovi, jako je Zeman! Vřele doporučuji!"

Alex Křížová

"Cesta si mě vyhledala při ukončení pracovního poměru a rozhodnutí pracovat tzv. na vlastní nohu. Záměrem tedy bylo alespoň částečné vypnutí a možná přenastavení myšlení ze zaměstnance ve "sama sobě si pánem". Putování Bosnou nakonec obrovsky předčilo má očekávání. Mezi ostatními souputníky jsem se díky Ondrově nastavení a provázení cítila velice rychle jako doma. Nepřenositelný zážitek společného, ale zároveň svého vnitřního prožívání je ve mě ještě teď a nejspíš ještě dlouho zůstane. Cesta mi nejen umožnila za velice krátkou dobu vypnout a vyčistit hlavu, ale také mne připravila na následující kroky v podnikání. Během tohoto týdne jsem v sobě byla schopna najít klid, který mi nyní pomáhá nejen v pracovních záležitostech, ale ve všech aspektech života. Cítím se ukotveněji sama v sobě. Díky za to. A těším se na další..."

Vojta Přikryl

"V Ondrově přítomnosti se dějí velké věci. Především oceňuji jeho schopnost vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém může každý objevovat svůj vlastní potenciál a zároveň veškeré vnitřní prožívání sdílet s ostatními. Věřím, že to ve výsledku posunuje celou skupinu."

DOBRODRUŽSTVÍ DUŠE

Tato cesta se může stát důležitým bodem v Tvém životě. Dává Ti příležitost pohlédnout na sebe nově a říci "ANO" dobrodružství i svému dalšímu vývoji. Povede Tě hluboko dovnitř, dotkne se Tvé duše a zeptá se jí: "Proč jsi tady? Pro co jsi ochoten/a žít?" 

Může se Ti na ní udát důležité uvědomění, můžeš zažít hluboké setkání, ukončit jednu etapu a vkročit do nové, získat vizi pro další směřování,... Každý z nás to bude mít jinak a i v tom je krása a pestrost tohoto dobrodružství. 

Láká Tě vyrazit? Pak doporučuji dobře zvážit záměr, se kterým na cestu vykročíš.

Hodnota akce

 • organizační činnost před akcí a během ní
 • podpora v rámci vybavení a příprav na cestu
 • facilitace kruhů a aktivit během cesty
 • průvodcovská činnost

za cenu 16.500 kč*

*V ceně není zahrnuta letenka (cca 5.000 kč)


A co ještě?

Součástí naší cesty budou i dvě online setkání - úvodní a integrační. První proběhne 14 dnů před cestou - díky němu se na ni dobře naladíme a propojíme se jako skupina. Druhé setkání proběhne 14 dnů po našem návratu a bude už patřit k integrační části naší cesty. Pomůže nám se za putováním uceleně ohlédnout a vzít si z něj dary, které můžou být velkým obohacením pro náš každodenní život.

A druhé ještě...

K využití plného potenciálu této výpravy Ti navíc nabízím i podporu pro stanovení si svého záměru/přání pro tuto cestu. Dávám možnost si spolu před akcí zavolat, projasnit si to, kde se aktuálně v životě nacházíš a zároveň si i stanovit to, co od této cesty potřebuješ a v čem Tě právě teď může dobře podpořit.

Kapacita je omezena pro 7 účastníků.

Praktické informace

2 termíny:podzimní: 25.10. - 3.11.2023*
jarní: 21. - 30.3.2024*

*Termíny se můžou o 1-2 dny lišit na základě letenek.

Letenky

Dopravu si zajišťuje každý sám, ale samozřejmě s najitím letenek rád pomůžu a poradím. Budeme je kupovat jakmile se poskládá celá skupina, ovšem maximálně 30 dnů před odletem. Není problém si koupit delší a přiletět na Mallorcu dřív a nebo naopak zůstat déle. Letět se dá z Vídně nebo Prahy.

Počasí

V říjnu i dubnu jsou na Mallorce ideální podmínky k putování. Přes den jsou teploty příjemné kolem 15 - 20°C. Co se týče noci, tak to záleží na nadmořské výšce, ve které budeme zrovna spát. Ve vyšších polohách může být v noci i kolem nuly.

Vybavení

Základem bude dobrý spacák s komfortní teplotou kolem nuly (ideálně -3°C). Je možnost spát ve stanu, pod tarpem a nebo pod širým nebem. Zabalíme se ideálně do 10 kg, abychom šli co nejvíce nalehko. Po přihlášení Ti pošlu dokument s podrobnějšími informacemi a doporučeným vybavením. S veškerou praktickou přípravou před akcí i během ni Ti rád pomůžu.

Jídlo a voda

Téměř každý den bude protínat civilizaci, kde bez problémů dokoupíme zásoby a načepujeme vodu. Díky pravidelnému dokupování zásob nemusíme nést příliš jídla, to nám dost odlehčí.

Fyzická náročnost a trasa

Celý trek má v nejdelší variantě přibližně 120 km. Máme v plánu mít 8 "putovacích" dnů - to vychází na cca 15km denně pohodovým tempem. Ovšem cesta je cíl a tedy není tu žádný nárok - nemusíme dojít celý trek.

Trasa vede přes: Sant Elm - Estellencs - Banyalbufar - Esporles - Valldemosa - Sóller - Pollença - Port de Pollença

Doklady a peníze

Mallorca je součástí Španělska a tedy i EU. Na letišti nám tedy stačí občanka. Platí se tu eury. 

Jak se přihlásit?

Níže na stránce najdeš formulář. Stačí ho vyplnit a já se Ti na jeho základě ozvu. V telefonátu zodpovím Tvé veškeré dotazy, řeknu Ti další informace a zároveň si vzájemně potvrdíme, zda nám společná cesta dává smysl.

Ještě nemáš jasno a s přihlášením váháš? I tak je možné formulář odeslat a v telefonátu se pobavíme o tom, zda nám společná cesta dává smysl.

Časté dotazy

Bojím se, že vám nebudu stačit

Toto je častá obava. Na začátku každého putování dopředu říkám, ať si každý zvolí tempo chůze jaké mu vyhovuje. Není třeba se omezovat ostatními, ani zrychlovat, ani zpomalovat. Nejdeme na výkon, nikam nespěcháme a vždy na sebe po nějakém úseku čekáme. Jdeme jako skupina a zároveň si každý z nás volí tempo, jaké potřebuje a v jakém je mu dobře.

Ještě jsem takto nespal/a v přírodě

Pravděpodobně to tedy bude výstup z komfortní zóny, ale nebudeš na to sám/sama. Toto putování je dost možná ideální příležitost si to poprvé vyzkoušet. Může to být pro Tebe velká věc. Já i skupina Tě v tom podpoříme.

Co když tam budu nejstarší/nejmladší?

Nejmladší účastník naší akce měl cca 19 let a nejstarší něco kolem 55 let. Věk je něco, co opravdu neřešíme a často se na našich akcí potkávají různé generace. Jsou to vždy velmi obohacující setkání.

Abychom si to shrnuli...

Zažiješ dobrodružství, během kterého budeš svobodně putovat přímořskou krajinou, koupat se v moři, spát ve stanu i pod hvězdami, otevřeně a upřímně komunikovat s ostatními, sdílet v kruhu, smát se i mlčet,... A také nahlédneš hluboko do sebe, propojíš se s přírodou a zažehneš plamínek svých snů, vizí a přání. Podpoří Tě v tom i skupina lidí, se kterými vás spojí společná cesta. Jsi připraven/a? Pak už jen stačí udělat první krok a nechat věci, ať se stanou tím nejlepším způsobem!

Máš chuť vyrazit na putování s námi?

Po vyplnění formuláře se Ti ozvu s podrobnějšími informacemi a zodpovím Tvé případné dotazy
↓↓↓

Odesláním tohoto formuláře souhlasíš se zpracováním osobních údajů dle GDPR.