VHODNÉ PRO VŠECHNY, KTEŘÍ MAJÍ RÁDI PŘÍBĚHY A BAVÍ JE I TO, CO JE SKRYTÉ ZA SLOVY

I Tebe baví příběhy? Chceš slyšet ten, jak jsme stopovali z Česka do Ruska a Mongolska? Přijď si poslechnout vyprávění, které Tě inspiruje udělat něco jinak

"Je léto 2016, my stojíme v Česku u silnice a čekáme na první auto, které otevře naše velké dobrodružství. Když se nás řidič ptá: "Kam máte namířeno?" Se smíchem odpovídáme: "Do Mongolska!", řidič vykuleně kouká a my házíme batohy do kufru - naše velká cesta právě teď začíná! Míříme do Polska, Litvy, Lotyšska a pak už konečně i do Ruska a snad i do Mongolska. To je náš plán, ovšem v tento moment nemáme tušení, co všechno se nám během následujících dvou měsíců stane..."

Budu vyprávět o tom, jak jsme...


... poznávali životní příběhy řidičů a učili se rusky


... si stopli ruského boháče, díky kterému jsme přejeli celé Rusko až k Japonskému moři


... bydleli ve vlastním domě u Japonského moře


... poznali i další tváře Ruska


... tábořili v přírodě


... stopovali v jedné z nejméně zalidněných zemí na světě


... čekali v mongolské stepi více jak 24 hodin než projede jediné auto


... stopli si velbloudy


.... tábořili s mongolskými rybáři


... přespávali v jurtách a poznávali život místních lidí


A je toho mnohem mnohem víc, co na této přednášce uslyšíš! Zároveň tento večer nebude pouze o tom...

Co dalšího Tě čeká?

PŘÍBĚHY VNITŘNÍHO SVĚTA

Na této přednášce budu odkrývat i druhou stranu téže mince - to, co se děje "ZA" všemi zážitky a vším tím dobrodružstvím, o kterém tady píšu. Budu Ti vyprávět nejen o vnějším, ale i o svém vnitřním světě: "Proč jsem se na cestu vydal? Co se mi v životě tou dobou dělo? Co jsem na cestě prožíval? V čem mě změnila? Co jsem po návratu domů začal dělat jinak?..."

Byť je to pro mě i výstup z komfortní zóny, tak mým přáním je zprostředkovat Ti autentický příběh, který je vyprávěn upřímně a pravdivě. Věřím, že odkrytí a sdílení svých vnitřních světů je to, co nás dělá lidmi.

PAUZY VE VYPRÁVĚNÍ

Různé fáze tohoto příběhu Tě vyzvou zamyslet se i nad svým vlastním životním příběhem. Budou to takové "pauzy ve vyprávěním", díky kterým obrátíš pozornost k sobě: "Kde v životě právě teď jsi? Co si pro sebe přeješ? Co potřebuješ? Po čem opravdu toužíš?..."

I díky těmto "pauzám ve vyprávění" získáš novou inspiraci pro svůj vlastní životní příběh a podpoříš tím sám/sama sebe. Ovšem neměj obavu, vše probíhá nenuceně a v naprosté laskavosti :-)

ZKLIDNĚNÍ A RELAXACE

Možná teď prožíváš "že je všeho moc" - moc práce, úkolů, závazků,... Jsi v jednom kole a potřebuješ se na chvíli zastavit, vydechnout, zorientovat se,... A právě i to je záměrem tohoto večera. Dopřeješ si čas zpomalit, zklidnit se, načerpat energii i novou inspiraci, a s tím vším i vyrazíš dál do života.

Ochutnávka fotek z Ruska

Ochutnávka fotek z Mongolska

Autor fotek: Marek Štefech

Co díky vyprávění získáš?

Objevíš nový úhel pohledu na cestování

Zklidníš se, odpočineš si, zrelaxuješ,...

Uslyšíš příběhy "vnitřního i vnějšího" světa, ze kterých načerpáš inspiraci i motivaci

Zažiješ "pauzy ve vyprávění", díky kterým se zamyslíš i nad svým vlastním příběhem

Naladíš se na sebe a na svou intuici

Podpoříš sebe a věnuješ si čas

Znovu v sobě zažehneš jiskru a oživíš své sny, vize a plány

Poznáš Rusko a Mongolsko "z pohledu stopaře"

Ale tento večer Ti toho nabízí mnohem víc...

Jaké by pro Tebe bylo všechno pustit a na chvíli se zastavit? Nedělat nic a nic po sobě nechtít? Dopřát si takovou PAUZU V ŽIVOTĚ. 

Za roky mé práce s lidmi jsem už mnohokrát vidět, že právě v tomto bodě ~ zastavení ~ se rodí velké změny a do života přicházejí věci, lidé, události,... které si asi jen tak nenaplánuješ. A právě k takovéto "pauze" Tě tato přednáška zve. Poslechneš si unikátní příběhy z jedné velké cesty. Příběhy, které vznikly z touhy udělat v životě něco jinak, zažít velké dobrodružství a nechat cestu, aby nás změnila. Jsou to i příběhy o odvaze vykročit a zrealizovat své sny a přání. A právě tam toto vyprávění zavede i Tebe, dotkne se i Tvého životního příběhu a dost možná se dají věci do pohybu...

Tak co, láká Tě dát si v životě pauzu a otevřít se kouzlu vyprávění?

Kdo?

Ondřej Šperka

"Příběh, který s vámi chci sdílet začíná v roce 2014. Tenkrát jsem vyrazil na první velkou zahraniční cestu a po pár týdnech na Islandu jsem se domů vrátil jiný. Otevřel se mi svět cestování a já se do něj zakousl. Stopoval jsem, chodil po horách, plnil si sny i výzvy, objevoval nové destinace, živil se jako průvodce a o svých cestách jsem uspořádal desítky veřejných přednášek pro řádově tisíce lidí... Ovšem i přes všechnu tu velkolepost tohoto období jsem stále cítil, že to ještě není "to ono", ještě jsem to nebyl plně já. Tenkrát jsem světu ještě neuměl ukázat část sebe, díky které jsem si na cestách odžíval svá aktuální životní témata a poznával sám sebe.

To se změnilo na jaře 2019 s příchodem a založením projektu Putování, které propojuje obě strany jedné mince a staví do rovnováhy vnější zážitek a vlastní prožívání. Putování mi dalo odvahu kráčet cestou vlastní seberealizace, propojovat světy a značnou část roku trávit v přírodě a na cestě. Dnes už tolik neprahnu po nových destinacích a zdolávání vrcholů, naplňuje mě upřímné setkání s dalšími lidmi, společný růst a sdílení prožitků z cest i života. A právě v tomto duchu vyprávím i své příběhy.

Jsem táta, manžel, průvodce,... a taky obyčejný člověk, který krok za krokem putuje životem. Vedu lidi pohlédnou sami do sebe, k přirozenosti která je vlastní každému z nás. Baví mě hledat rovnováhu mezi dobrodružstvím a vnitřním prožíváním, věřím že všechny odpovědi se nalézají v přítomnosti a hluboko v sobě cítím touhu po pravdivosti a přirozenosti. Vidím ve věcech naději a věřím v plnou realizaci každého z nás. Užívám si vyprávět příběhy s hloubkou i humorem."

Napsali o setkání

Martin Masák

"Setkání s Ondrou mi přinášejí povzbuzení do spokojenějšího žití. Podpora odvažovat se žít tak, aby mi bylo příjemně na duši i těle. Cítit, že na to mám právo. Ondra bedlivě naslouchá, pomáhá zklidnit, dostat se k sobě. Přináší svou inspiraci a zároveň mou nechává zářit. Cítím z něj laskavost, spolupráci, bezpečí, ... díky Ti."

Vojta Přikryl

"V Ondrově přítomnosti se dějí velké věci. Především oceňuji jeho schopnost vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém může každý objevovat svůj vlastní potenciál a zároveň veškeré vnitřní prožívání sdílet s ostatními. Věřím, že to ve výsledku posunuje celou skupinu."

Terka Vlčková

"Putování s Ondrou je jako on sám. Klidné, chápavé, nic nesoudící. Opravdu. Takhle bezpečně a přijatě v celé své podstatě jsem se nikdy necítila. Putování mi vplulo do cesty přesně v tu pravou chvíli, kdy jsem si potřebovala ujasnit, jak dál - pracovně ale i v osobním životě. A mohu říct, že to bylo přesně to, co má duše už dlouho potřebovala. Stále se v myšlenkách k celé cestě vracím. Ondro, ze srdce Ti děkuji."

Petra Zahraníková

"Ondřejův přístup byl velmi vnímavý a pohodový. Společná cesta z cizích lidí utvořila společníky... bylo to pět dní v nepopsatelné pohodě. A do života se mi pouť postupně propisuje, klidnou, silnou, uklidňují změnou..."

Petr Žítek

"Ondřej by stmelil nejspíš i Rusko s Ukrajinou, udělal by dobrodruha i ze Stephena Hawkinga a dokázal by odhalit něco hlubokého i takovému pragmatikovi, jako je Zeman! Vřele doporučuji!"

Katka Štěrbová

"Ondra je moudrá duše, vede respektem a pokorou. Ze srdce díky."

PŘEDNÁŠKA, KTERÁ SE TĚ DOTKNE

Tento večer Ti nabízí plně se ponořit do příběhu o dvouměsíční cestě stopem z Česka do Ruska a Mongolska. Budeš poslouchat vyprávění o velkých dobrodružstvích a bude Ti odkryto i to, co se děje "za nimi", - v čem cesta může ovlivnit lidské prožívání a s čím vším v životě může pohnout. Zároveň zažiješ i "pauzy ve vyprávění", díky kterým se podíváš i hlouběji do sebe a posvítíš si i na to, co si právě teď pro sebe přeješ. Tento večer Ti předá zprávu: "jsi ve správný čas na správném místě". Na místě, kde načerpáš novou inspiraci i chuť udělat v životě něco jinak...

Láká Tě zaposlouchat se do tohoto příběhu?

Termíny přednášek

7.12.2023 KŘEST PŘEDNÁŠKY, BRNO Café Práh, 17:45 - 20:00*

*přednáška začne v 18:00, přijď ale prosím v 17:45, ať se stihneš usadit a třeba si i koupit něco na občerstvení

Časté dotazy

Bojím se, že to na mě bude MOC

Toto vyprávění přináší něco nového. Asi nezapadne do "standardu" tradičních cestovatelských přednášek. A právě v tom je jeho síla a jedinečnost. Běžných cestovatelských přednášek jsem uspořádal desítky, možná i stovky, a i díky těmto zkušenostem dnes lidem nabízím plný potenciál vyprávění příběhů. Jak MOC se tomu otevřeš, TOLIK Ti to i může dát :-)

Potřebuji něco s sebou?

Pokud jsi "zapisovací typ", tak se Ti může hodit tužka a papír/zápisník :-)

Bude během přednášky pauza?

Jelikož přednáška trvá necelé 2 hodiny, tak pauzu neplánuji. Doporučuji si před přednáškou zajít na záchod, ať Tě pak už nic neruší.

Můžu vzít někoho s sebou?

Ano, samozřejmě. O to pak může mít vyprávění větší sílu, když ho budeš mít s kým sdílet. 

Abychom si to shrnuli...

Zažiješ takovou "netradiční cestovatelskou přednášku". Budeš poslouchat příběhy z cest stopem po Rusku a Mongolsku, uslyšíš i ten, jak jsme stopli ruského boháče, taky ten jak jsme uvízli v mongolské stepi, kde na asfaltovou silnici nenarazíš, uslyšíš i příběhy lidí, které jsme potkali a hostili nás... Stejně tak Ti budu vyprávět o tom, co se na cestách děje "ZA" těmito zážitky a v čem nás cesta může navždy změnit. A to ještě není vše. Díky tomuto večeru se i znovu zaposloucháš do svého vlastního životního příběhu, dopřeješ si odpočinek, načerpáš novou inspiraci a s tou i vyrazíš dál do života. Jsi připraven/a? Pak už jen stačí udělat první krok a nechat věci, ať se stanou tím nejlepším způsobem!

Je to start něčeho nového. Chceš být u toho? Vyber si jednu z možností, která Ti sedí a připoj se k nám :-)

↓↓↓