Láká Tě vyrazit do přírody? Spát v ní, putovat s batohem na zádech a večer sedávat u ohně? Vydej se s námi na pouť a pohlédni i hlouběji do sebe

Pouť je příležitost vnést do svého života svěží vítr. Může nám pomoci uzavřít něco starého a rozjasnit nové, můžeme na ní zažít hluboké setkání, rozpomenout si na své sny, propojit se s přírodou, a také třeba objevit část sebe, na kterou jsme už možná zapomněli. Kráčíme každý sám za sebe a současně i jako skupina, která se navzájem podporuje a společně tvoří bezpečný prostor pro setkání v hloubce, pravdivosti, lehkosti i radosti. Několik dní strávíme v české přírodě - budeme v ní putovat, spát, večer sedávat u ohně,... Zažijeme hluboký kontakt s ní, ale i sami se sebou.

TATO POUŤ JE TU PRO TEBE POKUD:

 • máš chuť vzdálit se svým běžným dnům i ruchu civilizace
 • toužíš být plně v přírodě - spát v ní, putovat, sedět u ohně,...
 • přeješ si zažít hlubší kontakt sám/sama se sebou i s přírodou
 • potřebuješ se na něco podívat s odstupem a nadhledem
 • chceš poznat nové lidi a otevřeně s nimi mluvit
 • přeješ si být součástí skupiny, ve které se můžeš naplno projevit, poznávat, rozvíjet, i inspirovat
 • chceš se v životě posunout dál - něco ukončit a nebo naopak nově začít
 • toužíš znovu probudit své sny, vize a plány
 • máš potřebu si odpočinout, zpomalit a dopřát si čas pro sebe

Cesta se bude odehrávat venku, ale i uvnitř nás

Staneme se poutníky, kteří kráčí krajinou, řídí se srdcem a koukají na svět i na svůj život s odstupem a nadhledem. Chůze přírodou nám pomůže vnímat hloubku i lehkost a nahlédnout k podstatě věcí, které se nám v životě i na cestě právě teď odehrávají.

Do poutě si vložíš svůj vlastní záměr/přání

"Co si přeji, aby mi tato cesta ukázala? V čem chci, aby mě právě teď podpořila?"

Vydat se na pouť je i příležitost skrze perspektivu cesty pohlédnout na to, co se Ti v životě právě teď děje a získat v tom větší jasnost i klid.

Zažiješ autentická sdílení u ohně

Příběhy druhých nás můžou inspirovat i podpořit a stejně tak náš vlastní příběh může obohatit ostatní. Během cesty budeme pravidelně dělat sdílecí kruhy, při kterých budeš mít možnost mluvit sám/sama za sebe, reflektovat svůj záměr, sdílet své zážitky i prožívání, naslouchat druhým a je naprosto v pořádku i nemluvit. Sdílení jsou klíčovým bodem naší cesty. I díky nim Ti můžou přijít důležitá uvědomění, inspirace a pocit sounáležitosti s ostatními.

Dopřeješ si čas pro sebe

Naladit se na sebe, nechat sednout své myšlenky a plány a celkově se dobře vyživit časem pro sebe je důležitou součástí této cesty. Dáme si čas usadit se na nových místech i v sobě, zpomalit, ztišit se, přemýšlet a nebo jen tak být. Podpoří nás v tom chůze, příroda, i drobné aktivity v průběhu cesty.

Nemáš zkušenosti s vícedenním pobytem v přírodě?

To není překážkou. Ráda Ti pomůžu s vybavením a praktickou přípravou před cestou, i v jejím průběhu. Při chůzi nejdeme na výkon, každý si volí tempo, jaké mu vyhovuje.

Ochutnávka fotek

Proč na pouť vyrazit?

Několik dní strávíš v přírodě s minimem civilizace. Budeš v ní putovat, spát, sedávat u ohně,... je to příležitost očistit se od starých nánosů a toho, co Ti už neslouží

Zažiješ hlubší kontakt se sebou i s krajinou - propojíš se se svým tělem i duchem a spojíš se s přirozeností a jednoduchostí přírody

Vzdálíš se svým běžným dnům a podíváš se na vše s odstupem a nadhledem

Získáš větší jasnost a klid v tom, co se Ti v životě právě teď děje

Poznáš nové lidi a spojí vás společná cesta i zážitky

Zažiješ autentická sdílení ve skupině, díky kterým Ti mohou přijít důležitá uvědomění, vhledy i inspirace

Budeš v prostředí, ve kterém se můžeš uvolnit a "být plně sám/sama sebou" - bez hodnocení a nevyžádaných rad od okolí

Posílíš schopnost řídit se svou vlastní intuicí a cítěním

Dopřeješ si čas pro sebe a pro odpočinek

Vystoupíš ze své komfortní zóny a oživíš své sny, vize a plány

Ale tato pouť Ti toho nabízí mnohem víc...

Jaké by pro Tebe bylo na chvíli pustit všechny role, které ve svém životě běžně zastáváš? Od všeho poodstoupit a věnovat si čas, který tu bude pouze pro Tebe? Dopřát si takovou PAUZU V ŽIVOTĚ.

Za roky naší činnosti víme, že právě v tomto bodě se rodí velké změny a do života přicházejí věci, lidé, události,... které si asi jen tak nenaplánuješ. A právě k této odvaze ~ vykročit mimo zajeté koleje a dost možná i svoji komfortní zónu ~ Tě tato pouť zve. Vydáš se za unikátním zážitkem sebe, přírody, cesty a upřímného společenství. Společenství, kde se Ti dostane naslouchání, podpory a vzájemné inspirace. Budeš pozorný/á ke všem svým krokům na této cestě a i díky sdílecím kruhům se za nimi můžeš ohlédnout a reflektovat je. Právě to má velký potenciál pro nová uvědomění a posun v životě.

Nejde o "anonymní cestování", během poutě se dobře poznáš s ostatními poutníky. Na našich akcích se setkávají lidé podobného naladění, vznikají přátelství a nová propojení, která jsou založena na otevřenosti, laskavosti a vzájemné úctě. Ovšem nečekej pouze velké hloubky, lehkost a udělat si srandu sami ze sebe nám rozhodně není cizí!

Tak co, láká Tě dát si v životě pauzu a otevřít se kouzlu cesty?

S kým?

Káťa Šarkovská

"Bez lesů, kopců a vody, jsem tak trochu jako bez dechu. Není se čemu divit, dětství jsem prožila víc venku než uvnitř a během dospívání tomu nebylo o moc jinak. Život uprostřed krásné přírody Jizerek pro mě byl tak automatický, že ani nebyl vědomý. Čas mě pak ale zavál jinam a teď bydlím v kraji, kde je na mě příliš sucho a příliš rovno. Až tady jsem si plně uvědomila, jakým je pro mě příroda zdrojem. Nalézám v ní možnost se nadechnout, klid i odpovědi na otázky. A proto mě to i dnes, možná víc než dřív, stále volá ven - do lesů a kopců. Věřím, že tenhle "zdroj" je tu pro každého z nás. Jen vykročit.

Při provázení druhých mám ráda hravost a lehkost. Hojně kladu otázky a dívám se "za obzor". Ve své práci se opírám nejen o znalosti získané během studia psychologie, ale hlavně o dovednosti, které nabírám při práci s lidmi v rozličných projektech (zážitková pedagogika v rámci Junáka, projekty Zkus Učit! a Moje tělo je moje). Čerpám i z pětiletého sebezkušenostního a rozvojového výcviku (Transformační průvodci). Provázím jak jednotlivce, tak skupiny. Do procesů ráda vnáším prvky praxe všímavosti, učení skrze odnesitelnou zkušenost a přístup nenásilné komunikace. Věřím, že když se otevřeme sami sobě, tak tím i získáme veškeré odpovědi pro další krok na naší cestě.

Jsem žena, lektorka, průvodkyně… provázím na cestě, aniž bych to byla já, kdo udává její směr. Kráčím jako facilitátor. S hlavou v oblacích, a při tom nohama pevně na zemi. Baví mě při tom sledovat, jak čím blíže jsme své přirozenosti, tím víc "záříme". Tohle světlo v nás, to mě těší spolu-objevovat. A příroda, ta je pro mě tím přirozeným prostorem, kde se vše může odehrávat.

Na většině poutích a putování mě doprovází moji dva psi Garry a Edwa. Jsou to sheltie - malí pejsci. Ale není to pravidlem, vždy se před akcí každého účastníka ptám, jestli mu přítomnost psů nebude vadit a komunikujeme o tom."

Iveta Balgová: "Nejvíc jsem se bála jestli si sednu s ostatními lidmi... Po návratu domů jsem se cítila silnější, víc jistá sama v sobě..."

Napsali o společné cestě

Martin Žilka

"Putování s Káťou po Jizerských horách pro mě bylo nevšední. Když jsem putoval, šel v souladu s přírodou, závislý jenom na sobě a na tom, co si nesu, pak jsem si najednou líp uvědomil, jaký život vlastně doma žiju, co v něm mám a co ne. Také to, čeho bych tam chtěl více a co už naopak vůbec ne. Na pouti jsem si vyzkoušel přespat uprostřed lesa, poprvé viděl rašeliniště, taky si užil nečekanou dávku adrenalinu při přecházení klády vysoko nad potokem. Důležitý pro mě byli i lidi, co se zde sešli. A jejich podpora. Chůze, příroda, blízkost - to na tom bylo to krásné."

Klára Sukaná

"Káťa má mou plnou důvěru, vím, že bych po jejím boku zvládla (nejen v přírodě) situace i mimo komfortní zónu. Díky své laskavé duši, otevřenosti a zajímavým a hlubokým vhledům na různé životní události dokáže být inspirativní, podpůrnou a příjemnou průvodkyní po krajině. Je to člověk, se kterým jsem se nikdy nenudila, hodně se zasmála, ale když jsem potřebovala, uměla mi dopřát i tichý prostor pro mne."

Aneta Bednaříková

"Putování byla má první akce v přírodě, kdy jsem si musela vše potřebné zabalit do batohu a nést na zádech. Zpočátku mě ovládla nervozita, která se ztratila ve chvíli, kdy jsem to probrala s Káťou a dostala pár tipů, jak "přežít". Naši pouť dokreslily příběhy z knihy Karpatské hry od Miroslava Nevrlého. Jejich čtení při východech a západech slunce pohlo s mou duší, vyvolalo otázky i uvědomění. I přes občas nekonečné kopce na Jizerky vzpomínám s úsměvem na tváři - v tom úsměvu se mi totiž znovu vykresluje okouzlující příroda, hluboké mezilidské rozhovory a dokonce i kynuté borůvkové knedlíky připravené na ohni."

Filip Řezníček

"Většinu ostatních "poutníků" jsem před akcí neznal, ale díky tomu, že putování přineslo pohodovou atmosféru a bezpečný prostor pro sdílení, bylo příjemné s ostatními lidmi hovořit o věcech, které se při běžných setkáních nedostanou na povrch. O stmelení naší skupiny dokládá i buchta, kterou jsme společnými silami upekli v chalupě poslední večer putování. Celkově akci vnímám jako velmi autentické setkání v malebné přírodě. Kromě příjemného pocitu si z akce odnáším také nová přátelství s lidmi, které jsem měl možnost díky společné cestě poznat více do hloubky."

Lucie Matějková

"Pouť mi pomohla zvýraznit cestu k sobě samé. Otevřela mi obzory a ukázala mi lidi kolem, kteří sdílí podobné naladění. Bylo to inspirativní, těžké, obohacující a děsně milé :). Vždy jsem se cítila podpořená a byla jsem až překvapená, jak skvělí lidi dokážou být. Cesta pro mě byla také zásadní v tom, že jsem si uvědomila jak moc bych potřebovala si víc vážit svého těla a starat se o něj lépe."

Petra Zahraníková

"Pro pouť jsem se rozhodla v náhlém, až neuváženém impulsu. Až do odjezdu jsem byla ze svého kroku nesvá, pět dní s cizími lidmi, v lese, nebude seberozvoj pro mě příliš neuchopitelný? Byla jsem připravená utéct ;). Ale neutekla jsem, naopak. Pobyt v přírodě mi přinesl zklidnění. Společná cesta z cizích lidí utvořila společníky... bylo to pět dní v nepopsatelné pohodě. A do života se mi pouť postupně propisuje, klidnou, silnou, uklidňují změnou..."

CESTA NÁRUČÍ PŘÍRODY

Příroda nám nabízí svoji čistotu a jasnost. Strávit v ní více dní se může stát důležitým bodem pro náš další vývoj a směřování. Je jednoduchá - možná se stane jednoduchým i to, co se Ti v životě právě teď děje. Je přirozená - možná si v ní rozpomeneš na svoji pravou podstatu. Je v ní hojnost všeho a plně nám ji poskytuje - možná díky tomu objevíš bohatství, kterého sis dodnes nevšiml/a.

Tato pouť je pozvánkou na dobrodružnou výpravu vnější krajinou, ale i uvnitř sebe. Může se Ti na ní udát důležité uvědomění, můžeš na ní zažít hluboké setkání, ukončit jednu etapu života a vkročit do nové, získat vizi pro další směřování, odpočinout si, zrelaxovat,... a nebo se cestou objeví to, v co jsi už možná ani nedoufal/a. Každý z nás to bude mít jinak a i v tom je krása a pestrost tohoto dobrodružství, do kterého vstupujeme každý sám za sebe a zároveň i jako skupina, ve které se navzájem podporujeme a rosteme společně.

Láká Tě přidat se k nám? 

Hodnota akce

 • organizační činnost před akcí a během ní
 • podpora v rámci vybavení a příprav na cestu
 • naše know-how ohledně cesty a práce se skupinou
 • průvodcovská činnost
 • facilitace kruhů, aktivit a skupinového procesu
 • doprovázení a podpora pro Tvůj vnitřní svět
 • cesta v početně malé skupině

za cenu 7.400 kč 


A JEŠTĚ NĚCO NAVÍC:

K využití plného potenciálu poutě Ti navíc nabízím i podporu pro stanovení si svého záměru/přání pro cestu. Dávám možnost si spolu před akcí zavolat, projasnit si to, kde se aktuálně v životě nacházíš a zároveň si i stanovit to, co od cesty potřebuješ a v čem Tě právě teď může dobře podpořit.

Kapacita je omezena pro 9 účastníků

Praktické informace

PODROBNOSTI
Pouť pro ženy ve Sloupu v Čechách
1. - 5.května 2024 (1 den státní svátek)

Tuto pouť zažijeme v ryze ženském kolektivu :-)

Sejdeme se ve středu 1.5. ve 14.00 u Městského divadla v Novém Boru. Pouť zakončíme v neděli 5.5. kolem 12.00 ve Sloupu v Čechách. Na začátek i konec naší cesty dobře navazují spoje z/do civilizace.

Naše trasa může vést přes: Lesní divadlo - zřícenina hradu Milštejn - vrchol Klíč - Hraběcí cesta - Havraní Skály - Radvanec - skalní útvary ve Sloupu v Čechách

Po cestě bude několik možností, kde si můžeme dokoupit potraviny, takže nemusíme nést jídlo na celou dobu. Potkáme i několik studánek, takže každý den doplníme vodu z nich (a případně od místních). Kdyby bylo potřeba, tak s sebou budeme mít i ověřený filtr na vodu.

PODROBNOSTI
Pouť v Jizerských horách
19. - 23.června 2024

Sejdeme se ve středu 19.6. v 16.20 na Bedřichově, u zastávky "Bedřichov, Vládní cesta". Pouť zakončíme v neděli 23.6. kolem 12.30 v Hejnicích. Na začátek i konec naší cesty dobře navazují spoje z/do civilizace.

Naše trasa může vést přes: Bedřichov - Blatný rybník - osada Kristiánov - vrchol Jizera - rašeliniště Jizerky - Pytlácké kameny - vyhlídka Paličník - údolí Hájeného potoka

Potkáme několik studánek, takže každý den doplníme vodu z nich (a případně od místních). Kdyby bylo potřeba, tak s sebou budeme mít i ověřený filtr na vodu. Po cestě bude i možnost koupání :-)

PODROBNOSTI
Pouť v Rychlebských horách
4. - 8.července 2024 (1 den státní svátek) 

Sejdeme se ve čtvrtek 4.7. v 16.00 v Javorníku, u železniční zastávky Javorník ve Slezsku. Pouť zakončíme v pondělí 8.7. kolem 13.00 v Lipová Lázně. Na začátek i konec naší cesty dobře navazují spoje z/do civilizace.

Naše trasa může vést přes: Javorník - Vysoký Kámen - Hluboký důl - Kraví hora - Borůvková hora - Ostrý vrch - Hraničky - Břidličný - Nýznerovské vodopády - Sokolí skály - Lipová Lázně

Potkáme několik studánek, takže každý den doplníme vodu z nich (a případně od místních). Kdyby bylo potřeba, tak s sebou budeme mít i ověřený filtr na vodu. Po cestě bude i možnost koupání :-)

PODROBNOSTI
Pouť v Bílých Karpatech
26. - 30.července 2024

Sejdeme se v pátek 26.7. v 16.45 na vlakové zastávce Javorník nad Veličkou. Pouť zakončíme v úterý 30.7. kolem 12.00 ve Starém Hrozenkově. Na začátek i konec naší cesty dobře navazují spoje z/do civilizace.

Naše trasa může vést přes: Velká nad Veličkou - Hradiskoí - Kubíkův vrch - Velká Javořina (nejvyšší vrchol Bílých Karpat) - obec Květná - Velký a Malý Lopeník - Vyškovec - Starý Hrozenkov - obec Žítková (odtud pochází žítkovské bohyně)

Po cestě bude možnost si dokoupit potraviny, takže nemusíme nést jídlo na celou dobu. Potkáme i několik studánek, takže každý den doplníme vodu z nich (a případně od místních). Kdyby bylo potřeba, tak s sebou budeme mít i ověřený filtr na vodu. Po cestě bude i možnost koupání :-)

Záměrně u trasy píšu "může vést", protože vyrazit na pouť je i jedno velké mystérium. Kam nás to zavede? Kolik kilometrů budeme mít chuť ujít? To vše je na nás. Máme plán a směr - půjdeme pohodovým tempem cca 15 km denně - současně se ale může vše měnit dle aktuálních okolností, počasí, pocitů, a naší intuice. Tohle všechno k pouti patří. Je to krok do neznáma, krok mimo komfortní zónu.

Jaká je Kátina role na pouti? "Budu držet dobrý směr naší skupiny - naslouchat, ptát se a jemně vést, facilitovat sdílecí kruhy, drobné aktivity v průběhu cesty a skupinový proces. Zároveň budu vše organizovat tak, abychom bezpečně dorazili až na konec naší společné cesty. Každý sám jako jednotlivec, i společně jako skupina."

Veškeré vybavení si poneseme na zádech, vezmeme s sebou stany a vařit si budeme z vlastních zásob. Po přihlášení Ti pošlu dokument s podrobnějšími informace a doporučeným vybavením. Nemáš-li zkušenosti s vícedenním pobytem v přírodě, tak Ti ráda pomůžu s vybavením a další přípravou před akcí, i v jejím průběhu.

Jak se přihlásit?

Níže na stránce najdeš formulář. Stačí ho vyplnit a já se Ti na jeho základě ozvu. V telefonátu zodpovím Tvé veškeré dotazy, řeknu Ti další informace a zároveň si vzájemně potvrdíme, zda nám společná cesta dává smysl.

Ještě nemáš jasno a s přihlášením váháš? I tak je možné formulář odeslat a v telefonátu se pobavíme o tom, zda nám společná cesta dává smysl.

Časté dotazy a obavy

Bojím se, že vám nebudu stačit

Toho se lidé obávají často. Tvoji fyzičku spolu předem "zkonzultujeme" a vyhodnotíme, zda je k výpravě adekvátní. Na začátku každého putování dopředu říkám, ať si každý zvolí tempo chůze jaké mu vyhovuje. Není třeba se omezovat ostatními, ani zrychlovat, ani zpomalovat. Na našich výpravách nejdeme výkon, nikam nespěcháme a vždy na sebe po nějakém úseku čekáme. Více než o počet kilometrů nám jde o prožitek z chůze a "pocit na cestě". Jdeme jako skupina a zároveň si každý z nás volí tempo, jaké mu vyhovuje.

Jací lidé jezdí na vaše akce?

Jací tam budou další účastníci? Budeme si všichni navzájem rozumět? Nebude tam někdo, kdo mi nesedne? To je častý dotaz a obava.

S každým přihlášeným si voláme a v telefonátu mimo jiné zkoumáme i to, zda si navzájem sedneme. Občas se stane, že tomu tak není a byť je to nepříjemné, tak už v telefonu daného člověka mezi nás nepřizveme.

Důležitá hodnota pro nás je otevřenost - v každém člověku vidíme unikátní příběh a potkáme-li se na akci otevření vůči sobě navzájem, tak vznikají nádherná a obohacující setkání. A těch už jsou za námi desítky :-)

Můžu přijet i když předem nikoho neznám?

Na většinu našich akcí lidé přijíždí jako jednotlivci a předem se s ostatními neznají. Je tedy normální přijet sám/sama. Občas dorazí i dvojice a nebo se potkávají účastníci, kteří se znají z jiných našich akcí. Jsme na to zvyklí a s dynamikou skupiny pracujeme tak, že byť jsme na začátku akce skupina neznámých lidí, tak se na jejím konci loučíme jako parta přátel :-)

Co když tam budu nejstarší/nejmladší?

Nejmladší účastník naší akce měl cca 19 let a nejstarší něco kolem 55 let. Věk je něco, co opravdu neřešíme a často se na našich akcí potkávají různé generace. Jsou to vždy velmi obohacující setkání.

Co když bude pršet?

To se samozřejmě může stát a taky že se to stává. I déšť a změny počasí k pobytu v přírodě patří a můžou nás velmi rychle vyvést z komfortní zóny. Ještě se nám ale nestalo, že bychom kvůli počasí akci rušili. Ale stalo se nám například to, že jsme si skrze změnu počasí našli střechu nad hlavou, kterou jsme původně neplánovali. A i to k pouti patří. Postaráme se o sebe a cesta se postará o nás.

Jak MOC to bude "seberozvojové"?

Asi hned na první pohled vidíš, že nám nejde "pouze" o cestování. Toužíme vidět všechny barvy, cítit všechny vůně a slyšet všechny příběhy. A v tom to asi je. Na akci se potkáme jako různí lidé, různých profesí a s různými životními příběhy. Obohacení a společný růst vidíme ve vzájemném sdílení, kde nejsou nevyžádané rady, hodnocení, ani "návody na život". Každý den se potkáváme v kruhu, kde má každý možnost mluvit za sebe a pak předat slovo dál. V ničem na sebe netlačíme, vše v laskavosti plyne. Potkáme-li se s něčím těžkým, tak vždy je o tom možnost komunikovat a pokud je to potřeba, tak je i nabídnuta pomocná ruka. Stavíme na autenticitě, pravdivosti, humoru, dobrodružství a vzájemné důvěře. "Seberozvoj/sebepoznání" vidíme ve vytvoření prostředí, ve kterém se můžeš naplno projevit, objevovat, inspirovat a cítit se bezpečně. Za roky naší činnosti víme, že právě tady se rodí velké změny a do života přicházejí věci, události, lidé,... které si asi jen tak nenaplánuješ.

Abychom si to shrnuli...

Zažiješ dobrodružství v české přírodě - budeš v ní spát, večer sedávat u ohně, a taky putovat. Opustíš rutinu svých běžných dnů a nakoukneš za hranici své komfortní zóny. Podpoří Tě v tom i skupina lidí, se kterými vás spojí společná cesta. Nahlédneš hlouběji do sebe, propojíš se s přírodou, zažiješ autentická sdílení a stanovíš si svůj vlastní záměr pro tuto cestu. Jsi připraven/a? Pak už jen stačí udělat první krok a nechat věci, ať se stanou tím nejlepším způsobem!

Máš chuť vyrazit na pouť s námi?

Po vyplnění formuláře se Ti ozvu s podrobnějšími informacemi a zodpovím Tvé případné dotazy
↓↓↓

Odesláním tohoto formuláře souhlasíš se zpracováním osobních údajů dle GDPR.