Silvestr 2022
Cesta do nového roku


28. 12. - 1. 1. 2023
Stará Říše na Vysočině

Tato akce již proběhla. TADY najdeš další, které chystáme.Případně se pro více info ozvi Ondrovi: ondrej@putovani-seberozvoj.cz

Konec roku vybízí k reflexi, odpočinku a přípravě na něco nového. To pro nás bylo i inspirací pro vznik této (dnes již tradiční) silvestrovské Cesty do nového roku. Akci si můžeme představit i jako "přechodový rituál", který nás hladce, jemně a vědomě přepraví z roku 2022 do nového roku 2023. Tato 5denní akce má tři fáze a na každou z nich si dopřejeme dostatek času. Čeká nás reflexe, zastavení a vize. Důležitým bodem celého setkání bude i potní chýše v pomyslném "středu" celé akce.

Těšíme se na setkání,
Ondra, Šárka a Víťa

Co nás čeká?

Reflexe, zastavení a vize

Silvestrovská Cesta do nového roku3 části. V první z nich (1. a 2. den) se pomyslně ohlédneme dozadu a zreflektujeme si proběhlý rok, oceníme úspěchy i pomyslné neúspěchy a zvědomíme si, co je pro nás ještě aktuální a co bychom už rádi propustili. V druhé části (3. den) se zastavíme tady a teď a v potní chýši propustíme vše, co už nám neslouží a "nově se zrodíme". Ve třetí částí našeho setkání (4. a 5. den) budeme koukat vpřed - k našim vizím, snům, přáním a plánům.

Každou část doprovázejí prožitkové aktivity, rituály, prostor pro uvnitřnění i sdílení ve skupině.

Potní chýše

Potní chýše je "sauna" z přírodních materiálů. Kopule je postavená z ohnutých větví a potažená celtovinou a dekami. Uprostřed je vykopaná jáma, kam se vkládají na ohni rozžhavené kameny a jejich poléváním vzniká teplo. Pro inspiraci jsou níže fotky.

Říká se, že vstoupit do potní chýše je jako "vstoupit do lůna Matky země" a vyjít ven znovuzrozený/á. Tento rituál nás vede k vlastní pravdě, síle i zranitelnosti a dává nám možnost propustit vše staré. Na silvestrovské akci zažijeme potní chýši v pátek - v pomyslném středu celého setkání.

Sdílení v kruhu

Příběhy druhých nás můžou inspirovat i podpořit a stejně tak náš vlastní příběh může obohatit ostatní. Na Silvestru nás čekají i sdílení, při kterých má každý z nás možnost mluvit upřímně sám za sebe a naslouchat druhým v bezpečném a uzavřeném kruhu naší skupiny.

Tato akce je i o poznání nových lidí a jejich životních příběhů, načerpání inspirace a vzájemné podpoře.

Podporující aktivity a čas pro sebe

Meditace, relaxace, pohyb, procházky v přírodě a další aktivity, které podpoří přirozené plynutí našeho setkání, ducha celé akce i vnitřní rozpoložení každého z nás. 

Zároveň bude cíleně i přirozeně vznikat prostor, ve kterém se každý z nás může sytit časem pro sebe dle své potřeby.

Ochutnávka fotek

Zastavit se tady a teď, uvědomit si, kde právě teď v životě stojím, ohlédnout se za sebe, propustit nepotřebné a nově nasměrovat svoji vizi. To je Cesta do nového roku.

S kým?

Šárka, Víťa a Ondra

Známe se roky, někteří z nás jsou manželé, někteří kamarádi a taky spolu už podobnou dobu tvoříme akce pro lidi. V této trojici se tradičně propojujeme pro silvestrovskou Cestu do nového roku. Baví nás to spolu v hloubce, lehkosti, vtipu i rodinné atmosféře. 

A když jsme u té rodinné atmosféry, tak Šárce a Ondrovi se letos narodil syn Atrej, který bude také součástí této akce. A aby toho nebylo málo, tak dorazí i naše 2lettá fenka Ayla. Prostě rodinná atmosféra :-)

Více o každém z nás píšeme níže.

Napsali nás

Monča o Silvestru 2021

"Letos jsem si řekla, že projdu do kalendářního roku 2022 vědomě a že se tím procesem nechám provést. Důvěru jsem vložila do rukou Ondry, Šárky a Víti a nemohla jsem udělat lepší rozhodnutí. Nádherných pět dní na příjemném místě jsem si užívala proplouvání skvěle připraveným programem silvestrovské akce - Cesta do nového roku."

Katka o Putování v Bílých Karpatech

"Díky Putování s Ondrou a Víťou jsem našla svůj zdroj energie. Ten Zdroj, na který jsem díky nasazení v práci i v rodinném životě zapomněla. Ondra je moudrá duše, vede respektem a pokorou. Totální nabíječkou bylo koupání v ledové vodě za podpory Víti."

Johny o online Putování

"V březnu 2021 přišla možnost putovat on-line. Neváhali jsme a dostali víc inspirace než jsme si dokázali představit. Šperkovi mají čistý a hluboký záměr. Ten přitahuje krásné lidi a ti vytváří bezpečné prostředí - pro vše, co má být slyšeno, prožito a léčeno."

Praktické informace

Sejdeme se ve středu 28.12. v 15:00 ve Staré Říši (odkaz na mapu) a začneme společnou večeří. Z Brna i Prahy sem jedou pohodové spoje a případně se dá ve FB skupině domluvit na spolujízdu autem. Akci zakončíme v neděli 1.1.2023 společným obědem (cca mezi 14-15. hodinou bude prostor odjíždět)

Zázemí nám poskytne útulná chalupa na jihu Vysočiny. Jsou tu vícelůžkové pokoje, dvě koupelny, kuchyně, obývák, krbová místnost a uzavřený dvůr - takže budeme mít příjemné soukromí. Chalupa je na okraji vesnice Stará Říše (25km od Jihlavy).

O vaření se postará naše hostitelka Míša, která s námi bude na celé akci a bude vařit vegetariánsky. Pokud máš nějaké alergie apod., tak je prosím uveď v přihlášce - přizpůsobíme tomu jídelníček.

Jak může silvestrovské setkání probíhat?

Ráno před snídaní bude možnost naladit se na sebe pohybem/meditací/relaxací. Dopoledne i odpoledne pak budou bloky, které jsou věnovány tématům jednotlivých dnů (reflexe, zastavení, vize) a proložíme je relaxací i pohybem, který nás povede "směrem dovnitř" - každého do svého středu. Dále nás čekají společná sdílení v kruhu, procházky v přírodě a po obědě i večeři odpočinek a čas pro sebe. V pomyslném středu naší akce - v pátek - si zažijeme potní chýši. 

Podporujeme přirozený průběh celé akce a kamarádskou atmosféru :-)

Chceš se k nám přidat?

DATUM: 28. 12. - 1. 1. 2023
LOKALITA: Stará Říše, Vysočina

KAPACITA: 10 účastníků

CENA: 9.800 kč*
*V ceně je ubytování, jídlo a naše práce.

Po vyplnění přihlášky Tě budeme kontaktovat, domluvíme se na podrobnostech a zodpovíme Tvé případné dotazy. Je možnost ji vyplnit i nezávazně a dát si tak čas na rozmyšlenou.

Chceš se na něco doptat?
Kontaktuj mě na ondrej@putovani-seberozvoj.cz nebo 608 525 412.

VÍCE O KAŽDÉM Z NÁS

Vítek Novotný

"Od malička mě baví poslouchat příběhy. V roce 2017 jsem založil projekt Smysluplné rozhovory, jehož vizí je vracet více hloubky do našich konverzací i vztahů. Pořádáme pravidelná setkání v různých městech v Česku a pro ty, kteří chtějí osvěžit povídání se svými blízkými a kamarády jsme vydali konverzační karty, díky kterým můžeme lépe poznat lidi ve svém okolí.

Otázky mě provázejí celým životem. V současné době procházím integrativním psychoterapeutickým výcvikem, v minulosti jsem absolvoval výcviky v koučování a vzdělávání dospělých. Jako lektora mě naplňuje provázet lidi tématy komunikace, otužování a dýchání.

Další důležitou složkou mého života je pohyb a zájem o to, jak funguje lidské tělo. Od malička jsem byl vedený ke sportům. Očarovaly mě především ty bojové. Přes 13 let jsem na národní i mezinárodní úrovni zápasil v karate. Poté jsem přešel na thajský box a brazilské jiu-jitsu. Věnuji se i józe, (zimnímu) plavání a cvičení s kettlebellem. Do hloubky se zajímám o dechová cvičení a meditaci. Pravidelně praktikuji Wim Hof Metodu, techniky z Pranajámy a freedivingu. V roce 2018 jsem se stal oficiálním instruktorem metody Oxygen Advantage."

Šárka Šperková

"Jsem fascinována lidskou přirozeností a hledáním cest k vnitřní celistvosti a svobodě. I proto jsem se vždy vydávala na poutní i další cesty světem, abych nakonec nalezla domov sama v sobě a vydala se tak na cestu objevování vnitřního světa. Formální vzdělání mi poskytlo bakalářské studium Psychologie na FSS, MU. Vždy mě ale fascinovala rozmanitost poznání a přístupů k lidské psychice i tělu. Dodnes experimentuji a poznávám různé přístupy, které se v mé práci propojují.

Aktuálně jsem frekventantkou v psychoterapeutickém výcviku v proces orientované psychologii, dálě čerpám z Biosyntézy, Tenečně-pohybové terapie, ale i z učení domorodých kultur a zkoumání rozšířených stavů vědomí (výcvik StarGate). Věřím v lidskou samoléčebnou schopnost a moudrost ukrytou ve spojení s přírodou. Má práce s lidmi vyvěrá z respektu k individuálním životním příběhům a nalézání dobrých nástrojů pro hledání integrity a zdrojů, které nám mohou dobře sloužit v běžném životě."

Ondřej Šperka

"Významným životním zlomem pro mě bylo a stále je Putování, které tvoříme od roku 2019. Dalo mi odvahu kráčet cestou vlastní seberealizace a propojovat světy. Baví mě hledat rovnováhu mezi dobrodružstvím a vnitřním prožíváním, jít k podstatě a tvořit prostor, ve kterém se cítíme bezpečně a každý z nás se v něm může plně projevit. 

Naplňuje mě upřímné sdílení s ostatními, dávám sílu skupině, věřím, že všechny odpovědi se nalézají v přítomnosti a hluboko v sobě cítím touhu po pravdivosti a přirozenosti. Stojím nohama na zemi a jsem otevřen všem kouzlům, které život přináší."