Akce již proběhla.


Typ akce: pobytovka

Termín: 29. 12. 2021 - 2. 1. 2022

Průvodci: Ondřej Šperka, Vítek Novotný, Šárka Šperková 

Úvodem

Konec roku vybízí k reflexi, odpočinku a přípravě na něco nového. A proto vznikla i tato akce. Můžeme si ji představit jako "přechodový rituál", ve kterém si každý z nás najde to, co právě potřebuje. Na každou fázi (viz níže) si dáme dostatek času - formou různých aktivit se v ní uvolníme, prozkoumáme, co  nám nabízí a odžijeme si ji se vším všudy. Pomyslným středem celé akce bude potní chýše, kterou si v pátek 31. 12. 2021 sami připravíme a zažijeme v ní přechod z roku 2021 do roku 2022.

Záměr akce

Zastavit se tady a teď, uvědomit si, kde právě v životě stojím, ohlédnout se za sebe, očistit se od nepotřebného a nově nasměrovat svou vizi.

CO ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI NAŠICH AKCÍ?

Johny Šamánek

"V březnu 2021 přišla možnost putovat on-line. Neváhali jsme a dostali víc inspirace než jsme si dokázali představit. Šperkovi mají čistý a hluboký záměr. Ten přitahuje krásné lidi a ti vytváří bezpečné prostředí - pro vše, co má být slyšeno, prožito a léčeno."

Katka Cigášová

"Všichni tři průvodci byli velmi autentičtí a nesmírně vnímaví k potřebám skupiny i jejich individuálních členů. Jejich ochota odhalovat své vlastní niterné zážitky ve mně budila pocit důvěry a napomáhala mi k vlastnímu odkrývání."

Katka Štěrbová

"Díky Putování s Ondrou a Víťou jsem našla svůj zdroj energie. Ten Zdroj, na který jsem díky nasazení v práci i v rodinném životě zapomněla. Ondra je moudrá duše, vede respektem a pokorou. Totální nabíječkou bylo koupání v ledové vodě za podpory Víti."

Ochutnávka fotek

Co zažijeme?

Sdílení v kruhu, reflektivní aktivity, prožitkové meditace, rituály, potní chýši, práce s dechem a pohybové aktivity.

Jak to bude probíhat?

1. a 2. den: REFLEXE

Ve středu odpoledne se potkáme na Vysočině. Usadíme se na místě a formou aktivit se budeme jednak seznamovat a zároveň se už i pomalu ladit na téma ohlédnutí a reflexe minulého roku. K tomu nám bude plápolat náš první společný oheň.

Další den se tematicky zaměříme na to, co nám minulý rok přinesl a co si z něj chceme odnést. Oceníme úspěchy i pomyslné neúspěchy a chyby. Zvědomíme si, co je pro nás ještě aktuální a co bychom rádi již opustili. Dovolíme si dát opravdový dík za to, co nám minulý rok přinesl. Opět bude vše probíhat v uvolněné atmosféře a hravou formou.

3. den (Silvestr): PŘEROD

Poslední den roku 2021 - i dnes začneme rozcvičkou a snídaní. Poté se začneme ladit na záměr dnešního dne, tedy očistu od nefunkčního a nepotřebného. Zkrátka se zaměříme na odpoutání se od toho, co chceme ve svém životě opustit. Zároveň si ale uvědomíme i kvality, které si do dalšího roku přenést chceme. V průběhu celého dne si z přírodních materiálů postavíme a přichystáme potní chýš, ve které přechod do nového roku společně oslavíme. Před půlnocí do ní vstoupíme, symbolicky se očistíme a vylezeme již jako "znovuzrozeni" v novém roce.

4. a 5. den: VIZE A NOVÉ NASMĚROVÁNÍ

Nový rok přivítáme odpočinkem, péči o naše těla i mysl. Budeme se věnovat inspiraci pro naši další osobní cestu životem, otevírat se nové vizi pro další rok a rovnou se zaměříme i na konkrétní kroky, které nás nasměrují k jejímu naplnění. V neděli našim snům a vizím dámě konkrétní obrazy a poté se pomalu ale jistě se nasměrujeme k zakončení celé akce a k dobrému vykročení do běžného života.

Jídlo a zázemí:

Střechu nad hlavou nám poskytne co-workingová chalupa  NašeVaše Říše. Je to krásná a útulná chalupa na Jižní straně Vysočiny. Nabídne nám zázemí  vícelůžkových pokojí, dvou koupelen, kuchyně, útulného obýváčku a krbové místnosti. Chalupa má krásnou a prostornou zahradu.

O vaření se postará paní kuchařka. Každý den nám nachystá plnou penzi. Pokud máš nějaké stravovací preference, dej nám vědět.

PS: Na akci bude přítomna rok a půl stará fenka Ayla (rasou československý vlčák). Je zvyklá být na našich akcích, dobře hlídá smečku a zároveň si drží odstup. Nebudeš-li chtít, tak s ní vůbec nepřijdeš do kontaktu. A naopak budeš-li chtít, tak večerní drbání nikdy neodmítne :-) Občas mají lidé z psů respekt a nebo i špatnou zkušenost. Pokud mezi ně patříš, ozvi se nám a vše probereme :-)


Cena: 7.590 Kč

Je v ní zahrnuta naše práce, jídlo (snídaně, oběd, večeře), ubytování a náklady na materiál.


Akcí Tě provedou:

Ondřej Šperka

Email: ondrej.sperka1@gmail.com

Telefon: +420 608 525 412

Expedition Club

Facebook

Už je to pár let, co jsme s kamarádem stáli u silnice a vyráželi na dvouměsíční dobrodružství, během kterého jsme prostopovali celé Rusko až do Mongolska. Tenkrát jsem ještě netušil, že se mi právě otevírá nová životní etapa. Cest v podobném duchu přibývalo, a i díky těmto zkušenostem jsem začal pracovat jako průvodce pro brněnský Expedition Club. Značnou část roku jsem trávil v různých končinách na světě a staral se o lidi. Tato spolupráce pro mě byla velkou inspirací a podpořila i vznik prvního Putování. A to byl další velký krok. Otevřel se mi tím prostor vyrážet s lidmi za dobrodružstvím a sytit se nejen společnými prožitky, ale i upřímným sdílením svých vnitřních procesů v bezpečném prostoru skupiny. Tohle mě naprosto naplňuje a jsem šťastný, že to můžu dělat.

V rámci příprav na akci Ti poradím s vybavením a budu k dispozici k řešení veškerých organizačních záležitostí.

Vítek Novotný

Email: novotny.vitek@gmail.com

Telefon: +420 602 221 029

Smysluplné rozhovory

Facebook

Od malička mě baví poslouchat příběhy. V roce 2017 jsem založil projekt Smysluplné rozhovory, jehož vizí je vracet více hloubky do našich konverzací i vztahů. Pořádáme pravidelná setkání v různých městech v Česku a pro ty, kteří chtějí osvěžit povídání se svými blízkými a kamarády jsme vydali konverzační karty, díky kterým můžeme lépe poznat lidi ve svém okolí.

Otázky mě provázejí celým životem. V současné době procházím integrativním psychoterapeutickým výcvikem, v minulosti jsem absolvoval výcviky v koučování a vzdělávání dospělých. Jako lektora mě naplňuje provázet lidi tématy komunikace, otužování a dýchání.

Další důležitou složkou mého života je pohyb a zájem o to, jak funguje lidské tělo. Od malička jsem byl vedený ke sportům. Očarovaly mě především ty bojové. Přes 13 let jsem na národní i mezinárodní úrovni zápasil v karate. Poté jsem přešel na thajský box a brazilské jiu-jitsu. Věnuji se i józe, (zimnímu) plavání a cvičení s kettlebellem. Do hloubky se zajímám o dechová cvičení a meditaci. Pravidelně praktikuji Wim Hof Metodu, techniky z Pranajámy a freedivingu. V roce 2018 jsem se stal oficiálním instruktorem metody Oxygen Advantage.

Svůj volný čas se snažím trávit co nejvíce v přírodě. Nejraději mám pěší treky, kdy si všechno potřebné nesu na zádech a spím pod hvězdami.

Šárka Šperková

Email: sarka.sperkova@gmail.com

Telefon: +420 728 175 969

Facebook

Jsem fascinována lidskou přirozeností a hledáním cest k vnitřní celistvosti a svobodě. I proto jsem se vždy vydávala na poutní i další cesty světem, abych nakonec nalezla domov sama v sobě a vydala se tak na cestu objevování vnitřního světa. Formální vzdělání mi poskytlo bakalářské studium Psychologie na FSS, MU. Vždy mě ale fascinovala rozmanitost poznání a přístupů k lidské psychice i tělu. Dodnes experimentuji a poznávám různé přístupy, které se v mé práci propojují.

Nejvíce čerpám ze somatického přístupu v psychoterapii Biosyntézy, Tanečně-pohybové terapie, ale i z učení domorodých kultur a zkoumání rozšířených stavů vědomí (výcvik StarGate). Věřím v lidskou samoléčebnou schopnost a moudrost ukrytou ve spojení s přírodou. Má práce s lidmi vyvěrá z respektu k individuálním životním příběhům a nalézání dobrých nástrojů pro hledání integrity a zdrojů v jejich životech.