Od kořenů do všech světových stran
5denní setkání s rodinnými konstelacemi a potní chýší


16. - 20. 11. 2022 (1 den státní svátek)
Stará Říše na Vysočině

Tato akce již proběhla. Tady najdeš další, které chystáme.
Případně se pro více info ozvi Ondrovi: ondrej@putovani-seberozvoj.cz

Jít radostně a pravdivě "do světa" pro nás znamená mít zdravé a vitální kořeny - naši základnu, naše sebe-vědomí. S tím se nám pak může jít lehce kamkoliv nás to táhne, tvoříme zdravé a blízké vztahy a známe své hranice. Touto 5denní akcí chceme podpořit "kořeny - základnu" každého z nás tak, abychom se cítili v souladu se sebou navenek i uvnitř.

Co nás čeká?

Potní chýše

Potní chýše je "sauna" z přírodních materiálů. Kopule je postavená z ohnutých větví a potažená celtovinou a dekami. Uprostřed je vykopaná jáma, kam se vkládají na ohni rozžhavené kameny a jejich poléváním vzniká teplo. Pro inspiraci jsou níže fotky.

Říká se, že vstoupit do potní chýše je jako "vstoupit do lůna Matky země" a vyjít ven znovuzrozený/á. Tento rituál nás vede k vlastní pravdě, síle i zranitelnosti a dává nám možnost propustit vše staré.

Rodinné (systemické) konstelace

Jsou metodou, jak zmapovat a zobrazit nevědomou dynamiku v systému rodinných, pracovních, školních a dalších vztahů. Umožňují vynést na povrch to, co je skryté a co tomu, kdo si konstelaci staví, dělá život náročným. S pomocí konstelace můžeme poměrně rychle zjistit, co se děje v hloubce rodinného či jiného systému a hlavně, jak v něm můžeme uskutečnit žádoucí změnu.

Můžeme si představit, že každý máme na zádech batoh, kde jsou věci (třeba kameny), které nás tíží. Ne všechny kameny v batohu jsou ale naše, část z nich patří našim předkům. Nejčastěji je to tak, že se někdo z předků dostal do situace, se kterou si neuměl poradit, která byla třeba tak velká, bolestivá, zraňující nebo z jeho pohledu nespravedlivá, že ji neuměl přijmout. To je ale pro rodinný systém nepřípustné, vzniká tím nerovnováha. Takže někdo ze systému (nejčastěji to bývají děti) tu záležitost vezme na sebe (kámen strčí do svého baťůžku). Při konstelaci tedy uděláme důkladnou prohlídku batohu, jestli se tam nevyskytuje něco, co mi nepatří. Pak ten kámen vezmeme a vrátíme tam, kam v systému opravdu náleží. Dá se potom kráčet životem s mnohem lehčím baťůžkem na zádech :-)

Podporující aktivity a čas pro sebe

Meditace, relaxace, pohyb, sdílení, procházky v přírodě a další... čekají nás i aktivity, které podpoří přirozené plynutí našeho setkání, ducha celé akce i vnitřní rozpoložení každého z nás. Bude možnost sdílet v bezpečném a uzavřeném kruhu naší skupiny a dopřát si i čas pro sebe a načerpání energie.

Tato akce je i o poznání nových lidí a jejich životních příběhů, čerpání inspirace a vzájemné podpoře.

Ochutnávka fotek

Pravdivě se potkat se svým životním příběhem, být posvátným svědkem příběhům druhých a vyživit a ozdravit své kořeny, aby i naše koruna mohla zářit "od kořenů do všech světových stran".

S kým?

Ondřej Šperka a Kamila Kovaříková

Známe se roky, ale pro naši spolupráci nazrál čas až teď. Přinášíme pohled dvou generací a koukáme na svět, kde je naděje, laskavost, lidskost a otevřené srdce. Spojuje nás tvoření akcí pro lidi, při kterých se každý může pravdivě potkat sám se sebou. Oba k tomu používáme "své nástroje" a ty si přejeme touto akcí propojit. Vydáváme se tedy i na cestu zkoumání našeho spojení a potenciálu, který přináší nám i druhým lidem.

Více o každém z nás píšeme níže.

Napsali nás

Marcela o spolupráci s Kamčou

"Na začátku jsem hledala v rodinných konstelacích alternatívní cestu, jak projít náročnou životní situaci. První setkání s Kamčou bylo úžasné, měla jsem pocit, jako bychom se už znaly léta. Dnes se na konstelace dívám trochu jinak, beru je jako cestu k sebepoznání a duchovnímu rozvoji. Ukazuje mi alternativní pohled na situaci, ukazuje mi to, co nemusí být na první pohled vždycky zřejmé. Je až neuvěřitelné, jaký dopad jednotlivé konstelace mají na realitu. A je také zajímavé rekapitulovat, do jakých rolí je člověk vybírán a proč často stojí v podobných rolích. Každá konstelace, ať už moje nebo někoho jiného, mě obohacuje a posouvá dopředu. Mám radost, že kouzlu konstelací vedených Kamčou podlehla i má dcera.

Kamčin citlivý a vnímavý přístup a velice uklidňující energii jsem ocenila také v době, kdy pomáhala mým dětem řešit fóbii a PTSD pomocí Kineziologie One Brain."


Vojta o spolupráci s Ondrou

"V Ondrově přítomnosti se dějí velké věci. Především oceňuji jeho schopnost vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém může každý objevovat svůj vlastní potenciál a zároveň veškeré vnitřní prožívání sdílet s ostatními. Věřím, že to ve výsledku posunuje celou skupinu."

Praktické informace

Sejdeme se ve středu 16.11. v 18:00 ve Staré Říši (odkaz na mapu) a začneme společnou večeří. Z Brna i Prahy sem jedou pohodové spoje a případně se dá ve FB skupině domluvit na spolujízdu autem. Akci zakončíme v neděli 20.11. společným obědem (cca mezi 14-15. hodinou bude prostor odjíždět)

Zázemí nám poskytne útulná chalupa na jihu Vysočiny. Jsou tu vícelůžkové pokoje, dvě koupelny, kuchyně, obývák, krbová místnost a uzavřený dvůr - takže budeme mít příjemné soukromí. Chalupa je na okraji vesnice Stará Říše (25km od Jihlavy).

O vaření se postará naše hostitelka Míša, která s námi bude na celé akci a bude vařit vegetariánsky. Pokud máš nějaké alergie apod., tak je prosím uveď v přihlášce - přizpůsobíme tomu jídelníček.

Jak může setkání probíhat?

Ráno před snídaní bude možnost naladit se na sebe pohybem/meditací/relaxací. Dopoledne i odpoledne pak budou bloky, ve kterých se budeme věnovat rodinným konstelacím a proložíme je relaxací i pohybem, který nás povede "směrem dovnitř" - každého do svého středu. Dále nás čekají společná sdílení v kruhu, procházky v přírodě a po obědě i večeři odpočinek a čas pro sebe. Rádi bychom konstelace dělali v různých prostředí - uvnitř v chalupě, ale i venku v přírodě dle počasí a naší chuti. V pomyslném středu naší akce - v pátek - si zažijeme potní chýši. 

Podporujeme přirozený průběh celé akce a kamarádskou atmosféru :-)

Chceš se k nám přidat?

DATUM: 16. - 20.11. 2022 (1 den státní svátek)
LOKALITA: Stará Říše, Vysočina

KAPACITA: 11 účastníků

CENA: 9.000 kč*

Pro dvojice nabízíme cenu 8.000 kč*/osoba.

*V ceně je ubytování, jídlo a naše práce.

Po vyplnění přihlášky Tě budeme kontaktovat, domluvíme se na podrobnostech a zodpovíme Tvé případné dotazy. Je možnost ji vyplnit i nezávazně a dát si tak čas na rozmyšlenou.

Chceš se na něco doptat?
Kontaktuj mě na ondrej@putovani-seberozvoj.cz nebo 608 525 412.

VÍCE O KAŽDÉM Z NÁS

Kamila Kovaříková

"Baví mě hledat nové cesty a propojovat světy. Ne ty horní a dolní, jako to mají šamani, ale spíš možná horizontálně :-) Svět tzv. normální, civilizovaný, akční, a svět, který je u zdroje, kde není moc slov, dramat a "dělání". Chodím mezi nimi, potkávám se s obyvateli obou světů a snažím se vnášet pochopení a empatii pro ten opačný svět. Nepatřím ani do jednoho, ani ezovíla, ani moderní žena :-) Možná obojí zároveň?

Nedávno jsem objevila pojmenování "multipotenciál". Konečně škatulka, do které se vejdu :-) Baví mě toho opravdu hodně, takže klientům můžu nabídnout psychologické konzultace, kineziologii One Brain, systemické a rodinné konstelace, také techniky z NLP. Vedu kurzy respektující komunikace s dětmi i dospělými (výcvik Respektovat a být respektován). Začala jsem se vzdělávat v Klasické čínské medicíně (to je ta starší, ještě neosekaná) a cvičím čínské cvičení nei-fa (nejblíž to má asi ke cvičení qi-gong). Vedu skautský vodácký oddíl s respektujícím přístupem k dětem."

Ondřej Šperka

"Významným životním zlomem pro mě bylo a stále je Putování, které tvoříme od roku 2019. Dalo mi odvahu kráčet cestou vlastní seberealizace a propojovat světy. Baví mě hledat rovnováhu mezi dobrodružstvím a vnitřním prožíváním, jít k podstatě a tvořit prostor, ve kterém se cítíme bezpečně a každý z nás se v něm může plně projevit. 

Naplňuje mě upřímné sdílení s ostatními, dávám sílu skupině, věřím, že všechny odpovědi se nalézají v přítomnosti a hluboko v sobě cítím touhu po pravdivosti a přirozenosti. Stojím nohama na zemi a jsem otevřen všem kouzlům, které život přináší. Vidím ve věcech naději a věřím v plnou realizaci každého z nás."