PODZIMNÍ SETKÁNÍ
a potní chýše


4. - 6. 11. 2022
Stará Říše na Vysočině

Tato akce již proběhla. Tady najdeš další, které chystáme.
Případně se pro více info ozvi Ondrovi: ondrej@putovani-seberozvoj.cz

Zastavit, naladit se na sebe i přírodní cyklus a dobře se zazdrojovat spolu s ostatními

Zveme Tě na podzimní víkendové setkání v zázemí útulné chalupy na Vysočině, kde se v pohodové a kamarádské atmosféře naladíme na vlnu podzimu, společné bytí, i čas pro sebe. Toto setkání je i příležitost nahlédnout hlouběji ke své pravdivosti, upřímně se potkat s druhými, zažít rituál potní chýše. odložit "staré" a celkově se v radosti a laskavosti podpořit v tomto období.

Co nás čeká?

Potní chýše

Potní chýše je "sauna" z přírodních materiálů. Kopule je postavená z ohnutých větví a potažená celtovinou a dekami. Uprostřed je vykopaná jáma, kam se vkládají na ohni rozžhavené kameny a jejich poléváním vzniká teplo. Pro inspiraci jsou níže fotky.

Říká se, že vstoupit do potní chýše je jako "vstoupit do lůna Matky země" a vyjít ven znovuzrozený/á. Tento rituál nás vede k vlastní pravdě, síle i zranitelnosti a dává nám možnost propustit vše staré.

Sdílení

Příběhy druhých nás můžou inspirovat i podpořit a stejně tak náš vlastní příběh může obohatit ostatní. Na setkání nás čekají sdílecí kruhy, při kterých má každý z nás možnost mluvit upřímně sám za sebe a naslouchat druhým.

Tato akce je i o poznání nových lidí a jejich životních příběhů, načerpání inspirace a vzájemné podpoře.


Podporující aktivity

Meditace, relaxace, pohyb, prostor pro sebereflexi a další aktivity, které podpoří přirozené plynutí našeho setkání, ducha celé akce i vnitřní rozpoložení každého z nás.

Čas pro sebe

Naladit se na sebe, usadit se ve svém těle, nechat sednou myšlenky a plány, ... Přirozeně i cíleně bude vznikat prostor, kde má každý z nás možnost sytit se časem pro sebe dle své potřeby.


Ochutnávka fotek

Zastavit se tady a teď, sdílet s ostatními, být v tom společně, naladit se na sebe a dobře se zazdrojovat. I to nás čeká na podzimním setkání.

S kým?

Ondřej Šperka

Významným životním zlomem pro mě bylo a stále je Putování, které tvoříme od roku 2019. Dalo mi odvahu kráčet cestou vlastní seberealizace a propojovat světy. Baví mě hledat rovnováhu mezi dobrodružstvím a vnitřním prožíváním, jít k podstatě a tvořit prostor, ve kterém se cítíme bezpečně a každý z nás se v něm může plně projevit. 

Naplňuje mě upřímné sdílení s ostatními, dávám sílu skupině, věřím, že všechny odpovědi se nalézají v přítomnosti a hluboko v sobě cítím touhu po pravdivosti a přirozenosti. Stojím nohama na zemi a jsem otevřen všem kouzlům, které život přináší. Vidím ve věcech naději a věřím v plnou realizaci každého z nás.

Tuto akci připravuji se svojí ženou Šárkou, ale jelikož máme párměsíčního syna, tak se do jejího čela stavím sám a uvidíme jak se bude moci Šárka zapojit a nebo bude "fulltime máma" :-) Na akci budeme všichni i s naší dvouletou fenkou Aylou.

Napsali o mě/nás

Vojta Přikryl

"V Ondrově přítomnosti se dějí velké věci. Především oceňuji jeho schopnost vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém může každý objevovat svůj vlastní potenciál a zároveň veškeré vnitřní prožívání sdílet s ostatními. Věřím, že to ve výsledku posunuje celou skupinu."

Katka Štěrbová

"Díky Putování jsem našla svůj zdroj energie. Ten Zdroj, na který jsem skrze nasazení v práci i v rodinném životě, zapomněla. Ondra je moudrá duše, vede respektem a pokorou."

Míša Dobešová

"Šperkovi mě provázeli netradičním a originálním Putováním za tichem. Stalo se mi velkou inspirací v každodenním životě - práce s denními záměry, pozorností, všímavostí a společným sdílením. Prostor, který Šperkovi vytváří je prostorem léčivým, ve kterém každý může růst svým vlastním směrem a tempem. Je to čistá esence bytí tady a teď."

Praktické informace

Sejdeme se v pátek 4.11. v 18:00 ve Staré Říši (odkaz na mapu) a začneme společnou večeří. Z Brna i Prahy sem jedou pohodové spoje a případně se dá ve FB skupině domluvit na spolujízdu autem. Setkání zakončíme v neděli 6.11. společným obědem (cca mezi 14-15. hodinou bude prostor odjíždět)

Zázemí nám poskytne útulná chalupa na jihu Vysočiny. Jsou tu vícelůžkové pokoje, dvě koupelny, kuchyně, obývák, krbová místnost a uzavřený dvůr - takže budeme mít příjemné soukromí. Chalupa je na okraji vesnice Stará Říše (25km od Jihlavy).

O vaření se postará naše hostitelka Míša, která s námi bude na celé akci a bude vařit vegetariánsky. Pokud máš nějaké alergie apod., tak je prosím uveď v přihlášce - přizpůsobíme tomu jídelníček.

Chceš se k nám přidat?

DATUM: 4. - 6.11. 2022
LOKALITA: Stará Říše, Vysočina
CENA: 2.900 - 4.200 kč*
*Nabízíme toto cenové rozmezí, kde každý může dát dle svých možností a pocitu. V ceně je i ubytování a jídlo.

Po vyplnění přihlášky Tě budu kontaktovat, domluvíme se na podrobnostech a zodpovím Tvé případné dotazy. Je možnost ji vyplnit i nezávazně a dát si tak čas na rozmyšlenou.

Chceš se na něco doptat?
Kontaktuj mě na ondrej@putovani-seberozvoj.cz nebo 608 525 412.