PUTOVÁNÍ za tichem


Průvodci: Ondřej Šperka, Šárka Šperková 

Lokalita: Novohradské hory

Termín: 11. - 16.5.2021

Účastníků: 9

Úvodem:

Na konci května vyrazíme na 6denní putování do Novohradkých hor - batoh na zádech, objevování nových míst, večery u ohně a setkání s lidmi, které spojuje společný záměr - být v přírodě a propojit se s tichem. 

Už nějakou dobu jsme s tímto tématem v kontaktu a objevujeme jeho sílu. Proto nás to zavedlo k tomu, abychom toto putování zasvětili právě tichu. Vnímáme ho jako bod, kde můžeme opravdově naslouchat sami sobě, jen tak být a nechat na sebe působit sílu přírody. 

Neznamená to, že snad nebudeme celou akci mluvit, ale právě naopak. K dispozici bude široká paleta možností a věříme, že každý bude obohcen tím, co právě potřebuje. 

Jaký je záměr této akce?

Občerstvit se tichem a vychuntat si jeho sílu. Vyšlapat si cestičky k vnitřnímu klidu, abychom se s ním mohli spojovat v ruchu každodenního života. Učit se pracovat s pozorností, uklidnit myšlení a otevřít se novým vhledům. Sdílet ve skupině, navzájem se inspirovat, společně kráčet krajinou a integrovat, co nám cesta přináší. 

Ochutnávka fotek z minulých akcí:

Co je pro Tebe nachystáno?

Vedené meditace, práce s dechem a pozorností, imaginace, pohybová cvičení, sdílecí kruhy, čtení příběhů, chůze krajinou.

Jelikož vyrážíme se společným záměrem, červenou nití celého putování je práce s "procesovou pozorností" - budeme pozorní vůči signálům našeho těla, okolí i cesty, neboť nám mohou přinášet hodnotné informace, se kterými můžeme v rámci našeho zámeru dále pracovat.

Praktičtější informace:

Veškeré vybavení si poneseme na zádech, budeme spát ve stanech a vařit si z vlastních zásob. Nemáš-li zkušenosti s vícedenním pobytem v přírodě, tak neměj obavy - akce je nastavena tak, že může být Tvou první zkušeností s pohybem "na těžko". Pomůžeme Ti s přípravami před akcí i v jejím průběhu.

Denně ujdeme přibližně 15-20 km a v průběhu bude několik zastávek k odpočinku a námi vedenému programu, v rámci kterého vám budeme nabízet různé možnosti zkoumání ticha.

V úterý odpoledne se sejdeme ve městě Hojná voda. Na stejném místě budeme v neděli kolem poledne končit. Z Brna pojedeme devítimístnou dodávkou, takže Tě můžeme kdekoliv přibrat :-)

Pojede s námi Ayla - 11měsíční fenka československého vlčáka (zatím mírumilovná a neškodná).

V čem Tě tato akce může obohatit

  • Propojíš se s klidem uvnitř sebe. Prozkoumáš, jak o něj pečovat a jak z něj můžeš čerpat v každodenním životě.
  • Budeš v prostředí, kde můžeš naslouchat sám/sama sobě a zase se o trochu víc poznáš.
  • Vyzkoušíš různé cesty, které vedou k prožitku přítomnosti.
  • Prozkoumáš pozici "vnitřního pozorovatele".
  • Propojíš se s podobně naladěnými lidmi a objevíš krásná nová místa.

Reference od minulých účastníků

Markéta Horáková

"Tento výlet dal mému životu čerstvý směr. Průvodci jsou příjemní, upřímní, autentičtí, nikoho nehodnotí. Jen naslouchají a tak přirozeně vám pomohou otevřít témata ve Vás samých, ale ani víc ani míň, než vy sami sobě dovolíte."

Martin Masák

"Poznal jsem, jak je obohacující putovat sám za sebe a zároveň pospolu do jednoho cíle. Přirozenost přírody a přátelská atmosféra mi pomohli otevřít skryté síly a cit. Bylo to hodně o spolupráci, komunikaci, odvaze, vnímavosti k sobě a ostatním."


Cena: 5.790 Kč

Je v ní zahrnuta naše práce (know-how, sebevzdělávání, organizace) a materiály.
Nebude-li možné skrz vládní opatření akci uspořádat, tak Ti celou částku vrátíme :-)


Podobné akce, které chystáme:

Putováním Tě provedou:

Ondřej Šperka

Email: ondrej.sperka1@gmail.com

Telefon: +420 608 525 412

Expedition Club

Facebook

Už je to pár let, co jsme s kamarádem stáli u silnice a vyráželi na dvouměsíční dobrodružství, během kterého jsme prostopovali celé Rusko až do Mongolska. Tenkrát jsem ještě netušil, že se mi právě otevírá nová životní etapa. Cest v podobném duchu přibývalo, a i díky těmto zkušenostem jsem začal pracovat jako průvodce pro brněnský Expedition Club. Značnou část roku jsem trávil v různých končinách na světě a staral se o lidi. Tato spolupráce pro mě byla velkou inspirací a podpořila i vznik prvního Putování. A to byl další velký krok. Otevřel se mi tím prostor vyrážet s lidmi za dobrodružstvím a sytit se nejen společnými prožitky, ale i upřímným sdílením svých vnitřních procesů v bezpečném prostoru skupiny. Tohle mě naprosto naplňuje a jsem šťastný, že to můžu dělat.

V rámci příprav na akci Ti poradím s vybavením a budu k dispozici k řešení veškerých organizačních záležitostí.

Šárka Šperková

Email: sarka.sperkova@gmail.com

Telefon: +420 728 175 969

Facebook

Jsem fascinována lidskou přirozeností a hledáním cest k vnitřní celistvosti a svobodě. I proto jsem se vždy vydávala na poutní i další cesty světem, abych nakonec nalezla domov sama v sobě a vydala se tak na cestu objevování vnitřního světa. Formální vzdělání mi poskytlo bakalářské studium Psychologie na FSS, MU. Vždy mě ale fascinovala rozmanitost poznání a přístupů k lidské psychice i tělu. Dodnes experimentuji a poznávám různé přístupy, které se v mé práci propojují.

Nejvíce čerpám ze somatického přístupu v psychoterapii Biosyntézy, Tanečně-pohybové terapie, ale i z učení domorodých kultur a zkoumání rozšířených stavů vědomí (výcvik StarGate). Věřím v lidskou samoléčebnou schopnost a moudrost ukrytou ve spojení s přírodou. Má práce s lidmi vyvěrá z respektu k individuálním životním příběhům a nalézání dobrých nástrojů pro hledání integrity a zdrojů v jejich životech.

Ayla

Jsem 11měsíční psí slečna narozena jako Československý vlčák. Moje pra pra pra... prababička byla opravdová vlčice, na tu já si ale už nepamatuju, ovšem lecos z jejího vzhledu jsem prý podědila. Na rozdíl od prababičky já se nejčastěji pohybuji v brněnských Lužánkách. Pánečci mi ale slibují, že se co nevidět odstěhujem blízko k lesu. Na to se moc těším, tam jsem se svou smečkou totiž nejšťastnější. Mám ráda všechny lidský i psí kámoše, ale taky si ráda zalezu do rohu a mám svůj klid, takže je fajn se navzájem respektovat. 

Fascinuje mě kousání, trhání a prohánění menších tvorů než jsem já. Obzvlášť ptáci se těší mé velké oblibě. Ovšem mým hlavním úkolem je hlídat smečku, takže při našich vejletech budu pobíhat sem a tam a všechny nás držet pohromadě.