Ahoj a vítej na stránce, která slouží k poskládání skupiny pro Putování v každodenním životě. Toto dobrodružství budeme prožívat společně, ale fyzicky se nepotkáme.

O co jde?

Slovo putování ve mě evokuje vydání se na cestu, odplutí od břehu, opuštění stereotypu a otevření se kouzlu cesty, kde jako poutník budu pozorný vůči tomu, co se mi děje. Každodenní život vnímám jako "obyčejný den", kde mám své rutiny, povinnosti, radosti a čas sám pro sebe. 

Můj záměr je tyto dvě sféry propojit a prožít týdenní dobrodružství, ve kterém budeme všichni spolu, ale každý půjdeme svou cestou. Budeme se podporovat, sdílet a zkoumat, co nám tento prostor nabízí.


Jak to bude probíhat prakticky?

Začneme v neděli 7.3. a skočíme v pátek 12.3. Na každý den budeme mít úkol (spíš bych to bral jako nabídku/záměr) být ve svém dni vůči něčemu pozorní a zkoumat, co to v nás vyvolává. Večer se pak potkáme v online prostoru, kde budeme sdílet a nechávat se vést společným procesem. Přes den nám postačí cca 30 minut naší pozornosti, večerní online potkání odhaduji na 1,5 hodiny. Kapacitu nijak neomezuji a zůstávám v důvěře, že se nás poskládá ten správný počet.


Co můžeš čekat ode mě?

Jsem ten, kdo setkání svolává, ale zároveň jeden ze skupiny. Budu tedy některé věcí iniciovat, dávat nabídky a starat se o přirozený průběh. Zároveň vstupuji jako každý jiný, chci zažít společné dobrodružství a zkoumat zprávy, které mi nese. Nic ode mě nebude naservírované, vše si tvoříme všichni společně.

Proč to dělám?

Společné sdílení, prožívání a zkoumání ve skupině mě plně vyživuje. Na akcích s lidmi tuto výživu dostávám v hojné míře. Ovšem od posledního setkání už pár měsíců uběhlo a mně to chybí. Zároveň chci prozkoumat online formát, užít si společné dobrodružství a být součástí skupiny.

Pro koho to je a pro koho ne?

Teď jak to čteš, pozoruješ uvnitř sebe pocity, které připomínají nadšení a hltáš každé slovo? Pak je to právě pro Tebe. Nedělá to s tebou nic a nebo si naopak říkáš "What The Fuck?", pak to pro Tebe není.


Akce je zdarma.

Dávám ji jako dar a věřím, že přinese nevyčíslitelné.


Přihlásit se můžeš tady:

Odesláním tohoto formuláře souhlasíš se zpracováním osobních údajů dle GDPR.


Ondřej Šperka

Email: ondrej.sperka1@gmail.com

Telefon: +420 608 525 412

Za Hranici Komfortu

Přednášky pro školy

Facebook

Už je to pár let, co jsme s kamarádem stáli u silnice a vyráželi na dvouměsíční dobrodružství, během kterého jsme prostopovali celé Rusko až do Mongolska. Tenkrát jsem ještě netušil, že se mi právě otevírá nová životní etapa. Cest v podobném duchu přibývalo, a i díky těmto zkušenostem jsem začal pracovat jako průvodce pro brněnský Expedition Club. Značnou část roku jsem trávil v různých končinách na světě a staral se o lidi. Tato spolupráce pro mě byla velkou inspirací a podpořila i vznik prvního Putování. A to byl další velký krok. Otevřel se mi tím prostor vyrážet s lidmi za dobrodružstvím a sytit se nejen společnými prožitky, ale i upřímným sdílením svých vnitřních procesů v bezpečném prostoru skupiny. Tohle mě naprosto naplňuje a jsem šťastný, že to můžu dělat.