PUTOVÁNÍ s PlayFightem

Termín: 28.7. - 2.8. 2020

Lokalita: Bílé Karpaty

Účastníků: 10 (min. 5)

Cena: 6790 kč

Průvodci: Ondřej Šperka a Tomáš Wortner

Úvodem

Šest dní budeme putovat po nádherných kopcích Bílých Karpat s batohem na zádech. Vyrazíme ze Strážnice a postupně dojdeme až do Starého Hrozenkova a na Žítkovou. Tam na nás na samotě v kopcích bude čekat dům, který poslední noc obydlíme. 

A co nás na tomto Putování ještě čeká? PlayFight. Pro ty, kdo ho ještě neznáte, tak PlayFight je kombinace zápasu a hry, díky kterému se učíme spojit se svou silou a hravostí, nastavovat své hranice, napojit se na partnera, a nebo to jak být silní ale neurputní. Každý si do "zápasu" chodíme pro to své. Cílem není partnera pokořit - nehledáme ponížení ani povýšení. Cílem je prožitek intenzivního a bezpečného setkání, následná reflexe a získání nových vhledů a poznatků. 

Propojení putování v přírodě a vědomého zápasu v bezpečném prostředí se může stát velmi silnou zkušeností do našeho života. Budeme mít možnost se o sobě dozvědět nové věci a třeba se i vypořádat s těmi, co nás už nějakou dobu tíží. 

Nemáš-li zkušenosti s vícedenním pobytem v přírodě, tak neměj obavy - akce je nastavena tak, že může být Tvou první zkušeností s pohybem "na těžko". Průvodci Ti pomůžou s přípravami před akcí i v jejím průběhu. A máš-li přechody v malíku, o to líp, bude se ti lépe soustředit na práci se sebou samým. 

Pokud Tě zajímají názory minulých účastníků Putování, najdeš je v Referencích.

Ochutnávka fotek

Cíl naší cesty

Putování je cesta ve smyslu fyzickém, mentálním i duševním. V průběhu výpravy si vyzkoušíš a zjistíš:

- Jaké to je denně putovat 10 - 20 kilometrů se všemi zásobami a vybavením.
- Spolehnout se na své vlastní síly a zároveň se i opřít o skupinu. 
- Pobýt několik dní v přírodě "mimo civilizaci".

Ale také:

- Díky zápasu se poznáš v nových situacích.
Budeš se učit nastavovat své hranice.
Propojíš se se svou silou a hravostí.
- Dovolíš si prohrát i vyhrát.

Jak to bude probíhat?

1. den (úterý):

Odpoledne se sejdeme ve Strážnici. Společně vyrazíme k Šumárníku - zaniklé středověké vesnici. Tam se pro dnešní noc utáboříme. U ohně proběhne úvod do našemu Putování, povíme si o PlayFightu, abychom ho hned zítra mohli zařadit do programu :-)

2. den (středa):

Ráno nás čeká rozcvička, která nás příjemně nakopne a připraví na dnešní den. Po hřebenu československé hranice se přesuneme ke Třem Kamenům. není na co čekat, pustíme se do prvního PlayFightu. Večer se utáboříme ve stanech pod Novou horou. Uvaříme si večeři a bude čas ohlédnout se za naší (možná) první zkušenost s hravým zápasem.

3. den (čtvrtek):

Po rozcvičce a snídani vyrazíme vstříc Velké Javořině - nejvyššímu bodu Bílých Karpat. Na vrcholu tohoto kopce jsou krásná místa s výhledem na Beskydy a Malou Fatru. Využijeme je k dnešnímu PlayFightu. 

Po obědě sestoupíme do vesnice Květná. Tady máme možnost zajít do obchodu a dokoupit potraviny. Pak už jen vyjdeme na kopec nad Květnou a tam se dnes utáboříme. Dřeva na ohýnek bude dostatek a navíc je místo natolik strategické, že je z něj krásný výhled na východ i západ slunce!

4. den (pátek):

Dopoledne se zastavíme u pramene Kyselky, zdejší léčivé minerální vody. Dnes si dáme PlayFight na louce u řeky Hrubár. Hned potom vyrazíme na dnešní vrchol - Velký Lopeník. Krásné zalesněné místo. Z rozhledny na něm je výhled na celé Karpaty a budeme-li mít štěstí, tak zahlédneme i Malou Fatru. Spát budeme u jezírka hned vedle Starého Hrozenkova.

5. den (sobota):

Sobota bude spíše odpočinková. Po rozcvičce nahodíme batohy a vyjdeme si na kopec do obce Žítková. Nakoupíme ovčí sýry, domácí máslo a jiné dobroty a přesuneme se kousek dál do starší části obce. Na samotě v kopcích tu na nás čeká baráček, který nám poskytne útočiště pro dnešní noc. Vlastně nejen nám, ještě je tu zhruba dvacet ovcí. V průběhu dne nebude chybět PlayFight a protože máme před sebou poslední večer, tak se i společně ohlédneme za celým Putováním.

6. den (neděle):

Dopoledne si ještě užijeme pohodové atmosféry domu a místa, kde jsme nocovali a kolem poledne vyrazíme do Starého Hrozenkova, kde nastoupíme na autobus domů :-)

Putováním Tě provedou:

Ondřej Šperka

Email: ondrej.sperka1@gmail.com

Telefon: +420 608 525 412

Za Hranici Komfortu

Expedition Club

Facebook

Díky spolupráci s Expedition Clubem trávím značnou část roku na cestách, kde zastávám naše heslo - vydávat se do míst, která nejsou pro každého. Mimo průvodcování moderuji podcast ExpeTalk. Před pár lety jsem založil projekt "Za Hranici Komfortu", pod kterým jsme uskutečnili několik cestovatelských výzev, mezi které patří dvouměsíční cesta stopem z Česka do Mongolska nebo taky výprava do města duchů Pyramiden na Špicberkách. A když zrovna nejsem na cestách, tak mě můžete potkat na školách, kde realizuji rozvojové přednášky pro děti.

Vyrážet s lidmi do přírody mi dává velký smysl a jsem moc vděčný, že díky akci Putování nezůstáváme jen na povrchu, ale jdeme do hloubky a tím i společně rosteme. Během naší výpravy budu zastávat roli průvodce, outdoorového poradce a organizátora.

Tomáš Wortner

Email: wortner.t@gmail.com

Telefon: +420 731 501 809

Osobní web

PlayFight

Facebook
Moje hlavní domény jsou osobní rozvoj, divadlo a vědomý pohyb (jóga, AcroYoga, kontaktní improvizace, bojová umění). Vedu mužské kruhy a skupiny. Založil jsem PlayFight, u nás snad nejvýznamnější pohybově sebe-rozvojová platforma, kde se lidé učí vědomě pracovat s tělem a emocemi v bezpečném společenství.

Jako lektor a facilitátor jsem vedl v ČR i zahraničí desítky pohybových, divadelních a sebe-rozvojových workshopů pro profesionály i veřejnost. Jako své poslání vnímám podporu lidí v nacházení a plnění si opravdových vizí a snů. Kladu důraz na uvědomění těla a mysli, zdraví, autentická lidská společenství a radost.

Jako umělec jdu po nekončící tvůrčí cestě. Zajímá mě odvážné a upřímné umělecké vyjádření. Baví mě spolupráce, soustředění a radost v tvorbě.