PUTOVÁNÍ: Chlad, dech a Smysluplné rozhovory

Na několik dní a nocí se vzdálíme civilizaci a vyrazíme do Bílých Karpat. Přejdeme je téměř celé, od Strážnice až do obce Žítková, kde se poslední noc ubytujeme na místní samotě. Budeme putovat krajinou, dopřejeme si čas se v životě zastavit, učit se relaxační a aktivační dechové techniky, pracovat s chladem, sdílet s ostatními a nebo si jen tak užívat být venku a mít čas pro sebe.

Termín: 3. - 8.5.2022
Lokalita: Bílé Karpaty
Průvodci: Ondřej Šperka a Vítek Novotný
Účastníků:

Co Tě čeká?

Dýchání

Naučíš se dechové techniky, díky kterým ve svém běžném dni dokážeš velmi rychle přeměnit svoji náladu a to, jak se aktuálně cítíš. Budou to jak aktivační (nabuzující), tak i relaxační (zklidňující) techniky ze systému Oxygen Advantage a Wim Hof dechová technika.

Práce s chladem

Naučíš se chytře pracovat s chladem - pozitivně tím ovlivnit svoji nervovou soustavu a hormony - díky tomu můžeš například lépe zvládat stres ve svém běžném životě. Kromě praxe si večer u ohně řekneme i něco k teorii.

Smysluplné rozhovory

Smysluplné rozhovory jsou Víťův projekt propojující lidi, kteří se rádi baví a přemýšlí o hlubších tématech. Jeho vizí je povzbudit a podpořit nás ve smysluplnějších konverzacích a rozvýjení hlubších vztahů. Rozhovorům budou patřit naše večery u ohně.

Putování krajinou

Vše se bude odehrávat v našem přirozeném prostředí - v přírodě. Budeme v ní putovat, spát, sedávat u ohně, sdílet s ostatními, ... všemu tomu bude příroda přihlížet :-) Akce je vhodná i pro začátečníky "s batohem", půjdeme v pohodovém tempu.

Všechna techniky které se na Putování naučíš můžeš lehce přenést do svého běžného života. Netlačíme na sebe, vše je dobrovolné, necháváme věci přirozeně plynout a podporujeme kamarádskou atmosféru :-)

Ochutnávka fotek


Veškeré vybavení si poneseme na zádech, budeme spát ve stanech a vařit si z vlastních zásob. Nemáš-li zkušenosti s vícedenním pobytem v přírodě, tak neměj obavy - akce je nastavena tak, že může být Tvou první zkušeností s pohybem "na těžko". Pomůžeme Ti s přípravami před akcí i v jejím průběhu. 

Napsali o putování

Irča Kajerová

"Od prvního momentu panovala naprosto laskavá a uvolněná atmosféra. Kluci, Ondra s Víťou, nás provedli krásnou českou krajinou. Díky Vítkovým Smysluplným rozhovorům večer u ohně se skupina opravdu rychle spojila a všichni jsme měli pocit, že se známe roky. Moc se mi líbilo pojetí ranní rozcvičky, otužování a Wim Hof metoda. Pěkně postupně a jednoduše." 

Filip Řezníček

"Díky tomu, že putování přineslo pohodovou atmosféru a bezpečný prostor pro sdílení, bylo příjemné s ostatními lidmi hovořit o věcech, které se při běžných setkáních nedostanou na povrch. Celkově akci vnímám jako velmi autentické setkání v malebné přírodě." 

S kým?

Ondřej Šperka a Vítek Novotný

Kromě přátelství nás spojuje i 3lettá spolupráce. První společné putování jsme vedli v roce 2019, od té doby jsme spolu ušli stovky kilometrů a pořád nás to baví.

Na našich akcích podporujeme hloubku sdílení, ale i lehkost, hravost a především kamarádskou atmosféru. Každý rozvíjíme svůj vlastní projekt (Víťa Smysluplné rozhovory, Ondra Putování) a zároveň je propojujeme navzájem.

Více o příběhu každého z nás najdeš níže.

Co Ti putování může přinést?

Několik dní strávíš v přírodě, kde si odpočineš od ruchu civilizace

Načerpáš se novou svěží energií a dobře se zazdrojuješ

Naučíš se praktické metody, díky kterým dokážeš ovlivnit svoji náladu a emoce

Osvojíš si nástroje, díky kterým dokážeš dobře pracovat se stresem i v ruchu každodenního života

Vyzkoušíš si jaké to je denně putovat se všemi zásobami a vybavením

Budeš se inspirovat příběhy druhých a můžeš sdílet svůj vlastní příběh

Prohloubíš kontakt s přírodou, s přirozeností a jednoduchostí

Chceš se k nám přidat?

DATUM: 3. - 8. 5. 2022
LOKALITA: Bílé Karpaty
KAPACITA: 8 účastníků
CENA: 6.790 kč

Po vyplnění přihlášky Tě budeme kontaktovat, domluvíme se na podrobnostech a zodpovíme Tvé případné dotazy. Je možnost ji vyplnit i nezávazně a dát si tak čas na rozmyšlenou.

Jak to bude probíhat?

1. den (úterý):

V 17:00 se sejdeme ve Strážnici. Společně vyrazíme k Šumárníku - zaniklé středověké vesnici. U ohně si řekneme více k celému putování a rovnou si dáme i první cvičení - zklidnění nervové soustavy pomocí "dechu 428".

2. den (středa):

Ráno nás čeká "neuro rozcvička", která nás příjemně nakopne a dodá odhodlání k dopolednímu úvodu do otužování v přírodním koupališti Lučina. Poté se po hřebenu československé hranice přesuneme ke Třem Kamenům, kde si vyzkoušíme cvičení na posílení naší koncentrace. 

Utáboříme se ve stanech pod Novou horou a u ohně si povíme něco o stress managementu a pustíme se do večerního dechového cvičení, jehož záměr je naučit se zklidnit. A budeme-li chtít, můžeme vytáhnout Smysluplné rozhovory :-)

3. den (čtvrtek):

Po rozcvičce a snídani vyrazíme vstříc Velké Javořině - nejvyššímu bodu Bílých Karpat. Ještě před obědem Tě zasvětíme do Wim Hof dýchání, jednoho ze stěžejních bodů naší výpravy.

Utáboříme se na louce nad Květnou. Dnes se naučíme zahřívající dech "Power Breathing" a budeme-li chtít, tak i meditaci na rozvádění tepla - Tummo. Dřeva na ohýnek bude dostatek a navíc je místo natolik strategické, že je z něj krásný výhled na východ i západ slunce :-)

4. den (pátek):

Dopoledne se zastavíme u pramene Kyselky, zdejší léčivé minerální vody. Čeká nás vrchol Velký Lopeník. Z rozhledny na něm je krásný výhled na celé Karpaty a budeme-li mít štěstí, tak zahlédneme i Malou Fatru. Před obědem náš čeká naučit se další fázi Wim Hof dýchání. Tato metoda je velmi "aktivační" a získáme díky ní prostředek k téměř okamžitému nakopnutí.

Spát budeme u krásného jezírka hned vedle Starého Hrozenkova.

5. den (sobota):

Sobota bude spíše odpočinková. Po rozcvičce nahodíme batohy a vyjdeme si na kopec do obce Žítková. Poutavým vyprávěním místního průvodce se necháme provést muzeem poslední Žítkovské bohyně. Nakoupíme ovčí sýry, domácí máslo a jiné dobroty a přesuneme se kousek dál do starší části obce. Na samotě v kopcích tu na nás čeká baráček, který nám poskytne útočiště pro dnešní noc. Vlastně nejen nám, ještě je tu zhruba dvacet ovcí. V průběhu nebude chybět porce dechového cvičení a večer nás čekají vigilie, během kterých se ohlédneme za uplynulým týdnem.

6. den (neděle):

Dopoledne si ještě užijeme pohodové atmosféry domu a místa, kde jsme nocovali a kolem poledne vyrazíme do Starého Hrozenkova, kde nastoupíme na autobus domů :-)

Chceš se na něco doptat? Kontaktuj Ondru: ondrej@putovani-seberozoj.cz nebo 608 525 412

VÍCE O NÁS

Ondřej Šperka

Email: ondrej.sperka1@gmail.com

Telefon: +420 608 525 412

Facebook

Už je to pár let, co jsme s kamarádem stáli u silnice a vyráželi na dvouměsíční dobrodružství, během kterého jsme prostopovali celé Rusko až do Mongolska. Tenkrát jsem ještě netušil, že se mi právě otevírá nová životní etapa. Cest v podobném duchu přibývalo, a i díky těmto zkušenostem jsem začal pracovat jako průvodce pro brněnský Expedition Club. Značnou část roku jsem trávil v různých končinách na světě a staral se o lidi. Tato spolupráce pro mě byla velkou inspirací a v roce 2019 podpořila i vznik prvního Putování (náš příběh). A to byl další velký krok. Otevřel se mi tím prostor vyrážet s lidmi za dobrodružstvím a sytit se nejen společnými prožitky, ale i upřímným sdílením svých vnitřních procesů v bezpečném prostoru skupiny. A to mě naprosto naplňuje a jsem šťastný, že to můžu dělat.

Vítek Novotný

Email: novotny.vitek@gmail.com

Telefon: +420 602 221 029

Smysluplné rozhovory

Facebook


Od malička mě baví poslouchat příběhy. V roce 2017 jsem založil projekt Smysluplné rozhovory, jehož vizí je vracet více hloubky do našich konverzací i vztahů. Pořádáme pravidelná setkání v různých městech v Česku a pro ty, kteří chtějí osvěžit povídání se svými blízkými a kamarády jsme vydali konverzační karty, díky kterým můžeme lépe poznat lidi ve svém okolí.

Otázky mě provázejí celým životem. V současné době procházím integrativním psychoterapeutickým výcvikem, v minulosti jsem absolvoval výcviky v koučování a vzdělávání dospělých. Jako lektora mě naplňuje provázet lidi tématy komunikace, otužování a dýchání.

Další důležitou složkou mého života je pohyb a zájem o to, jak funguje lidské tělo. Od malička jsem byl vedený ke sportům. Očarovaly mě především ty bojové. Přes 13 let jsem na národní i mezinárodní úrovni zápasil v karate. Poté jsem přešel na thajský box a brazilské jiu-jitsu. Věnuji se i józe, (zimnímu) plavání a cvičení s kettlebellem. Do hloubky se zajímám o dechová cvičení a meditaci. Pravidelně praktikuji Wim Hof Metodu, techniky z Pranajámy a freedivingu. V roce 2018 jsem se stal oficiálním instruktorem metody Oxygen Advantage.

Svůj volný čas se snažím trávit co nejvíce v přírodě. Nejraději mám pěší treky, kdy si všechno potřebné nesu na zádech a spím pod hvězdami.