Tato akce již proběhla. Tady najdeš další, které chystáme. 
Případně se pro více info ozvi Ondrovi: o
ndrej@putovani-seberozvoj.cz

Putování a Smysluplné rozhovory

Beskydy, 30.8. - 4. 9. 2022

Na přelomu srpna a září vyrazíme do Beskyd. Na několik dní se vzdálíme civilizaci, budeme putovat tamními lesy, sedávat u ohně a čerpat z přirozenosti a jednoduchosti přírody. Zároveň tímto putováním přinášíme i příležitost zastavit se a naladit se sám/sama na sebe. Díky různorodým aktivitám v průběhu cesty budeš mít možnost podívat se s nadhledem na témata, s kterými se v životě aktuálně potkáváš. Každý den se budeme věnovat i Smysluplným rozhovorům, pohybovým aktivitám, sdílení ve skupině a dopřejeme si i čas pro samotu. 

Těšíme se na setkání,
Ondřej Šperka a Vítek Novotný

Co Tě čeká?

Putování krajinou

Vše se bude odehrávat v našem přirozeném prostředí - v přírodě. Budeme v ní putovat, spát, sedávat u ohně, sdílet s ostatními, ... všemu tomu bude příroda přihlížet. Akce je vhodná i pro začátečníky "s batohem". Půjdeme v pohodovém tempu.

Smysluplné rozhovory

Smysluplné rozhovory jsou Víťův projekt propojující lidi, kteří se rádi baví a přemýšlí o hlubších tématech. Na putování budou rozhovorům patřit nejen večery u ohně, ale zažijeme si je i v průběhu dne na různých místech v krajině. I díky tomu se nám můžou otevřou nové obzory, jak o věcech přemýšlet. 
Potkáš se i s denními tématy, díky kterým získáš podněty k přemýšlení i ujasňování si věcí v sobě.

Zpomalení a čas pro sebe

Tato cesta je i příležitost vystoupit z režimu běžných dnů, vzdálit se civilizaci a naladit se na sebe a na přírodu. Získáš odstup od své každodenní reality a možnost "nově se nadechnout". V různých částech dne budeme obracet pozornost směrem dovnitř a zaměřovat se sami na sebe. Využijeme k tomu pohyb, dechová cvičení, krátké meditace/uvnitřnění a další nástroje, které nás povedou nahlédnout do nás samotných.

Sdílení ve skupině

Byť vyrážíme každý sám za sebe, tak neopomeneme skupinu. Příběhy druhých nás můžou inspirovat i podpořit a stejně tak náš vlastní příběh může obohatit ostatní. Na putování nás čekají večerní sdílecí kruhy u ohně.

Na putováních na sebe v ničem netlačíme, vše je dobrovolné, necháváme věci přirozeně plynout a podporujeme kamarádskou atmosféru :-)

Ochutnávka fotek


Veškeré vybavení si poneseme na zádech, budeme spát ve stanech a vařit si z vlastních zásob. Nemáš-li zkušenosti s vícedenním pobytem v přírodě, tak neměj obavy - akce je nastavena tak, že může být Tvou první zkušeností s pohybem "na těžko". Pomůžeme Ti s přípravami před akcí i v jejím průběhu. 

Napsali o putování

Filip Řezníček

"Díky tomu, že putování přineslo pohodovou atmosféru a bezpečný prostor pro sdílení, bylo příjemné s ostatními lidmi hovořit o věcech, které se při běžných setkáních nedostanou na povrch. Celkově akci vnímám jako velmi autentické setkání v malebné přírodě." 

Katka Štěrbová

"Díky Putování s Ondrou a Víťou jsem našla svůj zdroj energie. Ten Zdroj, na který jsem díky nasazení v práci i v rodinném životě, zapomněla. Na kopečcích tajemných Bílých Karpat jsem si uvědomila, jak je příroda magická a léčivá. Uprostřed party fajn lidí se otevřelo nejedno silné téma a to i přesto, že jsme se vůbec neznali."

Katka Cigášová

"Průvodci byli velmi autentičtí a nesmírně vnímaví k potřebám skupiny i jejich členů. Jejich ochota odhalovat své vlastní niterné zážitky ve mně budila pocit důvěry a napomáhala mi k vlastnímu odkrývání. Inspirativní pro mě byli také ostatní účastníci putování, od každého jsem se mohla něco naučit a zároveň čerpat ze síly skupiny."

S kým?

Ondřej Šperka a Vítek Novotný

Kromě přátelství nás spojuje i 3lettá spolupráce. První společné putování jsme vedli v roce 2019, od té doby jsme spolu ušli stovky kilometrů a pořád nás to baví.

Na našich akcích podporujeme hloubku sdílení, ale i lehkost, hravost a především kamarádskou atmosféru. Každý rozvíjíme svůj vlastní projekt (Víťa Smysluplné rozhovory, Ondra Putování) a zároveň je propojujeme navzájem.

Více o příběhu každého z nás najdeš níže.

Co Ti putování může přinést?

Vystoupíš ze svého běžného prostředí a podíváš se svůj život z nadhledu

Naladíš se na sebe a ujasníš si své další směřování

Několik dní strávíš v přírodě, kde si odpočineš od ruchu civilizace

Aktualizuješ své postoje k tématům, kterými právě procházíš

Odvezeš si praktické návyky, které můžou obohatit Tvůj běžný život

Načerpáš se novou svěží energií a dobře se zazdrojuješ

Budeš se inspirovat příběhy druhých a můžeš sdílet i svůj vlastní příběh

Vyzkoušíš si jaké to je denně putovat se všemi zásobami a vybavením

Prohloubíš kontakt s přírodou, s přirozeností a jednoduchostí

Praktické informace

Sejdeme se v úterý 30.8. v 17:00 ve Vsetíně

Spát budeme ve stanech a vařit si z vlastních zásob (budeš-li potřebovat, tak Ti před akcí pomůžeme s veškerou přípravou vybavení i sebe). Denně půjdeme přibližně 15 km pohodovým tempem. Chodí s námi úplní začátečníci, ale i ostřílení horalové. Nejdeme na výkon :-) Z pátku na sobotu budeme mít k dispozici útulnou beskydskou chalupu, kterou nám půjčí náš kamarád.

Naše trasa povede přes: Vsetín - Javořina - Cáb - Ptáčnice - Tanečnice - Soláň - Trojačka - Velký a Malý Javorník - Karolinka. Zároveň je i možnost sejít k vlaku dřív nebo později - trasu můžeme v průběhu putování upravit dle našeho tempa a chuti.

Akci zakončíme v neděli 4.9. ve 13:00 v městečku Karolinka

Chceš se k nám přidat?

DATUM: 30.8. - 4. 9. 2022
LOKALITA: Beskydy
KAPACITA: 8 účastníků
CENA: 7.200 kč

Po vyplnění přihlášky Tě budeme kontaktovat, domluvíme se na podrobnostech a zodpovíme Tvé případné dotazy. Je možnost ji vyplnit i nezávazně a dát si tak čas na rozmyšlenou.

VÍCE O NÁS

Ondřej Šperka

Email: ondrej.sperka1@gmail.com

Telefon: +420 608 525 412

Facebook

Už je to pár let, co jsme s kamarádem stáli u silnice a vyráželi na dvouměsíční dobrodružství, během kterého jsme prostopovali celé Rusko až do Mongolska. Tenkrát jsem ještě netušil, že se mi právě otevírá nová životní etapa. Cest v podobném duchu přibývalo, a i díky těmto zkušenostem jsem začal pracovat jako průvodce pro brněnský Expedition Club. Značnou část roku jsem trávil v různých končinách na světě a staral se o lidi. Tato spolupráce pro mě byla velkou inspirací a v roce 2019 podpořila i vznik prvního Putování (náš příběh). A to byl další velký krok. Otevřel se mi tím prostor vyrážet s lidmi za dobrodružstvím a sytit se nejen společnými prožitky, ale i upřímným sdílením svých vnitřních procesů v bezpečném prostoru skupiny. A to mě naprosto naplňuje a jsem šťastný, že to můžu dělat.

Vítek Novotný

Email: novotny.vitek@gmail.com

Telefon: +420 602 221 029

Smysluplné rozhovory

Facebook


Od malička mě baví poslouchat příběhy. V roce 2017 jsem založil projekt Smysluplné rozhovory, jehož vizí je vracet více hloubky do našich konverzací i vztahů. Pořádáme pravidelná setkání v různých městech v Česku a pro ty, kteří chtějí osvěžit povídání se svými blízkými a kamarády jsme vydali konverzační karty, díky kterým můžeme lépe poznat lidi ve svém okolí.

Otázky mě provázejí celým životem. V současné době procházím integrativním psychoterapeutickým výcvikem, v minulosti jsem absolvoval výcviky v koučování a vzdělávání dospělých. Jako lektora mě naplňuje provázet lidi tématy komunikace, otužování a dýchání.

Další důležitou složkou mého života je pohyb a zájem o to, jak funguje lidské tělo. Od malička jsem byl vedený ke sportům. Očarovaly mě především ty bojové. Přes 13 let jsem na národní i mezinárodní úrovni zápasil v karate. Poté jsem přešel na thajský box a brazilské jiu-jitsu. Věnuji se i józe, (zimnímu) plavání a cvičení s kettlebellem. Do hloubky se zajímám o dechová cvičení a meditaci. Pravidelně praktikuji Wim Hof Metodu, techniky z Pranajámy a freedivingu. V roce 2018 jsem se stal oficiálním instruktorem metody Oxygen Advantage.

Svůj volný čas se snažím trávit co nejvíce v přírodě. Nejraději mám pěší treky, kdy si všechno potřebné nesu na zádech a spím pod hvězdami.