PUTOVÁNÍ s PlayFightem


Průvodci: Ondřej Šperka, Tomáš Wortner 

Termín: 20. - 25.7.2021

Lokalita: Bílé Karpaty 

Účastníků: 8

Akce již proběhla. Nadcházející najdeš tady.

Úvodem

Šest dní budeme putovat po nádherných kopcích Bílých Karpat s batohem na zádech. Vyrazíme ze Strážnice a postupně dojdeme až do Starého Hrozenkova a na Žítkovou. Tam na nás na samotě v kopcích bude čekat dům, který poslední noc obydlíme. 

A co nás na tomto Putování ještě čeká? PlayFight. Je to metoda osobního rozvoje založená na bezpečné kombinaci zápasu a hry. Učíme se, jak si nenásilným a upřímným způsobem prožít a vyjádřit naše emoce, potřeby, touhy, hranice... Cílem je vědomá komunikace a vztahy. Každý do PlayFightu přinášíme svá témata, které pak mají svůj prostor. Bývají to například: jak jít za svým cílem bez urputnosti, jak být citlivý ke svým potřebám, jak být zodpovědný za svoje emoce, jak nastavovat své hranice, jak překonat strach z odmítnutí...

Propojení putování v přírodě a PlayFightu se může stát velmi silnou zkušeností do našeho života. Budeme mít možnost se o sobě dozvědět nové věci a třeba se i vypořádat s těmi, co nás už nějakou dobu tíží. Zároveň na sebe netlačíme, vše je dobrovolné a necháváme věci přirozeně plynout.

Ochutnávka fotek


Veškeré vybavení si poneseme na zádech, budeme spát ve stanech a vařit si z vlastních zásob. Nemáš-li zkušenosti s vícedenním pobytem v přírodě, tak neměj obavy - akce je nastavena tak, že může být Tvou první zkušeností s pohybem "na těžko". Pomůžeme Ti s přípravami před akcí i v jejím průběhu.

V čem Tě tato akce může obohatit

  • Několik dní strávíš v krásné přírodě a odpočineš si od civilizace.
  • Díky PlayFightu se poznáš v nových situacích.
  • Budeš se učit být v kontaktu se svým tělem a emocemi.
  • Propojíš se se svou silou a hravostí.
  • Dovolíš si prohrát i vyhrát.
  • Potkáš se s podobně naladěnými lidmi.
  • Vyzkoušíš si jaké je denně putovat 15 - 20 km se všemi zásobami a vybavením.

Reference od minulých účastníků

Katka Martínková

"Z Putování s Playfightem jsem se vrátila domů vyživená, zpřítomněná a nadšená. Krásně zafungovala kombinace léta, Bílých Karpat, batohu na zádech, spaní ve stanu a skvěle drženého prostoru, který Ondra a Tomáš vytvořili." 

Martin Masák

"Poznal jsem, jak je obohacující putovat sám za sebe a zároveň pospolu do jednoho cíle. Přirozenost přírody a přátelská atmosféra mi pomohli otevřít skryté síly a cit. Bylo to hodně o spolupráci, komunikaci, odvaze, vnímavosti k sobě a ostatním."

Jak to bude probíhat?

1. den (úterý):

Odpoledne se sejdeme ve Strážnici. Společně vyrazíme k Šumárníku - zaniklé středověké vesnici. Tady se utáboříme a u ohně si povíme více o putování a samozřejmě i PlayFightu, který hned zítra do zařadíme do programu :-)

2. den (středa):

Tomáš je mistr pohybu, každé ráno to budeme okoušet díky rozcvičce, která nás příjemně nakopne a připraví na celý den. Po snídani vyrazíme po hřebenu československé hranice až ke Třem Kamenům. kde se pod vedením Toma dobře rozpohybujeme a dáme si náš první PlayFight . Večer se utáboříme pod Novou horou. 

3. den (čtvrtek):

Po rozcvičce a snídani vyrazíme vstříc Velké Javořině - nejvyššímu bodu Bílých Karpat. Na vrcholu tohoto kopce jsou krásná místa s výhledem na Beskydy a Malou Fatru. Využijeme je k dnešnímu PlayFightu. 

Po obědě sestoupíme do vesnice Květná. Tady máme možnost zajít do obchodu a dokoupit potraviny. Pak už jen vyjdeme na kopec nad Květnou a tam se dnes utáboříme. Dřeva na ohýnek bude dostatek a navíc je místo natolik strategické, že je z něj krásný výhled na východ i západ slunce :-)

4. den (pátek):

Dopoledne se zastavíme u pramene Kyselky, zdejší léčivé minerální vody. Pak se vydáme na dnešní vrchol - Velký Lopeník. Z místní rozhledny je výhled na celé Karpaty a budeme-li mít štěstí, tak zahlédneme i Malou Fatru. Dáme si tu náš třetí PlayFight. Díky předešlým dnům v něm budeme už zkušení. Je velmi zajímavé pozorovat sami v sobě a ve skupině, jak na nás PlayFight působí a co nám říká o nás samotných. Je to úžasný nástroj k sebereflexi a prožívání vlastní autenticity.

5. den (sobota):

Sobota bude spíše odpočinková. Po rozcvičce nahodíme batohy a vyjdeme si na kopec do obce Žítková. Je tu muzeum poslední Žítkovské bohyně. Kdo bude chtít, může se nechat vést poutavým vyprávěním místního průvodce a muzeum si projít. Pak nakoupíme místní ovčí sýry, domácí máslo a jiné dobroty a přesuneme se kousek dál do starší části obce. Na samotě v kopcích tu na nás čeká baráček, který nám poskytne útočiště pro dnešní noc. Vlastně nejen nám, ještě je tu zhruba dvacet ovcí. V průběhu dne nebude chybět PlayFight a protože máme před sebou poslední večer, tak se i společně ohlédneme za celým putováním.

6. den (neděle):

Dopoledne si ještě užijeme pohodové atmosféry domu a místa, kde jsme nocovali a kolem poledne vyrazíme do Starého Hrozenkova, kde nastoupíme na autobus domů :-)


Cena: 6.790 Kč

Je v ní zahrnuta naše práce (knowhow, sebevzdělávání, organizace) a ubytování poslední noc na Žítkové.


Putováním Tě provedou:

Ondřej Šperka

Email: ondrej.sperka1@gmail.com

Telefon: +420 608 525 412

Expedition Club

Facebook

Už je to pár let, co jsme s kamarádem stáli u silnice a vyráželi na dvouměsíční dobrodružství, během kterého jsme prostopovali celé Rusko až do Mongolska. Tenkrát jsem ještě netušil, že se mi právě otevírá nová životní etapa. Cest v podobném duchu přibývalo, a i díky těmto zkušenostem jsem začal pracovat jako průvodce pro brněnský Expedition Club. Značnou část roku jsem trávil v různých končinách na světě a staral se o lidi. Tato spolupráce pro mě byla velkou inspirací a podpořila i vznik prvního Putování. A to byl další velký krok. Otevřel se mi tím prostor vyrážet s lidmi za dobrodružstvím a sytit se nejen společnými prožitky, ale i upřímným sdílením svých vnitřních procesů v bezpečném prostoru skupiny. Tohle mě naprosto naplňuje a jsem šťastný, že to můžu dělat.

V rámci příprav na akci Ti poradím s vybavením a budu k dispozici k řešení veškerých organizačních záležitostí.

Tomáš Wortner

Email: wortner.t@gmail.com

Telefon: +420 731 501 809

Osobní web

PlayFight

Facebook
Moje hlavní domény jsou osobní rozvoj, divadlo a vědomý pohyb (jóga, AcroYoga, kontaktní improvizace, bojová umění). Vedu mužské kruhy a skupiny. Založil jsem PlayFight, u nás snad nejvýznamnější pohybově sebe-rozvojová platforma, kde se lidé učí vědomě pracovat s tělem a emocemi v bezpečném společenství.

Jako lektor a facilitátor jsem vedl v ČR i zahraničí desítky pohybových, divadelních a sebe-rozvojových workshopů pro profesionály i veřejnost. Jako své poslání vnímám podporu lidí v nacházení a plnění si opravdových vizí a snů. Kladu důraz na uvědomění těla a mysli, zdraví, autentická lidská společenství a radost.

Jako umělec jdu po nekončící tvůrčí cestě. Zajímá mě odvážné a upřímné umělecké vyjádření. Baví mě spolupráce, soustředění a radost v tvorbě.