PUTOVÁNÍ s PlayFightem


Průvodci: Ondřej Šperka, Tomáš Wortner 

Termín: 17. - 22.8.2021

Lokalita: Rychlebské hory, Kralický Sněžník

Účastníků: 8

Úvodem

Do Rychlebských hor se vracíme moc rádi, jsou téměř liduprázdné a zdejší příroda je nádherná. I proto se koncem prázdnin opět vydáme do těchto končin. Budem putovat krásnou přírodou, večer lehávat u ohně, každý den spát na jiném místě a do toho dělat PlayFight - toto 6denní putování zakončíme výstupem na Kralický Sněžník :-)

Říkáš si: "Co je to PlayFight?" Je to metoda osobního rozvoje založená na bezpečné kombinaci zápasu a hry. Učíme se, jak si nenásilným a upřímným způsobem prožít a vyjádřit naše emoce, potřeby, touhy, hranice... Cílem je vědomá komunikace a vztahy. Každý do PlayFightu přinášíme svá témata, které pak mají svůj prostor. Bývají to například: jak jít za svým cílem bez urputnosti, jak být citlivý ke svým potřebám, jak být zodpovědný za svoje emoce, jak nastavovat své hranice, jak překonat strach z odmítnutí...

Propojení putování v přírodě a PlayFightu se může stát velmi silnou zkušeností do našeho života. Budeme mít možnost se o sobě dozvědět nové věci a třeba se i vypořádat s těmi, co nás už nějakou dobu tíží. Zároveň na sebe netlačíme, vše je dobrovolné a necháváme věci přirozeně plynout.

Ochutnávka fotek


Veškeré vybavení si poneseme na zádech, budeme spát ve stanech a vařit si z vlastních zásob. Nemáš-li zkušenosti s vícedenním pobytem v přírodě, tak neměj obavy - akce je nastavena tak, že může být Tvou první zkušeností s pohybem "na těžko". Pomůžeme Ti s přípravami před akcí i v jejím průběhu.

V čem Tě tato akce může obohatit?

  • Několik dní strávíš v krásné přírodě a odpočineš si od civilizace.
  • Díky PlayFightu se poznáš v nových situacích.
  • Budeš se učit být v kontaktu se svým tělem a emocemi.
  • Propojíš se se svou silou a hravostí.
  • Dovolíš si prohrát i vyhrát.
  • Potkáš se s podobně naladěnými lidmi.
  • Vyzkoušíš si jaké je denně putovat 15 - 20 km se všemi zásobami a vybavením.

Katka Martínková

"Z Putování s Playfightem jsem se vrátila domů vyživená, zpřítomněná a nadšená. Krásně zafungovala kombinace léta, Bílých Karpat, batohu na zádech, spaní ve stanu a skvěle drženého prostoru, který Ondra a Tomáš vytvořili." 

Martin Masák

"Poznal jsem, jak je obohacující putovat sám za sebe a zároveň pospolu do jednoho cíle. Přirozenost přírody a přátelská atmosféra mi pomohli otevřít skryté síly a cit. Bylo to hodně o spolupráci, komunikaci, odvaze, vnímavosti k sobě a ostatním."

Jak to bude probíhat?

1. den (úterý):

Sejdeme se v Javorníku (okres Jeseník). Odtud už vyrazíme po svých směrem k Zaječímu vrchu. Tady se utáboříme a u ohně proběhne úvod do našeho Putování. Povíme si více o nás a samozřejmě i o PlayFightu, který hned zítra do zařadíme do programu :-)

2. den (středa):

Tomáš je mistr pohybu, každé ráno to budeme okoušet díky rozcvičce, která nás příjemně nakopne a připraví na celý den. Dnešní cesta je lemována krásnými skalkami jako např. "Vysoký kámen" nebo "Šafářova skála". Dojdeme až k oboře s muflony a daňky, kde se pod vedením Toma dobře rozpohybujeme a dáme si náš první PlayFight. Večer dojdeme pod Borůvkovou horu, tam se pro dnešní den utáboříme.

3. den (čtvrtek):

Po rozcvičce a snídaní vyrazíme po česko polské hranici a kolem poledne lehce zběhneme na polskou stranu k nádhernému skalnímu útvaru "Skalny Mur". Tady si dáme PlayFight, který díky včerejšku už dobře známe. Po obědě se kolem pozůstatků hradu Karpien vrátíme na hranici a k večeru se utáboříme pár kilometrů před vrcholem Špičák. Dřeva na ohýnek bude dostatek, takže nás čeká další příjemný večer pod hvězdným nebem.

4. den (pátek):

Dopoledne doputujeme k nádherným Nýznerovským vodopádům. Byť bude srpen, tak voda v něm je stále příjemně chladná a tak se dobrovolníci můžou vykoupat a tím se příjemně nakopnout k dnešnímu potkání v PlayFightu. Díky předešlým dnům v něm budeme už zkušení a je velmi zajímavé pozorovat sami v sobě a ve skupině, jak na nás PlayFight působí a co nám říká o nás samotných. Je to úžasný nástroj k sebereflexi a prožívání vlastní autenticity. 

Večer se utáboříme u Sokolích skal, z kterých je opravdu impozantní výhled do krajiny. Navíc je tu malebný srub, který s trochou štěstí obydlíme :-)

5. den (sobota):

Dnes máme před sebou poslední den "mimo civilizaci". Půjdeme přes vrchol Smrk, který je s výškou 1127 m. n. m. nejvyšším bodem Rychlebských hor. Dnešek bude mít podobný spád jako ostatní dny - budeme putovat a někde v lese si dáme PlayFight. Ovšem odpoledne už nás čeká trocha civilizace - dojdeme na turistickou chatu Návrší, která nám pro dnešní noc poskytne zázemí, které zahrnuje i zítřejší snídani :-)

6. den (neděle):

Dnes ráno nás čeká opravdová krása. Bude-li nám oblačnost nakloněna, tak si přivstaneme - samozřejmě jen kdo bude chtít - a vyrazíme za východem slunce na Králický Sněžník (1424 m. n. m.). Už jsem ho tam párkrát pozoroval a je to fakt nádhera :-) Po návratu na chatu nás čeká závěrečné sdílení a pak už jen sestoupíme do Starého Města, odkud se dopravíme do našich domovů :-)


Cena: 6.790 Kč

Je v ní zahrnuta naše práce (knowhow, sebevzdělávání, organizace) a ubytování poslední noc na chatě Návrší.


Nehodí se Ti termín nebo Tě láká jiná náplň putování? Můžeš s námi vyrazit na Putování s Chladem, dechem a Smysluplnými rozhovory:

Putováním Tě provedou:

Ondřej Šperka

Email: ondrej.sperka1@gmail.com

Telefon: +420 608 525 412

Expedition Club

Facebook

Už je to pár let, co jsme s kamarádem stáli u silnice a vyráželi na dvouměsíční dobrodružství, během kterého jsme prostopovali celé Rusko až do Mongolska. Tenkrát jsem ještě netušil, že se mi právě otevírá nová životní etapa. Cest v podobném duchu přibývalo, a i díky těmto zkušenostem jsem začal pracovat jako průvodce pro brněnský Expedition Club. Značnou část roku jsem trávil v různých končinách na světě a staral se o lidi. Tato spolupráce pro mě byla velkou inspirací a podpořila i vznik prvního Putování. A to byl další velký krok. Otevřel se mi tím prostor vyrážet s lidmi za dobrodružstvím a sytit se nejen společnými prožitky, ale i upřímným sdílením svých vnitřních procesů v bezpečném prostoru skupiny. Tohle mě naprosto naplňuje a jsem šťastný, že to můžu dělat.

V rámci příprav na akci Ti poradím s vybavením a budu k dispozici k řešení veškerých organizačních záležitostí.

Tomáš Wortner

Email: wortner.t@gmail.com

Telefon: +420 731 501 809

Osobní web

PlayFight

Facebook
Moje hlavní domény jsou osobní rozvoj, divadlo a vědomý pohyb (jóga, AcroYoga, kontaktní improvizace, bojová umění). Vedu mužské kruhy a skupiny. Založil jsem PlayFight, u nás snad nejvýznamnější pohybově sebe-rozvojová platforma, kde se lidé učí vědomě pracovat s tělem a emocemi v bezpečném společenství.

Jako lektor a facilitátor jsem vedl v ČR i zahraničí desítky pohybových, divadelních a sebe-rozvojových workshopů pro profesionály i veřejnost. Jako své poslání vnímám podporu lidí v nacházení a plnění si opravdových vizí a snů. Kladu důraz na uvědomění těla a mysli, zdraví, autentická lidská společenství a radost.

Jako umělec jdu po nekončící tvůrčí cestě. Zajímá mě odvážné a upřímné umělecké vyjádření. Baví mě spolupráce, soustředění a radost v tvorbě.