Jsme Ondra a Šárka Šperkovi a společně tvoříme Putování

Ještě před tím, než jsme se dali dohromady, každého z nás významně formovaly cesty. Šárka chodila dálkové poutě a Ondra podnikal "punkové" cestovatelské výzvy, o kterých pak doma v Česku i přednášel. Oba jsme díky tomu objevovali nové části sami sebe, svou vnitřní sílu, autenticitu a důvěru v život.

To, co jsme dříve žili na cestách teď společně přetváříme do naší každodenní reality. Dovolili jsme si vystoupit ze zajetých kolejí, následovat naši vnitřní pravdu a teď kráčíme svou vlastní cestou.

Důvěra v život, odevzdání se, modlitba, vzájemnost, naslouchání sami sobě, umění se ztišit, tvořit.

Baví nás tvořit bezpečný prostor pro lidi, kde se každý může potkat se svou vlastní pravdou a esencí. Podporujeme druhé v tom, aby nacházeli cesty, jak svou vnitřní pravdu s respektem a láskou vnášet do svého každodenního života a čerpat z jeho bohatosti.


Putování je s námi od jara 2019. Tenkrát jsme uspořádali první akci v Rychlebských horách a aniž bychom to zamýšleli, tak si od té doby projekt začal žít vlastním životem. Formoval nás a my jeho. Přibývaly spolupráce s našimi kamarády a nové typy akcí. To vše se děje jen díky tomu, že k nám stále proudíte Vy - naši milí účastníci. Díky za podporu a za ten kus cesty, který jsme spolu ušli a nebo nás ještě čeká.


S kým spolupracujeme?

Vítek Novotný
tvoří Smysluplné rozhovory

Tomáš Wortner
tvoří PlayFight

VÍCE O KAŽDÉM Z NÁS


Ondřej Šperka

Email: ondrej.sperka1@gmail.com

Telefon: +420 608 525 412

Facebook

Už je to pár let, co jsme s kamarádem stáli u silnice a vyráželi na dvouměsíční dobrodružství, během kterého jsme prostopovali celé Rusko až do Mongolska. Tenkrát jsem ještě netušil, že se mi právě otevírá nová životní etapa. Cest v podobném duchu přibývalo, a i díky těmto zkušenostem jsem začal pracovat jako průvodce pro brněnský Expedition Club. Značnou část roku jsem trávil v různých končinách na světě a staral se o lidi. Tato spolupráce pro mě byla velkou inspirací a podpořila i vznik prvního Putování. A to byl další velký krok. Otevřel se mi tím prostor vyrážet s lidmi za dobrodružstvím a sytit se nejen společnými prožitky, ale i upřímným sdílením svých vnitřních procesů v bezpečném prostoru skupiny. Tohle mě naprosto naplňuje a jsem šťastný, že to můžu dělat.


Šárka Šperková

Email: sarka.sperkova@gmail.com

Telefon: +420 728 175 969

Individuální pouť se Šárkou

Facebook

Jsem fascinována lidskou přirozeností a hledáním cest k vnitřní celistvosti a svobodě. I proto jsem se vždy vydávala na poutní i další cesty světem, abych nakonec nalezla domov sama v sobě a vydala se tak na cestu objevování vnitřního světa. Formální vzdělání mi poskytlo bakalářské studium Psychologie na FSS, MU. Vždy mě ale fascinovala rozmanitost poznání a přístupů k lidské psychice i tělu. Dodnes experimentuji a poznávám různé přístupy, které se v mé práci propojují.

Aktuálně jsem frekventantkou v psychoterapeutickém výcviku v proces orientované psychologii, dálě čerpám z Biosyntézy, Tenečně-pohybové terapie, ale i z učení domorodých kultur a zkoumání rozšířených stavů vědomí (výcvik StarGate). Věřím v lidskou samoléčebnou schopnost a moudrost ukrytou ve spojení s přírodou. Má práce s lidmi vyvěrá z respektu k individuálním životním příběhům a nalézání dobrých nástrojů pro hledání integrity a zdrojů, které nám mohou dobře sloužit v běžném životě.


Vítek Novotný

Email: novotny.vitek@gmail.com

Telefon: +420 602 221 029

Smysluplné rozhovory

Facebook

Od malička mě baví poslouchat příběhy. V roce 2017 jsem založil projekt Smysluplné rozhovory, jehož vizí je vracet více hloubky do našich konverzací i vztahů. Pořádáme pravidelná setkání v různých městech v Česku a pro ty, kteří chtějí osvěžit povídání se svými blízkými a kamarády jsme vydali konverzační karty, díky kterým můžeme lépe poznat lidi ve svém okolí.

Otázky mě provázejí celým životem. V současné době procházím integrativním psychoterapeutickým výcvikem, v minulosti jsem absolvoval výcviky v koučování a vzdělávání dospělých. Jako lektora mě naplňuje provázet lidi tématy komunikace, otužování a dýchání.

Další důležitou složkou mého života je pohyb a zájem o to, jak funguje lidské tělo. Od malička jsem byl vedený ke sportům. Očarovaly mě především ty bojové. Přes 13 let jsem na národní i mezinárodní úrovni zápasil v karate. Poté jsem přešel na thajský box a brazilské jiu-jitsu. Věnuji se i józe, (zimnímu) plavání a cvičení s kettlebellem. Do hloubky se zajímám o dechová cvičení a meditaci. Pravidelně praktikuji Wim Hof Metodu, techniky z Pranajámy a freedivingu. V roce 2018 jsem se stal oficiálním instruktorem metody Oxygen Advantage.

Svůj volný čas se snažím trávit co nejvíce v přírodě. Nejraději mám pěší treky, kdy si všechno potřebné nesu na zádech a spím pod hvězdami.


Tomáš Wortner

Email: wortner.t@gmail.com

Telefon: +420 731 501 809

Osobní web

PlayFight

Facebook

Moje hlavní domény jsou osobní rozvoj, divadlo a vědomý pohyb (jóga, AcroYoga, kontaktní improvizace, bojová umění). Vedu mužské kruhy a skupiny. Založil jsem PlayFight, u nás snad nejvýznamnější pohybově sebe-rozvojová platforma, kde se lidé učí vědomě pracovat s tělem a emocemi v bezpečném společenství. 

Jako lektor a facilitátor jsem vedl v ČR i zahraničí desítky pohybových, divadelních a sebe-rozvojových workshopů pro profesionály i veřejnost. Jako své poslání vnímám podporu lidí v nacházení a plnění si opravdových vizí a snů. Kladu důraz na uvědomění těla a mysli, zdraví, autentická lidská společenství a radost.

Jako umělec jdu po nekončící tvůrčí cestě. Zajímá mě odvážné a upřímné umělecké vyjádření. Baví mě spolupráce, soustředění a radost v tvorbě.