Cestovatelské přednášky pro ZŠ

Jmenuji se Ondřej Šperka a od roku 2018 pořádám cestovatelské přednášky pro ZŠ. Mé vyprávění vychází z cest, které jsem sám prožil a organizoval. Žákům vyprávím příběh, promítám fotky a pouštím videa. Kromě zeměpisných a dějepisných údajů mě se studenty baví otevírat také ekologická a rozvojová témata. Aktuálně je možné domluvit se na přednáškách o severních destinacích - Špicberky a Grónsko:

ŠPICBERKY "CESTA DO PYRAMIDY"

Do Norska jedeme stopem a odtud už letíme 1000 km za polární kruh - na Špicberky. Skrz přítomnost ledních medvědů na tomto území si v hlavním městě Longyearbyenu půjčujeme psa Rudeka a zbraně. Poté už pěšky vyrážíme do ruského města Pyramiden, které jsme si vybrali za náš cíl. Po ukončení těžby v roce 1998 zůstalo zcela opuštěné a dnes je z něj spíše město duchů.
(fotogalerie níže)

GRÓNSKO "PODÉL POLÁRNÍHO KRUHU"

Vyrážíme na trek od západního pobřeží z městečka Sisimut dál "podél polárního kruhu" do Kangerlussuaqu, bývalé americké základny, a odtud až k monumentálnímu grónskému ledovci. Během 160 km dlouhém treku lovíme ryby do moskytiér, potkáváme pižmoně a ukázalo se nám i kouzlo severu - polární záře.
(fotogalerie níže) 


Délka přednášek je 2 vyučovací hodiny a cena je 70 kč za žáka.

Přednášky jsou určeny pro 2. stupeň ZŠ. Většinou se na školách domlouvám na realizování 2 přednášek po sobě (každá pro cca 25 žáků).


O MNĚ

Ondřej Šperka

V posledních letech mě významně formovalo cestování. Od roku 2016 ze svých cest pořádám i veřejné besedy. Mám bohaté zkušenosti jako outdoorový průvodce, ale i skautský vedoucí - ze skautu pramení má chuť navštěvovat s přednáškami školy. Práce s dětmi je mi blízká a baví mě. Jsem na volné noze, pořádám výpravy do přírody se seberozvojem, pobytové akce, cesty do zahraničí, přednášky pro školy a další.

Máte zájem o přednášku nebo se chcete na něco zeptat?

Kontaktovat mě můžete
na emailu: ondrej.sperka1@gmail.com
nebo telefonu: +420 608 525 412

Ochutnávka fotek Grónsko

Ochutnávka fotek Špicberky

Máte zájem o přednášku?

Po vyplnění formuláře se vám ozvu.