POUŤ
v Bílých Karpatech

17. - 21.5.2023

Vydej se na cestu ve vnějším i svém vnitřním světě

Pouť je příležitost vnést do svého života svěží vítr - může nám pomoci uzavřít něco starého a rozjasnit nové, rozpomenout si na své sny, přinést hluboká setkání a také na ní můžeme objevit část sebe, na kterou už jsme možná zapomněli. 

Kráčíme každý sám za sebe, ale zároveň jako skupina, která se navzájem podporuje a společně tvoří bezpečný prostor pro setkání v hloubce, pravdivosti, lehkosti i radosti. 4 dny strávíme v přírodě - budeme v ní putovat, spát, sdílet u ohně, ... není třeba mít zkušenosti s pobytem v přírodě, postačí odvaha vyrazit.

Jsi připraven/a? Pak stačí vyslovit své přání pro tuto cestu, udělat první krok a nechat věci ať se stanou tím nejlepším způsobem.

Těším se na setkání,
Ondra

Co Tě na pouti čeká?

Chůze krajinou a příroda

Staneme se poutníky, kteří kráčí krajinou, řídí se srdcem a koukají na svět i na svůj život zpovzdálí a nadhledem. Chůze nám pomůže vnést se do meditativního stavu, vnímat hloubku i lehkost a nahlédnout k podstatě věcí. Podpoří v nás tom příroda, celou dobu bude s námi a my v ní.

Pokud nemáš zkušenosti s pobytem v přírodě, tak to není překážkou. Rád Ti pomůžu s přípravou před akcí i v jejím průběhu. Půjdeme pohodovým tempem, cca 15 km denně.

Síla záměru/přání

"Co si přeji, aby mi tato cesta ukázala? V čem chci, aby mě podpořila?" 

Vydat se na pouť je i příležitost skrze perspektivu cesty pohlédnout na to, co se nám v životě právě teď děje, vložit si do ní svůj záměr/přání a současně vše odevzdat mystériu života a nechat věci ať se stanou tím nejlepším způsobem. 

V průběhu cesty se budeme ke svému záměru vracet, reflektovat ho a zkoumat.

Sdílení u ohně

Příběhy druhých nás můžou inspirovat i podpořit a stejně tak náš vlastní příběh může obohatit ostatní. U večerních ohňů budeme dělat sdílecí kruhy, při kterých má každý z nás možnost mluvit upřímně sám za sebe, naslouchat druhým i mlčet.

Tato pouť je i o setkání, poznání nových lidí a jejich životních příběhů, načerpání inspirace a vzájemné podpoře.

Čas pro sebe

Naladit se na sebe, usadit se ve svém těle, nechat sednou své myšlenky a plány, .... Na poutích přirozeně i cíleně vzniká prostor, ve kterém má každý z nás možnost sytit se časem pro sebe dle své potřeby.

Ochutnávka fotek

Kráčet za sebe i s ostatními, sdílet svůj příběh a naslouchat druhým, cítit svoji sílu a opřít se o skupinu, žít dobrodružství a být jedno s mystériem života. I to je esence poutě.

S kým?

Ondřej Šperka

Cesty mi byly inspirací a zásadními body v mém životě. Často jsem si na nich odžíval svá aktuální životní témata a poznával sám sebe. Doma v Česku, ale i daleko za hranicemi. Významným životním zlomem pro mě bylo a stále je Putování, v rámci kterého dnes provázím skupiny i jednotlivce v krajinách vnějších i vnitřních. Dalo mi odvahu kráčet cestou vlastní seberealizace, propojovat světy a značnou část roku trávit v přírodě.

Jsem táta, manžel, lektor, řečník, průvodce, a taky obyčejný člověk, který krok za krokem putuje životem. Naplňuje mě upřímné sdílení s ostatními, dávám sílu skupině, věřím, že všechny odpovědi se nalézají v přítomnosti a hluboko v sobě cítím touhu po pravdivosti a přirozenosti. Stojím nohama na zemi a jsem otevřen všem kouzlům, které život přináší. 

Napsali o společné cestě

Martin Masák

"Setkání s Ondrou mi přinášejí povzbuzení do spokojenějšího žití. Podpora odvažovat se žít tak, aby mi bylo příjemně na duši i těle. Cítit, že na to mám právo. Ondra bedlivě naslouchá, pomáhá zklidnit, dostat se k sobě. Přináší svou inspiraci a zároveň mou nechává zářit. Cítím z něj laskavost, spolupráci, bezpečí, ... díky Ti."


Vojta Přikryl

"V Ondrově přítomnosti se dějí velké věci. Především oceňuji jeho schopnost vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém může každý objevovat svůj vlastní potenciál a zároveň veškeré vnitřní prožívání sdílet s ostatními. Věřím, že to ve výsledku posunuje celou skupinu."

Katka Štěrbová

"Díky Putování jsem našla svůj zdroj energie. Ten Zdroj, na který jsem skrze nasazení v práci i v rodinném životě, zapomněla. Ondra je moudrá duše, vede respektem a pokorou."

Petr Žítek

"Šlapeš na vrcholky hor, necháváš se uchvátit čarokrásnými výhledy a cpeš se borůvkami, až zfialovíš. Místo sprchy objevuješ kouzlo zapomenutých jezírek a vodopádů. To vše ve společnosti tichého a malebného lesa a party skvělých lidí. Znáš je sice sotva pár minut, ale už jim klidně vyzvoníš i ta největší tajemství. Právě takové jsou cesty připravené Ondřejem - stmelil by nejspíš i Rusko s Ukrajinou, udělal by dobrodruha i ze Stephena Hawkinga a dokázal by odhalit něco hlubokého i takovému pragmatikovi, jako je Zeman! Vřele doporučuji!"

Často se před akcí potkáváme jako skupina lidí, kteří se navzájem neznají. Po společném dobrodružství se z nás stává parta přátel. 

Praktické informace

Veškeré vybavení si poneseme na zádech, budeme spát ve stanech a vařit si z vlastních zásob. Nemáš-li zkušenosti s vícedenním pobytem v přírodě, tak Ti rád pomůžu s přípravou před akcí i v jejím průběhu. 

Sejdeme se ve čtvrtek 20.4. v 17:00 v Chotěboři

Naše trasa může vést přes: Chotěboř - Mariánské údolí - Libice nad Doubravou - Maleč - vodní nádrž Seč - Markova skála - Vestec - údolí řeky Doubravky - Chotěboř

Záměrně píšu "může vést", protože vyrazit na pouť je i jedno velké mystérium. Kam nás to zavede? Kolik kilometrů budeme mít chuť ujít? To vše je na nás. Máme plán a směr - půjdeme pohodovým tempem cca 15 km denně - současně se ale může vše měnit dle aktuálních okolností, pocitů, chutí a naší intuice.

Jaká je Ondrova role na pouti? "Budu držet dobrý směr naší skupiny - naslouchat, ptát se a jemně vést, organizovat, facilitovat sdílecí kruhy a drobné aktivity a udržovat prostor, ve kterém se všichni cítíme bezpečně."

Akci zakončíme v neděli 23.4. v 15:00 v Chotěboři

Chceš se k nám přidat?

DATUM: 17. - 21.5. 2023
LOKALITA: Bílé Karpaty

KAPACITA: 8 účastníků
CENA: 5.000 kč

Po vyplnění přihlášky Tě budu kontaktovat, domluvíme se na podrobnostech a zodpovím Tvé případné dotazy. Je možnost ji vyplnit i nezávazně a dát si tak čas na rozmyšlenou.

Chceš se na něco doptat?
Kontaktuj mě na ondrej@putovani-seberozvoj.cz nebo 608 525 412.