POUŤ
Žďárskými vrchy

15. - 18.9.2022

Tato akce již proběhla. Tady najdeš další, které chystáme. 
Případně se pro více info ozvi Ondrovi: o
ndrej@putovani-seberozvoj.cz

Vydej se na cestu ve vnějším i svém vnitřním světě

Pouť je příležitost vnést do svého života svěží vítr - může nám pomoci uzavřít něco starého a rozjasnit nové, rozpomenout si na své sny, přinést hluboká setkání a také na ní můžeme objevit část sebe, na kterou už jsme možná zapomněli. 

Kráčíme každý sám za sebe, ale zároveň jako skupina, která se navzájem podporuje a společně tvoří bezpečný prostor pro setkání v hloubce, pravdivosti, lehkosti i radosti. 4 dny strávíme v přírodě - budeme v ní putovat, spát, sdílet u ohně, ... není třeba mít zkušenosti s pobytem v přírodě, postačí odvaha vyrazit.

Jsi připraven/a? Pak stačí vyslovit své přání pro tuto cestu, udělat první krok a nechat věci ať se stanou tím nejlepším způsobem.

Těším se na setkání,
Ondra

Co Tě na pouti čeká?

Chůze krajinou

Staneme se poutníky, kteří kráčí krajinou, řídí se srdcem a koukají na svět i svůj život zpovzdálí a nadhledem. Chůze nám pomáhá vnést se do meditativního stavu, vnímat hloubku i lehkost a nahlédnout k podstatě věcí.

Pokud nemáš zkušenosti s pobytem v přírodě, tak to není překážkou. Rád Ti pomůžu s přípravou před akcí i v jejím průběhu. Půjdeme pohodovým tempem, cca 15 km denně.

Síla záměru - přání

"Co si přeji, aby mi tato cesta ukázala? V čem chci, aby mě podpořila?" 

Vydat se na pouť je i příležitost skrze perspektivu cesty pohlédnout na to, co se nám v životě právě teď děje, vložit si do ní svůj záměr - přání a současně vše odevzdat mystériu života a nechat ať se věci stanou tím nejlepším způsobem. 

V průběhu cesty se budeme ke svému záměru vracet, reflektovat ho a zkoumat.

Sdílení u ohně

Příběhy druhých nás můžou inspirovat i podpořit a stejně tak náš vlastní příběh může obohatit ostatní. Během cesty budeme dělat večerní sdílecí kruhy, při kterých má každý z nás možnost mluvit upřímně sám za sebe a naslouchat druhým.

Pouť je i o setkání, poznání nových lidí a jejich životních příběhů, načerpání inspirace a vzájemné podpoře.

Čas pro sebe

Naladit se na sebe, usadit se ve svém těle, nechat sednou své myšlenky a plány, .... Na poutích přirozeně i cíleně vzniká prostor, kde má každý z nás možnost sytit se časem pro sebe dle své potřeby.

Ochutnávka fotek

Kráčet sám/sama za sebe, být součástí skupiny, opřít se o ostatní, sdílet svůj příběh, naslouchat druhým, přát si, vidět svoji sílu, poznávat sebe i druhé. I to Tě na pouti čeká.

S kým?

Ondřej Šperka

Cesty mi byly inspirací a zásadními body v mém životě. Často jsem si na nich odžíval svá aktuální životní témata a poznával sám sebe. Doma v Česku, ale i daleko za hranicemi. Významným životním zlomem pro mě bylo a stále je Putování, které tvořím od roku 2019. S jeho příchodem jsem začal na cestách doprovázet i druhé a vydal se vstříc své vlastní seberealizaci. 

Naplňuje mě upřímné sdílení s ostatními, dávám sílu skupině, věřím, že všechny odpovědi se nalézají v přítomnosti a hluboko v sobě cítím touhu po pravdivosti a přirozenosti. Stojím nohama na zemi a jsem otevřen všem kouzlům, které život přináší. Vidím ve věcech naději a věřím v plnou realizaci každého z nás.

Napsali o společné cestě

Vojta Přikryl

"V Ondrově přítomnosti se dějí velké věci. Především oceňuji jeho schopnost vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém může každý objevovat svůj vlastní potenciál a zároveň veškeré vnitřní prožívání sdílet s ostatními. Věřím, že to ve výsledku posunuje celou skupinu."

Katka Štěrbová

"Díky Putování jsem našla svůj zdroj energie. Ten Zdroj, na který jsem skrze nasazení v práci i v rodinném životě, zapomněla. Ondra je moudrá duše, vede respektem a pokorou."

Petr Žítek

"Šlapeš na vrcholky hor, necháváš se uchvátit čarokrásnými výhledy a cpeš se borůvkami, až zfialovíš. Místo sprchy objevuješ kouzlo zapomenutých jezírek a vodopádů. To vše ve společnosti tichého a malebného lesa a party skvělých lidí. Znáš je sice sotva pár minut, ale už jim klidně vyzvoníš i ta největší tajemství. Právě takové jsou cesty připravené Ondřejem - stmelil by nejspíš i Rusko s Ukrajinou, udělal by dobrodruha i ze Stephena Hawkinga a dokázal by odhalit něco hlubokého i takovému pragmatikovi, jako je Zeman! Vřele doporučuji!"

Praktické informace

Veškeré vybavení si poneseme na zádech, budeme spát ve stanech a vařit si z vlastních zásob. Nemáš-li zkušenosti s vícedenním pobytem v přírodě, tak Ti rád pomůžu s přípravou před akcí i v jejím průběhu. 

Sejdeme se ve čtvrtek 15.9. v 17:00 ve Žďáru nad Sázavou

Naše trasa může vést přes: Vápenice, Račín, vodní nádrž Velké Dářko, Devět skal (nejvyšší vrchol ŽV), Lisovskou a Malinskou skálu, Kadov, Paseckou a Pohledeckou skálu, Nové Město na Moravě, ...

Záměrně píšu "může vést", protože vyrazit na pouť je i jedno velké mystérium. Kam nás to zavede? Kolik kilometrů budeme mít chuť ujít? To vše je na nás. Máme plán a směr - půjdeme pohodovým tempem cca 15 km denně - současně se ale může vše měnit dle aktuálních okolností, pocitů, chutí a naší intuice.

Jaká je Ondrova role na pouti? "Budu držet dobrý směr naší skupiny - naslouchat, ptát se a jemně vést, organizovat, facilitovat sdílecí kruhy a drobné aktivity a udržovat prostor, ve kterém se všichni cítíme bezpečně."

Akci zakončíme v neděli 18.9. v 16:00 v Novém Městě na Moravě

Chceš se k nám přidat?

DATUM: 15. - 18.9. 2022
LOKALITA: Žďárské vrchy
CENA: 2.200 - 3.300 kč*
*Nabízím toto cenové rozmezí, kde každý může dát dle svých možností a pocitu.

Po vyplnění přihlášky Tě budu kontaktovat, domluvíme se na podrobnostech a zodpovím Tvé případné dotazy. Je možnost ji vyplnit i nezávazně a dát si tak čas na rozmyšlenou.

Chceš se na něco doptat?
Kontaktuj mě na ondrej@putovani-seberozvoj.cz nebo 608 525 412.