MUŽSKÉ SETKÁNÍ
a potní chýše


17. - 19. 2. 2023
Stará Říše na Vysočině

Potkat se autenticky, pravdivě a ve vzájemné mužské podpoře

Vystoupit ze zajetých kolejí svých běžných dní, propojit se se zdrojem své síly a načerpat se upřímným setkání ve společenství dalších mužů. Sdílet i mlčet, smát se i hloubat, radovat se i brečet - je tu prostor pro vše, co každý z nás přináší. 

Mužské setkání je i příležitost nahlédnout hlouběji ke své pravdivosti, upřímně se potkat sám se sebou i s ostatními a kromě jiného i zažít rituál potní chýše.

Těším se na setkání,
Ondra

Co nás čeká?

Potní chýše

Potní chýše je "sauna" z přírodních materiálů. Kopule je postavená z ohnutých větví a potažená celtovinou a dekami. Uprostřed je vykopaná jáma, kam se vkládají na ohni rozžhavené kameny a jejich poléváním vzniká teplo. Pro inspiraci jsou níže fotky.

Říká se, že vstoupit do potní chýše je jako "vstoupit do lůna Matky země" a vyjít ven znovuzrozený. Tento rituál nás vede k vlastní pravdě, síle i zranitelnosti a dává nám možnost propustit to, co si už nechceme nést dál.

Mužský kruh

Příběhy druhých nás můžou inspirovat i podpořit a stejně tak náš vlastní příběh může obohatit ostatní muže. Na setkání nás čekají sdílecí kruhy, při kterých má každý z nás možnost mluvit upřímně sám za sebe, naslouchat druhým i mlčet.

Tato akce je i o poznání dalších mužů a jejich životních příběhů, načerpání inspirace a vzájemné podpoře.

Čas pro sebe

Naladit se na sebe, usadit se ve svém těle, nechat sednou myšlenky a plány, ... Přirozeně i cíleně bude vznikat prostor, ve kterém má každý z nás možnost sytit se časem pro sebe dle své potřeby.

Podporující aktivity

Meditace, relaxace, pohyb, čas v přírodě, prostor pro sebereflexi, rituály a další aktivity, které podpoří přirozené plynutí našeho setkání i každého z nás.

Ochutnávka fotek*

*z ne-mužské akce :-)

Upřímně se potkat sám se sebou i s ostatními muži, propojit se se zdrojem své síly, dopřát si čas pro sebe a být v tom všichni společně - i to je esence mužského setkání.

S kým?

Ondřej Šperka

Významným životním zlomem pro mě bylo a stále je Putování, v rámci kterého provázím skupiny i jednotlivce v krajinách vnějších i vnitřních. Dalo mi odvahu jít cestou vlastní seberealizace, propojovat světy a značnou část roku trávit v přírodě. Baví mě hledat rovnováhu mezi dobrodružstvím a vnitřním prožíváním, jít k podstatě a tvořit prostor, ve kterém se cítíme bezpečně a každý z nás se v něm může plně projevit. 

Jsem táta, manžel, lektor, řečník, průvodce, a taky obyčejný člověk, který krok za krokem putuje životem. Naplňuje mě upřímné sdílení s ostatními, dávám sílu skupině, věřím, že všechny odpovědi se nalézají v přítomnosti a hluboko v sobě cítím touhu po pravdivosti a přirozenosti. Stojím nohama na zemi a jsem otevřen všem kouzlům, které život přináší.

Napsali o mě

Martin Masák

"Setkání s Ondrou mi přinášejí povzbuzení do spokojenějšího žití. Podpora odvažovat se žít tak, aby mi bylo příjemně na duši i těle. Cítit, že na to mám právo. Ondra bedlivě naslouchá, pomáhá zklidnit, dostat se k sobě. Přináší svou inspiraci a zároveň mou nechává zářit. Cítím z něj laskavost, spolupráci, bezpečí, ..." 

Vojta Přikryl

"V Ondrově přítomnosti se dějí velké věci. Především oceňuji jeho schopnost vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém může každý objevovat svůj vlastní potenciál a zároveň veškeré vnitřní prožívání sdílet s ostatními. Věřím, že to ve výsledku posunuje celou skupinu."

Marek Hladík

"Setkání s Ondrou mi přinesla hluboký vhled do jednoho z mých vnitřních mechanismů, který mě dělil od svobodného a radostného bytí a tvoření. Vnímám, že Ondra má dar pomoci lidem vytvořit pevnou základnu pro jejich život, která jim umožní zažít opravdovou spokojenost a seberealizaci."

Praktické informace

Sejdeme se v pátek 17.2. v 18:00 ve Staré Říši (odkaz na mapu) a začneme společnou večeří. Z Brna i Prahy sem jedou pohodové spoje a případně je možnost se v naší FB skupině domluvit na spolujízdu autem. Setkání zakončíme v neděli 19.2. společným obědem (cca mezi 14-15. hodinou bude prostor odjíždět)

Zázemí nám poskytne chalupa na jihu Vysočiny. Jsou tu vícelůžkové pokoje, dvě koupelny, kuchyně, obývák, krbová místnost a uzavřený dvůr - takže budeme mít příjemné soukromí. Chalupa je na okraji vesnice Stará Říše (25km od Jihlavy).

O vaření se postará kuchař. Pokud máš nějaké alergie a nebo jiné požadavky k jídlu, tak je prosím uveď v přihlášce - přizpůsobíme tomu jídelníček.

Chceš se k nám přidat?

DATUM: 17. - 19.2.2023
LOKALITA: Stará Říše, Vysočina

KAPACITA: 10 účastníků

CENA: 4.800 kč*

*V ceně je ubytování, jídlo a moje práce. 

Po vyplnění přihlášky Tě budu kontaktovat, domluvíme se na podrobnostech a zodpovím Tvé případné dotazy. Je možnost ji vyplnit i nezávazně a dát si tak čas na rozmyšlenou.

Chceš se na něco doptat?
Kontaktuj mě na ondrej@putovani-seberozvoj.cz nebo 608 525 412.