POUŤ k sobě

Vydej se s námi na cestu, která povede krásnou českou krajinou, ale současně Tě podpoří i na cestě k hlubšímu propojení s Tvou pravou podstatou. 


Průvodci: Ondřej Šperka, Marek Hladík, Šárka Šperková 

Lokalita: Český les

Termín: 30.7. - 6.8.2021

Účastníků: 12

Úvodem:

Největším pokladem, který můžete v životě najít, je opravdové spojení se sebou. Takové spojení je zdrojem klidu, sebedůvěry a jasnosti na naší cestě životem. Dobré ukotvení v sobě nám dává stabilitu a otevírá prostor pro opravdové a láskyplné spojení s vnějším světem - s druhými lidmi, přírodou i duchovnem. Cestu k opravdovému spojení se sebou ale musíme ujít každý sám  - a proto Tě zveme na tuto pouť.

Vydej se s námi na cestu ve vnějším i vnitřním světě. Budeš kráčet krásnou českou přírodou a zároveň s každým dalším krokem blíž k sobě. Necháš za sebou své každodenní životní role a získáš prostor jen pro sebe, ve kterém se můžeš spojit se sebou a svou podstatou. Pouť Ti umožní ponořit se do Tvého nitra a spojit se svým skutečným, přítomným a autentickým já.

Jaký je záměr této akce?

Dopřát si prostor a čas k hlubokému propojení se sebou a poznání svého opravdového a autentického já. Prozkoumat své vnitřní kvality/dary a také omezení, která nás dělí od autenticity a síly. Uzdravovat vztah k sami sobě a nalézat vnitřní zdroje sebelásky a sebeúcty. Prožít takové zkušenosti, které aktuálně potřebujeme, abychom si dovolili plně projevovat svou jedinečnost ve skupině i společnosti.

Na cestě k hlubokému spojení se sebou je potřeba se pravdivě potkat se vším v našem nitru včetně našich stinných stránek. Možná se setkáš i s překážkami, které Ti nedovolují žít autenticky, láskyplně a naplno. Naším záměrem je vytvořit bezpečný a podporující prostor tak, aby toto setkání bylo léčivé a posilující.

Ochutnávka fotek z minulých akcí:

Co je pro Tebe nachystáno?

Pouť krajinou budeme doplňovat o aktivity, které Ti pomohou prohlubovat kontakt se sebou a poskytnou Ti spoustu námětů k prozkoumání Tvého vnitřního světa. Všechny aktivity budou zážitkové, takže Ti přinesou přímou a obohacující zkušenost s Tvou myslí, emocemi i tělem.

Zažijeme si sdílení v kruhu, různé meditace, imaginace, práci s pozorností i dechem, techniku propojení se s tělem skrze autentický pohyb a podobné metody vedoucí k napojení se na aktuální prožitky uvnitř nás.

Na cestě nás bude propojovat společný záměr, a tak nám skupina nabídne prostor pro sdílení, vzájemnou podporu i inspiraci

Praktičtější informace:

Veškeré vybavení si poneseme na zádech, budeme spát ve stanech a vařit si z vlastních zásob. Nemáš-li zkušenosti s vícedenním pobytem v přírodě, tak neměj obavy - akce je nastavena tak, že může být Tvou první zkušeností s pohybem "na těžko". Pomůžeme Ti s přípravami před akcí i v jejím průběhu.

Denně ujdeme přibližně 13-18 km a v průběhu bude několik zastávek k odpočinku a námi vedenému programu, v rámci kterého vám budeme nabízet různé možnosti zkoumání ticha.

V pátek odpoledne se sejdeme ve městě XY. Na stejném místě budeme za týden kolem poledne končit. Z Brna pojedeme devítimístnou dodávkou, takže Tě můžeme kdekoliv přibrat :-)

Pojede s námi Ayla - 11měsíční fenka československého vlčáka (zatím mírumilovná a neškodná).

V čem Tě tato akce může obohatit?

  • Vyzkoušíš si různé nástroje, které Ti pomohou pozorovat a prožívat to, co se uvnitř Tebe odehrává.
  • Odkryješ nánosy, které Tě dělí od čistého vnímání sebe samotného, Tvé svobody a síly.
  • Cesta a skupina Tě podpoří v tom, aby ses opravdu propojil se svou pravou esencí a tím, co chceš skrze sebe přinášet světu.
  • Chůze Ti pomůže integrovat témata a prožitky, která se Ti budou odkrývat.
  • Propojíš se s podobně naladěnými lidmi a objevíš krásná nová místa.

Reference od minulých účastníků:

Markéta Horáková

"Tento výlet dal mému životu čerstvý směr. Průvodci jsou příjemní, upřímní, autentičtí, nikoho nehodnotí. Jen naslouchají a tak přirozeně vám pomohou otevřít témata ve Vás samých, ale ani víc ani míň, než vy sami sobě dovolíte."

Martin Masák

"Poznal jsem, jak je obohacující putovat sám za sebe a zároveň pospolu do jednoho cíle. Přirozenost přírody a přátelská atmosféra mi pomohli otevřít skryté síly a cit. Bylo to hodně o spolupráci, komunikaci, odvaze, vnímavosti k sobě a ostatním."


Cena: 7.890 Kč

Je v ní zahrnuta naše práce (know-how, sebevzdělávání, organizace), materiály a ubytování na jednu noc.


Akcí Tě provedou:

Ondřej Šperka

Email: ondrej.sperka1@gmail.com

Telefon: +420 608 525 412

Expedition Club

Facebook

Už je to pár let, co jsme s kamarádem stáli u silnice a vyráželi na dvouměsíční dobrodružství, během kterého jsme prostopovali celé Rusko až do Mongolska. Tenkrát jsem ještě netušil, že se mi právě otevírá nová životní etapa. Cest v podobném duchu přibývalo, a i díky těmto zkušenostem jsem začal pracovat jako průvodce pro brněnský Expedition Club. Značnou část roku jsem trávil v různých končinách na světě a staral se o lidi. Tato spolupráce pro mě byla velkou inspirací a podpořila i vznik prvního Putování. A to byl další velký krok. Otevřel se mi tím prostor vyrážet s lidmi za dobrodružstvím a sytit se nejen společnými prožitky, ale i upřímným sdílením svých vnitřních procesů v bezpečném prostoru skupiny. Tohle mě naprosto naplňuje a jsem šťastný, že to můžu dělat.

V rámci příprav na akci Ti poradím s vybavením a budu k dispozici k řešení veškerých organizačních záležitostí.

Šárka Šperková

Email: sarka.sperkova@gmail.com

Telefon: +420 728 175 969

Facebook

Jsem fascinována lidskou přirozeností a hledáním cest k vnitřní celistvosti a svobodě. I proto jsem se vždy vydávala na poutní i další cesty světem, abych nakonec nalezla domov sama v sobě a vydala se tak na cestu objevování vnitřního světa. Formální vzdělání mi poskytlo bakalářské studium Psychologie na FSS, MU. Vždy mě ale fascinovala rozmanitost poznání a přístupů k lidské psychice i tělu. Dodnes experimentuji a poznávám různé přístupy, které se v mé práci propojují.

Nejvíce čerpám ze somatického přístupu v psychoterapii Biosyntézy, Tanečně-pohybové terapie, ale i z učení domorodých kultur a zkoumání rozšířených stavů vědomí (výcvik StarGate). Věřím v lidskou samoléčebnou schopnost a moudrost ukrytou ve spojení s přírodou. Má práce s lidmi vyvěrá z respektu k individuálním životním příběhům a nalézání dobrých nástrojů pro hledání integrity a zdrojů v jejich životech.

Marek Hladík

Email: moudrostprirody@email.cz

Telefon: +420 773 270 794

Osobní web

Facebook

Ayla

Mým posláním je inspirovat lidi k životu žitému naplno a srdcem. Ve své práci propojuji poznatky moderní tělesně-orientované psychoterapie a moudrost starobylých pramenů poznání. Na kurzech a individuálních setkáních vytvářím bezpečný prostor pro zážitky, které jsou léčivé pro tělo i duši. Má práce je hodně tvořivá a pestrobarevná. Pracuji se spontánním pohybem, imaginacemi, meditací, rituály a dalšími metodami. Tyto věci přináším i na Putování.

Magisterský titul v oboru psychologie jsem získal na Masarykově univerzitě v Brně. V současnosti se na univerzitě zabývám výzkumem využití spontánního pohybu v psychoterapii. Třetím rokem se účastním čtyřletého psychoterapeutického výcviku v tanečně-pohybové terapii. Prošel jsem kompletním kurzem krizové intervence a základním a pokročilým kurzem šamanských technik od Foundation for Shamanic Studies. Mou práci obohatilo také zkoumání somatické psychoterapie, biosyntézy, vědomého tance a mindfulness.

Jsem 11měsíční psí slečna narozena jako Československý vlčák. Moje pra pra pra... prababička byla opravdová vlčice, na tu já si ale už nepamatuju, ovšem lecos z jejího vzhledu jsem prý podědila. Na rozdíl od prababičky já se nejčastěji pohybuji v brněnských Lužánkách. Pánečci mi ale slibují, že se co nevidět odstěhujem blízko k lesu. Na to se moc těším, tam jsem se svou smečkou totiž nejšťastnější. Mám ráda všechny lidský i psí kámoše, ale taky si ráda zalezu do rohu a mám svůj klid, takže je fajn se navzájem respektovat. 

Fascinuje mě kousání, trhání a prohánění menších tvorů než jsem já. Obzvlášť ptáci se těší mé velké oblibě. Ovšem mým hlavním úkolem je hlídat smečku, takže při našich vejletech budu pobíhat sem a tam a všechny nás držet pohromadě.