JARNÍ SETKÁNÍ
a potní chýše


24. - 26. 3. 2023
Stará Říše na Vysočině

Ukončit zimní období, oživit se a naladit na vlnu jara

Zveme Tě na jarní víkendové setkání v zázemí útulné chalupy na Vysočině. V pohodové a kamarádské atmosféře propustíme poslední zbytky zimy v nás a naladíme se na vlnu začínajícího jara. 

Podpoří nás v tom i rituál potní chýše, který nás povede hlouběji k sobě a dává nám příležitost odložit vše, co už si nechceme nést dál. A pak už stačí jen nasát tu novou svěží energii, kterou jaro přináší.

Těšíme se na setkání,
Ondra a Šárka

Co nás čeká?

Potní chýše

Potní chýše je "sauna" z přírodních materiálů. Kopule je postavená z ohnutých větví a potažená celtovinou a dekami. Uprostřed je vykopaná jáma, kam se vkládají na ohni rozžhavené kameny a jejich poléváním vzniká teplo. Pro inspiraci jsou níže fotky.

Říká se, že vstoupit do potní chýše je jako "vstoupit do lůna Matky země" a vyjít ven znovuzrozený/á. Tento rituál nás vede k vlastní pravdě, síle i zranitelnosti a dává nám možnost propustit to, co si už nechceme nést dál.

Sdílení v kruhu

Příběhy druhých nás můžou inspirovat i podpořit a stejně tak náš vlastní příběh může obohatit ostatní. Na setkání nás čekají sdílecí kruhy, při kterých má každý z nás možnost mluvit upřímně sám za sebe, naslouchat druhým i mlčet.

Tato akce je i o poznání nových lidí a jejich životních příběhů, načerpání inspirace a vzájemné podpoře.


Čas pro sebe

Naladit se na sebe, usadit se ve svém těle, nechat sednou myšlenky a plány, ... Přirozeně i cíleně bude vznikat prostor, ve kterém má každý z nás možnost sytit se časem pro sebe dle své potřeby.


Podporující aktivity

Meditace, relaxace, pohyb, prostor pro sebereflexi, rituály a další aktivity, které podpoří přirozené plynutí našeho setkání i každého z nás.

Ochutnávka fotek

Propustit poslední zbytky zimy, naladit se na vlnu začínajícího jara a nasát novou svěží energii. I to nás čeká na jarním setkání.

S kým?

Ondřej a Šárka Šperkovi

Jsme manželé, rodiče a společně tvoříme Putování - projekt, který odráží náš životní styl a pohled na svět. 

Žijeme spolu a pracujeme spolu, tedy hledat rovnováhu v mužsko-ženském propojení se pro nás stalo denním chlebem. I toto vnášíme do našich akcí. V práci se skupinami podporujeme autententičnost každého jednotlivce a zároveň ctíme sílu skupiny a potenciál k růstu, který každému nabízí. Baví nás kombinovat lehkost a hravost s hloubku a vážností. Více o příběhu každého z nás je níže.

Naší součástí je i 9měsíční syn Atrej a téměr 3lettá fenka Ayla. Na setkání budeme všichni.

Napsali o nás

Gábi Kynclová

"Byla to pro mě nová zkušenost. Po chýši byly pocity dost smíšené. S dalším a dalším dnem, které přicházejí, mohu říct, že to bylo hodně naplňující, otevírající, uvědomující, sžívajicí. Každý den mi dává nové příležitosti, kdy můžu být v pohodě, i když jsem v nepohodě... Ještě jednou velké díky rodině Šperků a hostitelce Míše ze Staré Říše."


Johny Šamánek

"Šperkovi a jejich poslání jsem se zájmem sledoval roky. S přítelkyní jsme prožívali omezení, která nás nepouštěla na akce venku. V březnu 2021 přišla možnost putovat on-line. Neváhali jsme a dostali víc inspirace než jsme si dokázali představit. Šperkovi mají čistý a hluboký záměr. Ten přitahuje krásné lidi a ti vytváří bezpečné prostředí - pro vše, co má být slyšeno, prožito a léčeno. Ve skupině se odehrál poctivý zázrak: původně jsme měli "putovat" 4 týdny. Teď jsou to 4 měsíce a stále se scházíme, podporujeme a sdílíme. Děkuji za tuto zkušenost."


Míša Dobešová

"Šperkovi mě provázeli netradičním a originálním Putováním za tichem. Stalo se mi velkou inspirací v každodenním životě - práce s denními záměry, pozorností, všímavostí a společným sdílením. Prostor, který Šperkovi vytváří je prostorem léčivým, ve kterém každý může růst svým vlastním směrem a tempem. Je to čistá esence bytí tady a teď."

Praktické informace

Sejdeme se v pátek 24.3. v 18:00 ve Staré Říši (odkaz na mapu) a začneme společnou večeří. Z Brna i Prahy sem jedou pohodové spoje a případně se dá ve FB skupině domluvit na spolujízdu autem. Setkání zakončíme v neděli 26.3. společným obědem (cca mezi 14-15. hodinou bude prostor odjíždět).

Zázemí nám poskytne útulná chalupa na jihu Vysočiny. Jsou tu vícelůžkové pokoje, dvě koupelny, kuchyně, obývák, krbová místnost a uzavřený dvůr - takže budeme mít příjemné soukromí. Chalupa je na okraji vesnice Stará Říše (25km od Jihlavy).

O vaření se postará naše hostitelka Míša, která s námi bude na celé akci a bude vařit vegetariánsky. Pokud máš nějaké alergie a nebo jiné požadavky k jídlu, tak je prosím uveď v přihlášce - přizpůsobíme tomu jídelníček.

Chceš se k nám přidat?

DATUM: 24. - 26.3.2023
LOKALITA: Stará Říše, Vysočina
CENA: 3.500 - 5.000 kč*
*Nabízíme toto cenové rozmezí, kde každý může dát dle svých možností a pocitu. V ceně je i ubytování a jídlo.

Po vyplnění přihlášky Tě budeme kontaktovat, domluvíme se na podrobnostech a zodpovím Tvé případné dotazy. Je možnost ji vyplnit i nezávazně a dát si tak čas na rozmyšlenou.

Chceš se na něco doptat?
Kontaktuj Ondru na ondrej@putovani-seberozvoj.cz nebo 608 525 412.

VÍCE O KAŽDÉM Z NÁS

Šárka Šperková

"Jsem fascinována lidskou přirozeností a hledáním cest k vnitřní celistvosti a svobodě. I proto jsem se vždy vydávala na poutní i další cesty světem, abych nakonec nalezla domov sama v sobě a vydala se tak na cestu objevování vnitřního světa. Formální vzdělání mi poskytlo bakalářské studium Psychologie na FSS, MU. Vždy mě ale fascinovala rozmanitost poznání a přístupů k lidské psychice i tělu. Dodnes experimentuji a poznávám různé přístupy, které se v mé práci propojují.

Aktuálně jsem frekventantkou v psychoterapeutickém výcviku v proces orientované psychologii, dálě čerpám z Biosyntézy, Tenečně-pohybové terapie, ale i z učení domorodých kultur a zkoumání rozšířených stavů vědomí (výcvik StarGate). Věřím v lidskou samoléčebnou schopnost a moudrost ukrytou ve spojení s přírodou. Má práce s lidmi vyvěrá z respektu k individuálním životním příběhům a nalézání dobrých nástrojů pro hledání integrity a zdrojů, které nám mohou dobře sloužit v běžném životě."

Ondřej Šperka

"Významným životním zlomem pro mě bylo a stále je Putování, které tvoříme od roku 2019. Dalo mi odvahu kráčet cestou vlastní seberealizace a propojovat světy. Baví mě hledat rovnováhu mezi dobrodružstvím a vnitřním prožíváním, jít k podstatě a tvořit prostor, ve kterém se cítíme bezpečně a každý z nás se v něm může plně projevit.

Naplňuje mě upřímné sdílení s ostatními, dávám sílu skupině, věřím, že všechny odpovědi se nalézají v přítomnosti a hluboko v sobě cítím touhu po pravdivosti a přirozenosti. Stojím nohama na zemi a jsem otevřen všem kouzlům, které život přináší.

Jsem táta, manžel, lektor, průvodce, ... a taky obyčejný člověk :-)"