Jarní očista

Touto akcí přinášíme možnost plně prožít přechod ze zimního do jarního období. Zastavíme se, očistíme od starého, nadechneme čerstvé jarní energie a dobře zazdrojujeme k dalšímu vývoji. To je i linka této akce, která proběhne v zázemí útulné chalupy na Vysočině. Začneme k večeru ve čtvrtek 17. března na sklonku zimy a budeme končit s prvním jarním dnem v neděli 20. března.

Co zažiješ?

Sdílení

Podporujeme se a inspirujeme vlastními příběhy. Sdílení v kruhu bude důležitou součástí propojení naší skupiny a budování bezpečného prostoru mezi námi.

Potní chýši/sweatlodge

Je to očistný "saunový" rituál, který začíná stavbou chýše z přírodních materiálů, přípravou dřeva, kamenů a nás samotných. 

Meditace a uvnitřnění

Abychom mohli být dobře ve světě, je třeba nejdříve vyživit sami sebe. Budeme se tedy vracet zpátky k sobě, do svého středu, do rovnováhy a souladu mezi vnějším světem a naším nitrem.

Rituály 

Jsou to pro nás "nástroje", díky kterým můžeme uznat změnu, náš vývoj, něco ukončit a nebo naopak započnout.

Práce s tělem a dechem

Dáme pozornost i našemu tělu, opečujeme ho vedeným pohybem, a díky vědomé práci s dechem se v něm dobře usadíme. Pro tyto aktivity rádi využíváme hudbu.

Zastavit se tady a teď, očistit se od nepotřebného, občerstvit tělo i mysl, nově se nadechnout a dobře zazdrojovat k dalšímu vývoji. To je záměrem jarní očisty 2022.

Ochutnávka fotek

Co Ti akce může přinést?

Načerpáš se novou energií a časem pro sebe

Očistíš se od starého a propustíš, co Ti už neslouží

Propojíš se se zdroji, z kterých můžeš v dalším období čerpat

Prohloubíš kontakt s přírodou, s přirozeností a jednoduchostí

Prozkoumáš co je v Tobě živé a chce růst

Budeš se inspirovat příběhy druhých a sdílet svůj vlastní příběh

Budeš v kontaktu se svým tělem, emocemi a prožíváním

Vědomě ukončíš období zimy a vstoupíš do nového

S kým?

Ondra a Šárka Šperkovi

Jsme manželé a společně tvoříme Putování. Původně se jednalo o výpravy do přírody se seberozvojem, postupně se projekt přetváří a odráží náš životní styl a pohled na svět.

Žijeme spolu a pracujeme spolu, tedy hledat rovnováhu v mužsko-ženském propojení se pro nás stalo denním chlebem. I toto vnášíme do našich akcí. V práci se skupinami podporujeme autententičnost každého jednotlivce a zároveň ctíme sílu skupiny a potenciál k růstu, který každému nabízí. Baví nás kombinovat lehkost a hravost s hloubku a vážností. Více o příběhu každého z nás je níže :-)

Na akci s námi bude i dvoulettá fenka Ayla. Je přátelská, zvyklá na lidi a zároveň si drží odstup. Občas mají lidé ze psů respekt a nebo i špatnou zkušenost. Pokud mezi ně patříš, tak vše před akcí probereme.

Napsali o nás

Míša Dobešová

"Prostor, který Šperkovi vytváří je prostorem léčivým, ve kterém každý může růst svým vlastním směrem a tempem."

Vojta Přikryl

"V Ondrově přítomnosti se dějí velké věci. Především oceňuji jeho schopnost vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém může každý objevovat svůj vlastní potenciál a zároveň veškeré vnitřní prožívání sdílet s ostatními. Věřím, že to ve výsledku posunuje celou skupinu."

Gabriela Galíková

"Šárka má veliký dar naslouchat bez hodnocení, přijímat a podporovat beze slov i s nimi. Kdekoliv je, šíří kolem sebe hřejivý pocit bezpečí; svou práci dělá z nitra a s hlubokým přesvědčením. Ať je bouře, jaká chce, Šárka je ztělesněním klidu a moudra. Moc ráda se k ní vracím."

Jídlo a zázemí

Zázemí nám poskytne krásná a útulná chalupa na jihu Vysočiny. Jsou tu vícelůžkové pokoje, dvě koupelny, kuchyně, obývák, krbová místnost a uzavřený dvůr - takže budeme mít příjemné soukromí. Chalupa je na okraji vesnice Stará Říše (25km od Jihlavy).

O vaření se postará kuchařka, která s námi bude na celé akci. Bude vařit vegetariánsky. Pokud máš nějaké alergie apod., uveď je prosím v přihlášce, ať tomu můžeme přizpůsobit jídelníček.

Cena: 5.500 Kč

Je v ní zahrnuta naše práce, jídlo, ubytování a náklady na materiál.

Datum: 17. - 20. 3. 2022
(začátek ve čtvrtek 18:00)
Lokalita: Stará Říše, Vysočina
Účastníků: 10

Po vyplnění přihlášky Tě budeme kontaktovat, domluvíme se na podrobnostech a zodpovíme Tvé případné dotazy.

Jak to bude probíhat?

Čtvrtek:

Začneme v 18:00 večeří a poté se propojíme se při prvním sdílení v kruhu. Následně se budeme ladit na ohlédnutí za uplynulým obdobím a prouzkoumáme, co starého už potřebujeme propustit

Pátek:

Tento den se budeme ladit na očistu našeho těla, mysli i ducha. Dopoledne společně nachystáme potní chýši a čeká nás i pohybová meditace a čas pro uvnitřnění. K pozdnímu odpolední společně projdeme očistným rituálem potní chýše/sweatlodge.

Sobota:

Dnešní den bude ve znamení nového nadechnutí. Načerpáme se energií, nakontaktujeme své zdroje a možnosti, jak sami sebe podpořit v jarním čase a dalším vývoji. Prozkoumáme, co nového v nás je připavené k růstu a dopřejeme si péči o tělo. Večer zakončíme společným rituálem.

Neděle:

Dnes nastává rovnodennost, první jarní den. Tohoto času využijeme pro nalezení rovnováhy uvnitř nás samotných a užijeme si vítání nové jarní energie. Společně poobědváme a kolem 14:00 hod. začneme pomalu vyplouvat každý svým směrem. 


Chceš se na něco doptat? Kontaktuj Ondru: ondrej@putovani-seberozoj.cz nebo 608 525 412

VÍCE O KAŽDÉM Z NÁS

Ondřej Šperka

Email: ondrej.sperka1@gmail.com

Telefon: +420 608 525 412

Facebook

Už je to pár let, co jsme s kamarádem stáli u silnice a vyráželi na dvouměsíční dobrodružství, během kterého jsme prostopovali celé Rusko až do Mongolska. Tenkrát jsem ještě netušil, že se mi právě otevírá nová životní etapa. Cest v podobném duchu přibývalo, a i díky těmto zkušenostem jsem začal pracovat jako průvodce pro brněnský Expedition Club. Značnou část roku jsem trávil v různých končinách na světě a staral se o lidi. Tato spolupráce pro mě byla velkou inspirací a v roce 2019 podpořila i vznik prvního Putování. A to byl další velký krok. Otevřel se mi tím prostor vyrážet s lidmi za dobrodružstvím a sytit se nejen společnými prožitky, ale i upřímným sdílením svých vnitřních procesů v bezpečném prostoru skupiny. A to mě naprosto naplňuje a jsem šťastný, že to můžu dělat.

Při práci se skupinami v sobě kultivuji víru, důvěru v proces a praktické nástroje. Dávám sílu obyčejnosti a jednoduchosti.

Šárka Šperková

Email: sarka.sperkova@gmail.com

Telefon: +420 728 175 969

Facebook

Jsem fascinována lidskou přirozeností a hledáním cest k vnitřní celistvosti a svobodě. I proto jsem se vždy vydávala na poutní i další cesty světem, abych nakonec nalezla domov sama v sobě a vydala se tak na cestu objevování vnitřního světa. Formální vzdělání mi poskytlo bakalářské studium Psychologie na FSS, MU. Vždy mě ale fascinovala rozmanitost poznání a přístupů k lidské psychice i tělu. Dodnes experimentuji a poznávám různé přístupy, které se v mé práci propojují.

Nejvíce čerpám ze somatického přístupu v psychoterapii Biosyntézy, Tanečně-pohybové terapie, ale i z učení domorodých kultur a zkoumání rozšířených stavů vědomí (výcvik StarGate). Věřím v lidskou samoléčebnou schopnost a moudrost ukrytou ve spojení s přírodou. Má práce s lidmi vyvěrá z respektu k individuálním životním příběhům a nalézání dobrých nástrojů pro hledání integrity a zdrojů v jejich životech.