Touto akcí bychom rádi přinesli pomyslný přechod ze zimního do jarního období. K tomu patří možnost očistit se od všeho starého, občerstvit se novou jarní energiíí a dobře se pro nové období nasměrovat. To je i linka této akce, která proběhne v zázemí útulné chalupy na Vysočině. Začneme ve čtvrtek večer na sklonku zimy a budeme končit v neděli 20. března s prvním jarním dnem. 


Co zažijeme?

Sdílení v kruhu

Prožitkové meditace

Rituály

Potní chýši

Práce s tělem a dechem

Zažitkové aktivity

Ochutnávka fotek

Záměr akce

Zastavit se tady a teď, očistit se od nepotřebného, občerstvit tělo i mysl, nově se "nadechnout" a dobře zazdrojovat k dalšímu vývoji.

CO ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI NAŠICH AKCÍ?

Johny Šamánek

"V březnu 2021 přišla možnost putovat on-line. Neváhali jsme a dostali víc inspirace než jsme si dokázali představit. Šperkovi mají čistý a hluboký záměr. Ten přitahuje krásné lidi a ti vytváří bezpečné prostředí - pro vše, co má být slyšeno, prožito a léčeno."

Katka Cigášová

"Všichni tři průvodci byli velmi autentičtí a nesmírně vnímaví k potřebám skupiny i jejich individuálních členů. Jejich ochota odhalovat své vlastní niterné zážitky ve mně budila pocit důvěry a napomáhala mi k vlastnímu odkrývání."

Katka Štěrbová

"Díky Putování s Ondrou a Víťou jsem našla svůj zdroj energie. Ten Zdroj, na který jsem díky nasazení v práci i v rodinném životě zapomněla. Ondra je moudrá duše, vede respektem a pokorou. Totální nabíječkou bylo koupání v ledové vodě za podpory Víti."

Jak to bude probíhat?

Čtvrtek:

Akci započneme v 18:00 večeří. Poté se začneme pomalu ladit na ohlédnutí se za uplynulým obdobím a propojíme se v kruhu ve sdílení.

Pátek:

Tento den se budeme ladit na očistu našeho těla, mysli i ducha. Dopoledně společně nachystáme potní chýši a čekají nás i pohybové aktivity, meditace a čas pro uvnitřnění. K pozdnímu odpolední společně projdeme očistným rituálem potní chýše.

Sobota:

Dnešní den bude ve znamení nového směřování. Načerpáme se energií, prozkoumáme své zdroje a možnosti, jak sami sebe podpořit v jarním čase a dalším vývoji. Zažijeme si péči o tělo, zážitkové aktivity 

Neděle:

Dnes nastává rovnodennost, první jarní den. Budeme směřovat k dobrému ukončení celé akce a závěrečnému sdílení. Společně poobědváme a kolem 14:00 hod začneme pomalu vyplouvat každý svým směrem. 

Jídlo a zázemí:

Střechu nad hlavou nám poskytne co-workingová chalupa  NašeVaše Říše. Je to krásná a útulná chalupa na jihu Vysočiny. Nabídne nám zázemí vícelůžkových pokojí, dvou koupelen, kuchyně, útulného obýváčku a krbové místnosti. Chalupa má krásnou a prostornou zahradu.

O vaření se postará paní kuchařka. Bude vařit vegetariánsky.

PS: Na akci bude přítomna rok a půl stará fenka Ayla (rasou československý vlčák). Je zvyklá být na našich akcích, dobře hlídá smečku a zároveň si drží odstup. Nebudeš-li chtít, tak s ní vůbec nepřijdeš do kontaktu. A naopak budeš-li chtít, tak večerní drbání nikdy neodmítne :-) Občas mají lidé z psů respekt a nebo i špatnou zkušenost. Pokud mezi ně patříš, ozvi se nám a vše probereme :-)


Cena: 5.500 Kč

Je v ní zahrnuta naše práce, jídlo, ubytování a náklady na materiál.


Akcí Tě provedou:

Ondřej Šperka

Email: ondrej.sperka1@gmail.com

Telefon: +420 608 525 412

Expedition Club

Facebook

Už je to pár let, co jsme s kamarádem stáli u silnice a vyráželi na dvouměsíční dobrodružství, během kterého jsme prostopovali celé Rusko až do Mongolska. Tenkrát jsem ještě netušil, že se mi právě otevírá nová životní etapa. Cest v podobném duchu přibývalo, a i díky těmto zkušenostem jsem začal pracovat jako průvodce pro brněnský Expedition Club. Značnou část roku jsem trávil v různých končinách na světě a staral se o lidi. Tato spolupráce pro mě byla velkou inspirací a podpořila i vznik prvního Putování. A to byl další velký krok. Otevřel se mi tím prostor vyrážet s lidmi za dobrodružstvím a sytit se nejen společnými prožitky, ale i upřímným sdílením svých vnitřních procesů v bezpečném prostoru skupiny. Tohle mě naprosto naplňuje a jsem šťastný, že to můžu dělat.

V rámci příprav na akci Ti poradím s vybavením a budu k dispozici k řešení veškerých organizačních záležitostí.

Šárka Šperková

Email: sarka.sperkova@gmail.com

Telefon: +420 728 175 969

Facebook

Jsem fascinována lidskou přirozeností a hledáním cest k vnitřní celistvosti a svobodě. I proto jsem se vždy vydávala na poutní i další cesty světem, abych nakonec nalezla domov sama v sobě a vydala se tak na cestu objevování vnitřního světa. Formální vzdělání mi poskytlo bakalářské studium Psychologie na FSS, MU. Vždy mě ale fascinovala rozmanitost poznání a přístupů k lidské psychice i tělu. Dodnes experimentuji a poznávám různé přístupy, které se v mé práci propojují.

Nejvíce čerpám ze somatického přístupu v psychoterapii Biosyntézy, Tanečně-pohybové terapie, ale i z učení domorodých kultur a zkoumání rozšířených stavů vědomí (výcvik StarGate). Věřím v lidskou samoléčebnou schopnost a moudrost ukrytou ve spojení s přírodou. Má práce s lidmi vyvěrá z respektu k individuálním životním příběhům a nalézání dobrých nástrojů pro hledání integrity a zdrojů v jejich životech.