Vydej se na společnou cestu k podstatě mužství a postav se do své vlastní síly


Roční cyklus pro 10 mužů
4 moduly - jaro, léto, podzim, zima


Co Tě na Cestě muže 2022 čeká?

Cesta

Někde začíná a má svůj cíl. Bude třeba ohlédnout se za sebe a uznat svoji historii, očistit se od nánosů, které už nechceš nést dál, objevovat věci uvnitř sebe, podpořit a být podporován, uvidět svoji sílu a stoupnout si do ní. Nebudeš v tom sám, půjdeme všichni společně.

Příroda a samota

Výpravy do přírody, letní táboření v teepee, potní chýše, ... na každém modulu budeme blízko našemu přirozenému prostředí. Příroda má otevřenou náruč pro každého, je jednoduchá a přitom dokonalá. Je to ženský aspekt našeho setkání a zdroj inspirace. Budeme v ní trávit i chvíle samoty, které budou součástí každého setkání. Čas pro sebe, čas pro urovnání svých záměrů, přemýšlení nebo jen pro čisté bytí. 

Uvnitřnění a meditace

Abychom mohli být dobře ve světe, nejdříve musíme vyživit sami sebe, naši základnu. Cesta muže je i cesta zpátky k sobě, do svého středu, do rovnováhy a souladu mezi vnějším světem a naším nitrem.

Potní chýše/sweatlodge

Je to celodenní očistný rituál, který začíná stavbou chýše, přípravou dřeva, kamenů a nás samotných. Potní chýše bude součástí každého našeho setkání a podpoří záměr skupiny i každého jednotlivce. Povede nás k pravdě, síle i zranitelnosti.

Táboření v teepee a rituály

Letní modul na konci června strávíme v teepee, které si společně postavíme - na louce, u řeky, u skal, obklopeni lesem. Rituály budou součástí každého modulu - jsou to nástroje jak uznat změnu, svůj vývoj, něco ukončit a nebo naopak započnout. Budeme u nich viděni a podpořeni ostatními.

Sdílení v kruhu

Rosteme společně, podporujeme se, inspirujeme vlastními příběhy. Sdílení v kruhu bude důležitou součástí propojení naší skupiny a budování bezpečného prostoru mezi námi. To je prostor, ve kterém můžeš sdílet svá životní témata a léčit je.

Podpora po celý rok i mezi moduly

Osobní setkání budou 4 - na jaře, v létě, na podzim a v zimě. Po celou dobu budeme mít i společný prostor facebookové skupiny, díky kterému zůstaneme v kontaktu a podpoře i mezi jednotlivými moduly.

4 moduly, které Tě povedou k Tvé vlastní pravdě

Očista, zdroje, nový start

První modul je společné vyplutí. Odstartování cesty, na jejíž konci se každý z nás postaví do své vlastní síly a pravdivosti. Ohlédneme se za sebe a uznáme svou minulost, očistíme se a zazdrojujeme pro další cestu.

Síla, energie, bojovník

Tady budeme tábořit v teepee. Letní modul je o mužské síle a jemnosti, energii a hravosti, společné práci a prostém bytí. Budeme obklopeni přírodou - na louce, u řeky, u skal, u lesa.

Duše a poslání, hojnost, kořeny

S podzimem přichází čas, kdy se po energickém létě obracíme zpátky dovnitř do sebe. Budeme sklízet plody léta, zabývat se tématem našich kořenů a i my půjdeme "dovnitř", k naší duši a jejímu poslání.

Vnitřní integrita, rituál Síly

Na závěrečném modulu společně prožijeme rituál Síly. Uznáš sebe a budeš uznán, stoupneš si do své vlastní síly a budeš viděn. Je to pomyslný vrchol naší cesty a zároveň možná bod, kdy si řekneme, že samotná cesta byla tím cílem.

Jarní, podzimní a zimní modul budou v plném zázemí (jídlo, ubytování) útulné chalupy ve Staré Říši na Vysočině (25 km od Jihlavy).

S kým?

Ondřej Šperka

Naplno se věnuji Putování, které tvoříme spolu s mojí ženou Šárkou. Původně se jednalo o výpravy do přírody se seberozvojem, postupně se projekt přetváří a odráží náš životní styl a pohled na svět. 

Práci se skupinami rozvíjím už od skautských let, významně mě v tom ovlivnila i role outdoorového průvodce a dnes je tvorba bezpečného prostoru pro skupinu i jednotlivce jedna z nejvýznamnějších částí mé práce. Kultivuji v sobě víru, důvěru v proces a praktické nástroje. Dávám sílu obyčejnosti a jednoduchosti.

Na Cestě muže budu držet záměr celé akce i jednotlivých modulů a udržovat dobrý směr naší skupiny. Jako support se mnou bude můj kamarád Filip Řezníček.

Napsali o mně

Matěj Štrunc

"U Ondry jsem vždy nalezl jak podporu, tak i tiché naslouchání. Dokáže vycítit správný moment, kdy má vstoupit do sdílení svým vlastním úhlem pohledu a myšlenkou."

Vojta Přikryl

"V Ondrově přítomnosti se dějí velké věci. Především oceňuji jeho schopnost vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém může každý objevovat svůj vlastní potenciál a zároveň veškeré vnitřní prožívání sdílet s ostatními. Věřím, že to ve výsledku posunuje celou skupinu."

Katka Štěrbová

"Díky Putování jsem našla svůj zdroj energie. Ten Zdroj, na který jsem díky nasazení v práci i v rodinném životě, zapomněla. Ondra je moudrá duše, vede respektem a pokorou."

Proč být součástí Cesty muže 2022?

Budeš v kontaktu sám se sebou - se svým tělem, emocemi a prožíváním.

Je to možnost uznat svoji minulost a propustit to, co Tě definovalo.

Prohloubíš kontakt s přírodou, s přirozeností a jednoduchostí.

Budeš se inspirovat příběhy druhých a sám sdílet svůj příběh.

Je to možnost aktualizovat své vnitřní postoje a nastavení.

Budeš zkoumat kdo jsi, svoji sílu a pravdivost.

Převezmeš odpovědnost za svůj vlastní příběh.

Propojíš se se svou vizí a zvolíš si kurz své další cesty.

Budeš patřit do skupiny a mít v ní své pevné místo.

Propojíš se se zdroji, z kterých můžeš ve svém životě čerpat.

Postavíš se do své vlastní síly. Budeš v ní viděn a uznán.

Termíny a místa

Jarní modul: 31.3. - 3.4. Stará Říše, Vysočina
Letní modul: 23. - 26.6. Jamolice, táboření v teepee
Podzimní modul: 6. - 9.10. Stará Říše, Vysočina
Zimní modul: 1. - 4.12. Stará Říše, Vysočina

Začátek bude vždy ve čtvrtek v 18:00 a konec v neděli 15.00.

Cena

4.800 kč/modul
*19.200 kč/rok

Cena zahrnuje moji práci, ubytování, materiál a jídlo (s výjimkou letního modulu (táboření v teepee), kde si jídlo zajišťuje každý sám).

Po vyplnění přihlášky Tě budu kontaktovat, domluvíme se na podrobnostech a zodpovím Tvé případné dotazy.

Jídlo a zázemí

Zázemí nám poskytne útulná chalupa na okraji vesnice Stará Říše (25km od Jihlavy). Jsou tu vícelůžkové pokoje, dvě koupelny, kuchyně, obývák, krbová místnost a uzavřený dvůr. O vaření se postará kuchař, který s námi bude na jarním, podzimním a zimním modulu ve Staré Říši.

Letní modul bude formou táboření v teepee na louce u řeky Jihlavy, kousek od vesnice Jamolice. Na tomto modulu si jídlo zajistíme každý sám.

Chceš se na něco doptat? Kontaktuj mě: ondrej@putovani-seberozoj.cz nebo 608 525 412

STŘÍPEK Z MÉHO PŘÍBĚHU

Už je to pár let, co jsme s kamarádem stáli u silnice a vyráželi na dvouměsíční dobrodružství, během kterého jsme prostopovali celé Rusko až do Mongolska. Tenkrát jsem ještě netušil, že se mi právě otevírá nová životní etapa. Cest v podobném duchu přibývalo, a i díky těmto zkušenostem jsem začal pracovat jako průvodce pro brněnský Expedition Club. Značnou část roku jsem trávil v různých končinách na světě a staral se o lidi. Tato spolupráce pro mě byla velkou inspirací a v roce 2019 podpořila i vznik prvního Putování. A to byl další velký krok. Otevřel se mi tím prostor vyrážet s lidmi za dobrodružstvím a sytit se nejen společnými prožitky, ale i upřímným sdílením svých vnitřních procesů v bezpečném prostoru skupiny. A to mě naprosto naplňuje a jsem šťastný, že to můžu dělat.